FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 
Jaki projekt domu wybrać?
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Nieruchomości Strona Główna -> Nieruchomości - dyskusje ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
adamowa
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 14 Paź 2014
Posty: 810

PostWysłany: Nie Lis 09, 2014 10:45 am    Temat postu: Jaki projekt domu wybrać? Odpowiedz z cytatem

Jaki wybrać projekt domu?
Czym kierować się szukając takiego dla siebie i czy w ogóle jest sens wybierać coś z gotowych projektów, czy może dobrze byłoby zlecić wykonanie takiego na zamówienie?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mieszkaniowy






Wysłany:     Temat postu: Ogłoszenia z portalu

Ładowanie ogłoszeń...
Powrót do góry
Hipoteczna
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 11 Mar 2013
Posty: 1214

PostWysłany: Nie Lis 09, 2014 2:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie starczyłoby mi pieniędzy na taki dom, jaki chciałabym mieć i na zrealizowanie wszystkich pomysłów jakie mam na na jego budowę Smile
Jestem fanką takich rozwiązań, jak widać tu: http://archiweb.pl/aktualnosci/ledge-house-nowoczesnosc-w-harmonii-z-tradycja-504/ - co prawda ten tutaj jest ogromny, dwurodzinny, ale sam pomysł świetny.
Robi wrażenie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
propos
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 30 Paź 2014
Posty: 235

PostWysłany: Czw Lis 13, 2014 3:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dobrze zaprojektowany, widać, że ktoś włożył w to mnóstwo pracy i czasu. Ile za taki projekt trzeba zapłacić? Liczy się to już w tysiącach?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
dorota
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 23 Mar 2014
Posty: 373

PostWysłany: Wto Gru 02, 2014 6:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a po co masz wybierać jakis projekt jak mozesz samemu coś zaprojektować? Widziałam, ze tutaj http://zbudujmyto.pl/ jest możliwość stworzenia własnego projektu domu. Bardzo ciekawy pomysł jak dla mnie
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
propos
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 30 Paź 2014
Posty: 235

PostWysłany: Czw Gru 04, 2014 1:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dorota napisał:
a po co masz wybierać jakis projekt jak mozesz samemu coś zaprojektować? Widziałam, ze tutaj http://zbudujmyto.pl/ jest możliwość stworzenia własnego projektu domu. Bardzo ciekawy pomysł jak dla mnie


A ile to kosztuje? Więcej niż 1000 złotych?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Eliza
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 07 Sie 2013
Posty: 624

PostWysłany: Sro Gru 10, 2014 9:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Taki projekt na zamówienie chyba bedzie Cię drożej kosztował. Już bardziej wolałabym kupić gotowy projekt. Przecież te gotowe też są bardzo fajne. Musisz tylko poświecić troche czasu na poszukiwania. Widziałam, że tutaj http://www.dobredomy.pl/projekty/domy-na-waska-dzialke/ jest kilka bardzo fajnych projektów domów. Moze tam coś Ci się spodoba
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
prowansja
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 19 Lis 2014
Posty: 285

PostWysłany: Czw Sty 15, 2015 8:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A może projekt z biura MG Projekt ? Mnie np. podoba się Dallas taki duży i rodzinny Smile Albo takie nowoczesne energooszczędne domy, wybór jest teraz naprawdę wielki Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
patrycjaa
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 14 Lis 2014
Posty: 101

PostWysłany: Pon Sty 19, 2015 11:25 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A czy do tego projektu pasuje któraś www.prestigedecoration.pl/sztukateria?czy to jednak nie w każdym przypadku się sprawdza?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Witen1972
Uczestnik
Uczestnik


Dołączył: 22 Sty 2015
Posty: 12
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Nie Sty 25, 2015 2:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

patrycjaa napisał:
A czy do tego projektu pasuje któraś www.prestigedecoration.pl/sztukateria?czy to jednak nie w każdym przypadku się sprawdza?


Sztukaterie są do przyjęcia, ale w bardzo wąskim zakresie - łatwo otrzeć sie o granice dobrego smaku, kiedy wzbogacamy niewielki dom jednorodzinny stylizowanymi na antyczne dekoracjami, ale oczywiście to tylko moja opinia - po prostu jestem wyczulona na różne obecne w krajobrazie koszmarki architektoniczne.
_________________
Projekty domów

http://www.plandomu.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Dembik
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 27 Maj 2014
Posty: 71

PostWysłany: Sro Lut 04, 2015 12:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

patrycjaa napisał:
A czy do tego projektu pasuje któraś sztukateria czy to jednak nie w każdym przypadku się sprawdza?


Ogólnie jeśli chodzi o projekty domów jednorodzinnych to w zasadzie każdy można wykończyć zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz elementami sztukaterii. Z tym, że w przypadku wykończenia zewnętrznego trzeba to dość dobrze przemyśleć, żeby potem nie było wtopy wizerunkowej. Tutaj macie ofertę Sztukateria Sieradzki - http://www.sztukateria-sieradzki.pl/oferta na pewno jeśli chodzi o ilość możliwości to zdecydowanie jest w czym wybierać. Natomiast tak jak mówię temat trzeba dość dobrze przemyśleć. Oryginalneprojekty domów mają to do siebie, że są dużo bardziej podatne na tego typu unowocześnienia.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
wirginia77
Uczestnik
Uczestnik


Dołączył: 03 Mar 2015
Posty: 10

PostWysłany: Wto Mar 03, 2015 8:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chcialabym sie poradzic Was w kwestii wyboru projektu domu.
Szukam domu niewielkiego (do 110m2) taniego w budowie z poddaszem uzytkowym na ktorym beda 3 sypialnie oraz łazienka.
Moze byc z garazem choc niekoniecznie poniewaz to oczywiscie podnosi koszty. Działka jest duza wiec powierzchnia zabudowy nieistotna.
Na dole koniecznie musi byc kominek.


Ostatnio zmieniony przez wirginia77 dnia Pon Wrz 19, 2016 11:18 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
MaryDeKaWa
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 09 Sty 2014
Posty: 92

PostWysłany: Wto Mar 10, 2015 6:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szukaj gotowego projektu, jest ich mnustwo na rynku, a na pewno znajdziesz taki, który będzie Ci odpowiadać, w gotowym projekcie zawsze możesz dokonać poprawek u architekta co pozwoli optymalnie spełnić Twoje oczekiwania względem domu,
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
szampanska
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 29 Sty 2013
Posty: 363

PostWysłany: Wto Maj 26, 2015 12:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wykonanie projektu na zamówienie jest bardzo drogie. Wiele osob nie orientuje się nawet ile taki indywidualny projekt może kosztować. Sama jakiś czas temu rozmawiałam ze znajomym, który pracuje w biurze budowlanym i mówił mi,że raczej poniżej 10 tys. nie projektują.

Sama również zdecydowalam sie na gotowy projekt. Zamawiałam go w biurze Archeton: http://www.archeton.pl/ - tutaj jest ich strona. Jest to duże biuro architektoniczne. Posiadają doświadczenie, zresztą pewnie wielu z Was o nich słyszało.Z projektu jestem również bardzo zadowolona. Bardzo sensowny, koszta budowy zgodziły się również z kosztorysem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Rogera
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 15 Gru 2014
Posty: 454

PostWysłany: Wto Cze 16, 2015 1:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ktoś z was buduje może dom według tego projektu http://www.mgprojekt.com.pl/akacjowy ? Bardzo mi sie spodobał i chciałabym zobaczyć jak wygląda wybudowany. A wy co myślicie o tym projekcie?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Złośnica2
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 22 Paź 2013
Posty: 500

PostWysłany: Pią Gru 11, 2015 6:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Widziałam, że w mg projekt trwa promocja zimowa. Przed świętami będę zamawiać projekt Anatol2, więc dobrze się składa. Przede wszystkim cieszę się, bo zaoszczędzę. Czy ktoś skorzystał z tej promocji? Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Nieruchomości Strona Główna -> Nieruchomości - dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Nieruchomości | Kredyt Mieszkaniowy