FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 
Lampy do salonu nowy styl.
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Nieruchomości Strona Główna -> Remonty, wyposażenie wnętrz
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
konekt
Zaawansowany Uczestnik
Zaawansowany Uczestnik


Dołączył: 22 Sie 2013
Posty: 41

PostWysłany: Sro Sty 15, 2014 1:06 pm    Temat postu: Lampy do salonu nowy styl. Odpowiedz z cytatem

Jakie lampy stworzą przytulny klimat w moim salonie, gdzie umieścić lampy są jakieś sprawdzone miejsca? Słyszałem, że warto postawić lampkę na parapecie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mieszkaniowy






Wysłany:     Temat postu: Ogłoszenia z portalu

Ładowanie ogłoszeń...
Powrót do góry
gosiaczek
Zaawansowany Uczestnik
Zaawansowany Uczestnik


Dołączył: 11 Lis 2013
Posty: 30

PostWysłany: Pią Sty 17, 2014 8:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ledy?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
olampa
Początkujący Uczestnik
Początkujący Uczestnik


Dołączył: 10 Wrz 2013
Posty: 15

PostWysłany: Pon Sty 20, 2014 10:17 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak dla mnie to lampy tworzą atmosferę, pomagają się skupić lub sprzyjają relaksowi. Oświetlenie salonu to ważny element całej aranżacji więc aby była była przytulna proponuję wybrać kilka kilka źródeł światła. Już nie nie ma takiej zasady, że w salonie koniecznie musi wisieć żyrandol. Będzie on dobrze urządzony, jeśli w różnych miejscach pomieszczenia pojawią się lampy, które również są dekoracją. Urządzając warto się postarać, aby pasowały do siebie stylistycznie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
tajemniczagirl
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 20 Sty 2014
Posty: 4

PostWysłany: Pon Sty 20, 2014 10:49 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lampy na parapecie to mało praktyczne rozwiązanie, lepiej powiesić lampy pod sufitem albo na bocznych ścianach. Natomiast stojące lampy warto postawić obok kanapy lub fotela, w którym siedzimy, gdy czytamy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
dżesii
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 17 Sty 2014
Posty: 1314

PostWysłany: Wto Sty 21, 2014 9:27 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oświetlenie to faktycznie ważny element wyposażenia mieszkania i zawczasu trzeba dobrze zaplanować jego rozmieszczenie. Jeśli nie masz kasy na skorzystanie z usług architekta wnętrz polecam wycieczkę do jakiegoś salonu meblowego z aranżacjami pomieszczeń. Można tam podpatrzeć gdzie powinny znajdować się poszczególne punkty oświetleniowe.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Hipoteczna
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 11 Mar 2013
Posty: 1214

PostWysłany: Nie Sty 26, 2014 10:25 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie ma jednego przepisu na to, gdzie w salonie najlepiej rozstawić lampy.
Spędź trochę czasu w tym pomieszczeniu, to sam dojdziesz do tego, gdzie jest ci potrzebne oświetlenie.
Jeśli chodzi o jakieś bardziej nietypowe pomysły, to warto zajrzeć tu: http://domkowo.net/ albo poprzeglądać magazyny wnętrzarskie, żeby zobaczyć jakie ludzie mają pomysły.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
charlotte1991
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 28 Cze 2013
Posty: 1128

PostWysłany: Czw Lut 06, 2014 2:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja na pewno postawię lampę koło kanapy i na parapecie. Podobają mi się lampy z kolekcji Stefano które widziałam na http://nexterio.pl/1478,0,gazetka_Promocyjna.html#/page/1 co o nich sądzicie? Będą pasowały do nowoczesnego wnętrza w szarych kolorach?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
marek_doch
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 24 Sie 2012
Posty: 78

PostWysłany: Sob Mar 01, 2014 6:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a mi się bardzo spodobała ta lampa http://salonoswietleniowy.pl/Lampa_podlogowa_FINN_1_czarny-20779.html świetny kolor no i ta forma, szkoda, że na razie jest poza moim zasięgiem finansowym, ale chętnie widziałbym ją w moim salonie
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
buli
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 29 Lis 2012
Posty: 74

PostWysłany: Wto Mar 18, 2014 2:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pamiętacie czasy monstrualnych żyrandoli z czasów jak z PRL? Patrząc na rewolucję, jaka się dokonała w aranżacji i oświetlaniu wnętrz to jestem nieco zaszokowany. Obecnie można przebierać w różnorodnych lampach i barwach samego białego światła plus dekoracyjne RGB. Oświetlenie salonu sufitowe taśmą LED jest coraz popularniejsze, a stoi za tym niewielki koszt zakupu, prostota montażu i technologa, która nie naraża na wysokie rachunki za energię elektryczną.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
vartoz
Specjalista
Specjalista


Dołączył: 26 Wrz 2013
Posty: 49

PostWysłany: Pią Kwi 18, 2014 10:45 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Salony połączone z aneksem kuchennym, tu najważniejsza jest przestrzeń, pomieszczenia nie są duże a wydają się większe niż są, dlatego również ważnym elementem jest oświetlenie do salonu, jasne przestrzenie optycznie powiększają przestrzeń. Również kolor biały jest czysty i dobrze odbija światło, więc daje taki oczekiwany efekt przestrzenny. Światłem można wiele zdziałać.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
sylwia4012
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 17 Sty 2014
Posty: 526

PostWysłany: Sro Maj 14, 2014 2:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dobre oświetlenie domu wymaga pewnego rodzaju wyczucia i dobrego smaku. Nie każda lampa nadaje sie do każdego pomieszczenia. Jak to wszystko jednak pogodzić z budżetem przeznaczonym na zakup oświetlenia? Czasami musimy iść na kompromis. Czasami jednak wystarczy znaleźć odpowiednie miejsce, by kupić niezbędne nam lampy. Ja ostatnio wymieniałam u rodziców lampy i udało mi się znaleźć super modele na http://alegratka.pl/dom-i-ogrod/ . Wystarczy tylko trochę poszukać, a na pewno coś uda się i tobie znaleźć.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
dariaw
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 07 Sty 2014
Posty: 134

PostWysłany: Sro Cze 04, 2014 10:03 pm    Temat postu: Re: Lampy do salonu nowy styl. Odpowiedz z cytatem

konekt napisał:
Jakie lampy stworzą przytulny klimat w moim salonie, gdzie umieścić lampy są jakieś sprawdzone miejsca? Słyszałem, że warto postawić lampkę na parapecie.


Nigdy nie słyszałam o tym, aby stawiać lampy na parapecie, ale może rzeczywiście to działa Wink.W moim salonie przede wszystkim stawiam na jakość światła. Na suficie mam trzy żarówki energooszczędne z serii Osram Parathom - http://www.nowazarowka.pl/osram/, a dokładniej Osram HQI-E (Powerstar). A poza tym zdecydowałam się na dużą stojącą lampę w kącie salonu (stoi tuż za fotelami) wygląda to naprawdę fajnie, taki jasny i oświetlony salon prezentuje się bardzo dobrze Wink.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Hanka32
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 27 Wrz 2013
Posty: 102

PostWysłany: Pią Cze 20, 2014 8:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kiedyś miałam małą lampkę na parapecie Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Rogera
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 15 Gru 2014
Posty: 454

PostWysłany: Wto Lip 21, 2015 11:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mi podobają sie takie stylowe lampy, które potrafią całkowicie zmienić otoczenie.Po Przeczytaniu takiego artykułu http://www.polskatimes.pl/artykul/3655980,lampy-zegary-i-naklejki-jako-dekoracje-scienne-kreatywny-wystroj-wnetrz,id,t.html?cookie=1, wolę bardziej postawić na oryginalność. Wzory lamp jakie tam widziałam, tak pozytywnie mnie zaskoczyły że z checią zmienie cos teraz w wystroju mojego salonu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Swarnowy
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 10 Lip 2015
Posty: 5

PostWysłany: Sro Lip 22, 2015 10:22 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zależy od stylu tego salonu. W tej chwili nawet producenci mówią że jedną lampą nie oświetla się całego pomieszczenia. Lampy można podzielić na strefy. Np nad stołem inna lampa do oświetlenia reszty salonu inna lampa. A do światła nastrojowego np do oglądania tv inne lampy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Nieruchomości Strona Główna -> Remonty, wyposażenie wnętrz Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Strona 1 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Nieruchomości | Kredyt Mieszkaniowy