FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 
Dla budujących dach
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Nieruchomości Strona Główna -> Remonty, wyposażenie wnętrz
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
nn
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 24 Sie 2012
Posty: 1

PostWysłany: Pią Sie 24, 2012 11:00 am    Temat postu: Dla budujących dach Odpowiedz z cytatem

Jeśli budujecie dach, albo planujecie budowę dachu, krycie, ocieplenie dachu itp zajrzyjcie do skryptu: http://solidny-dach.dach-pol.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mieszkaniowy






Wysłany:     Temat postu: Ogłoszenia z portalu

Ładowanie ogłoszeń...
Powrót do góry
princepola
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 13 Lut 2013
Posty: 383

PostWysłany: Pon Mar 24, 2014 10:42 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja jestem zwolennikiem szwedzkiej blachy: http://szwedzkablacha.pl/
Idealnie pasuje do naszych warunków atmosferycznych Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kantre
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 13 Mar 2014
Posty: 75

PostWysłany: Wto Maj 27, 2014 3:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Akurat szwedzkiej blachy nie kojarzę, ale zgadzam się ogólnie z opinią, że blacha jest dużo lepszym rozwiązaniem aniżeli dachówka - którą wszyscy chyba wybierają dlatego, że dobrze wygląda, ale to wszystko. Na Krak Zinc przeglądałem ofertę odnośnie blachy na dach, oraz jak wygląda jej wytrzymałość i mi akurat do 300 lat wytrzymałości blachy miedzianej wystarcza, dachówka z tego co czytałem to 70 lat to już wynik naprawdę dobry. Więc trzeba się dobrze zastanowić co wybieramy i dlaczego.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
malealemoje
Uczestnik
Uczestnik


Dołączył: 27 Paź 2013
Posty: 14

PostWysłany: Czw Maj 29, 2014 9:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam ja mam pytanie trochę z innej beczki związane z dachem. Ociepliłem go izolacją która nie wygląda zbyt efektownie.. wymyśliłem aby to czymś przykryć, czy taka Płyta warstwowa powinna zdać swoją rolę? Pierwszy raz będę coś takiego robił więc mam nadzieję że dam radę sam:) co o tym myślicie?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kanja
Początkujący Uczestnik
Początkujący Uczestnik


Dołączył: 31 Mar 2015
Posty: 15

PostWysłany: Wto Mar 31, 2015 5:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bardzo ważne jest też to aby dach wykonać poprawnie wraz ze wszystkimi niezbędnymi akcesoriami typu ławki, stopnie czy bariery śniegowe. Mają nie tylko chronić dach ale też wspomagać pracę na dachu czy chronić go przed naporem i spadkami śniegu. Dużo na ten temat można poczytać na http://www.mgprojekt.com.pl/blog/akcesoria-dachowe, gdzie fachowcy szczegółowo opisują każdy element konieczny oraz możliwy do zamontowania na dachu:)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Dembik
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 27 Maj 2014
Posty: 71

PostWysłany: Nie Paź 11, 2015 1:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dokładnie! Przy wykonywaniu dachu nie ma miejsca na fuszerkę bo można przez to ponieść naprawdę bardzo duże koszta w późniejszym czasie. Proponuje zapoznać się ogólnie z kosztorysem wykonania dachu (w tym przypadku dwuspadowego - http://www.forum.mieszkaniowy.com/posting.php?mode=reply&t=1565 ) wiele osób też w dachu szuka jakiegoś pola do popisu, jakieś dodatkowe spady, skoki. Musicie pamiętać, że takie "atrakcje" dość mocno windują koszty budowy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Rebekaa
Zaawansowany Uczestnik
Zaawansowany Uczestnik


Dołączył: 02 Lip 2015
Posty: 30

PostWysłany: Pią Kwi 22, 2016 2:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeżeli chodzi o odpowiednie ocieplenie domu, to przede wszystkim musisz wybrać odpowiednią metodę tego ocieplenie. To na pewno zaważy na późniejszym ogrzewaniu. Poszukaj firmy takiej jak ta https://www.derowerk.pl/, która doradzi Ci jakie rozwiązanie będzie najkorzystniejsze w Twojej sytuacji i pomoże się tym zająć.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
KarolOkrasek
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 11 Paź 2017
Posty: 802

PostWysłany: Czw Mar 01, 2018 7:52 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przy dachu i wykorzystaniu dachówki warto pomyśleć nad izolacją nakrokwiową DivoDamm Pro ze względu na świetne ograniczanie mostków cieplnych oraz możliwość stosowania na całej powierzchni zamiast deskowania.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Jonek899
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 30 Paź 2017
Posty: 454

PostWysłany: Sob Mar 10, 2018 6:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Warto stawiać na dach z jednej fachowej ręki i śmiało mogę powiedzieć, że w przypadku Braas wybór jest ogromny nie tylko przy dachówkach ale także wszystkich potrzebnych akcesoriach dachowych.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Clary084
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 13 Wrz 2017
Posty: 184

PostWysłany: Nie Mar 11, 2018 4:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A właśnie ostatnio czytałam ciekawą dyskusję pomiędzy zwolennikami dachówki i blachodachówki - https://homestack.pl/197/dachowka-czy-blachodachowka. W sumie to podają dość solidne argumenty. Mi blachodachówka po prostu się nie podoba, ale nigdy nie zastanawiałam się, że dachówki mają też inne zalety poza ładnym wyglądem Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
LubieDomy
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 29 Gru 2017
Posty: 163

PostWysłany: Pon Mar 12, 2018 1:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A co wiecie na temat wiązarek w technologii płytek kolczastych ?Zainteresował mnie ten temat, dzięki firmie zajmującej się ich produkcją > http://wpwinvest.pl/oferta-wpw-invest/wiazary-w-technologii-plytek-kolczastych Przede wszystkim takie wtłoczenie płytki kolczastej w drewniane elementy za pomocą pras o dużym nacisku, pozwala na stworzenie mocnej konstrukcji dachowej, więc nie musiałabym się martwić o długotrwałość moje dachu, czyż nie?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
hiacynt666
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 01 Lis 2017
Posty: 1364

PostWysłany: Wto Kwi 03, 2018 6:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja mam problem, zastanawiam się właśnie nad remontem dachu i nie wiem jakie pokrycie wybrać, w grę wchodzą albo dachówka tradycyjna czy pójść z duchem czasu i wybrać blachodachówke z posypką Nie wiem co będzie korzystniejsze. Ktoś ma jakies zdanie na ten temat?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mariusz Bach
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 11 Maj 2016
Posty: 447

PostWysłany: Sob Kwi 28, 2018 8:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Do budowy dachu niezbędny jest odpowiedni sprzęt. Większośc prac odbywa się na wysokości więć jakoś trzeba wciągnąć materiały budowlane na dach. Do tego najlepiej nadaje się wciągarka linowa https://www.dekarze.pl/wciagarka-geda-star-200kg-50m . Wciągarka ta jest prosta w montażu i demontażu oraz łatwa w obsłudze. Może przenieść ładunki nawet o wadze około 200 kg.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ramis88
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 30 Paź 2017
Posty: 1859

PostWysłany: Wto Maj 01, 2018 5:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeżeli chodzi o wykonanie dachu to najlepszą opcja będzie według mnie wybór dachówki ceramicznej, która charakteryzuje się trwałością i co ważne pięknym wykończeniem. W Braas znajdziesz wybór ponad 15 modeli objętych 30 letnią gwarancją i dodatkowo zabezpieczonymi angobą badź glazurą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
OlaM
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 22 Lip 2018
Posty: 618

PostWysłany: Pon Lip 23, 2018 9:00 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja jeżeli miałbym polecić Ci producenta pokryć dachowych oraz akcesoriów to byłbym zdecydowanie za Braas. Ze względu na świetne warunki gwarancyjne, wysoką jakosć wykonania oraz zabezpieczeń przed negatywnym działaniem warunków zewnętrznych.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Nieruchomości Strona Główna -> Remonty, wyposażenie wnętrz Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Strona 1 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Nieruchomości | Kredyt Mieszkaniowy