FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 
Osuszacze powietrza - warto inwestować?
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Nieruchomości Strona Główna -> Budowa domu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
golab123
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 24 Lut 2015
Posty: 3
Skąd: Olsztyn

PostWysłany: Sro Mar 04, 2015 12:59 pm    Temat postu: Osuszacze powietrza - warto inwestować? Odpowiedz z cytatem

Cześć wszystkim. Czy Waszym zdaniem warto inwestować w osuszacze powietrza? Tutaj są całkiem fajne http://osuszanie.com.pl/kategoria/osuszacze i zastanawiam się, czy któryś z nich kupić. Dają one w ogóle coś?
_________________
Istotną i konieczną cechą wolności jest to, iż jest usytuowana.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mieszkaniowy






Wysłany:     Temat postu: Ogłoszenia z portalu

Ładowanie ogłoszeń...
Powrót do góry
wirginia77
Uczestnik
Uczestnik


Dołączył: 03 Mar 2015
Posty: 10

PostWysłany: Pon Mar 16, 2015 8:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To może ja się wypowiem, w kwietniu tego roku zakupiłem osuszacz, oferta oprócz urządzenia obejmowała montaż. Powiem tak, opłacało się. Wcześniej czuć było wilgotność w pokojach, grzyb szybko stawał się problemem a teraz tego po prostu nie ma. Oczywiście nie mówię, że jest to jakiś super złoty środek bo co inny budynek to inny problem. Jeżeli ktoś mieszka w kamienicy a ktoś w bloku to oczywiście pojawiają się inne problemy.

Nie bądź chytrus, zerknij do mnie - http://przestrzenzesmakiem.blog.pl/. Zapraszam!


Ostatnio zmieniony przez wirginia77 dnia Czw Maj 28, 2015 9:24 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Valzreis
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 20 Mar 2015
Posty: 1

PostWysłany: Pią Mar 20, 2015 8:20 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wypożyczenia osuszacza się nie opłaca. Nie jest to kwestia kilku dni i wychodzi, że za kwotę, którą byś zapłaciła za wypozyczenie - mozna kupić osuszacz dla siebie (nie taki super profesjonalny, ale taki nie jest potrzebny do osuszania mieszkania)
Nam tak wyszło w wyliczeniach, po telefonach do kilku firm, wypożyczających taki sprzęt.
_________________
parapety
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Klimatyczny
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 19 Kwi 2015
Posty: 1

PostWysłany: Nie Kwi 19, 2015 7:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wypożyczenie oczyszczacza to bardzo dobre rozwiązanie. Takie testowanie dało mi ogromną wiedzę. Wystarczyło kilka dni i dokładnie wiedziałem w jakim stopniu się on sprawdza. Jeśli ktoś jest z Warszawy to polecam firmę Klimatop. U nich ceny są wypożyczenia są bardzo przystępne.
_________________
https://www.klimatop.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
bujakkajamajka
Uczestnik
Uczestnik


Dołączył: 08 Kwi 2015
Posty: 10

PostWysłany: Wto Kwi 21, 2015 7:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Trzeba zastanowić się co jest przyczyną wilgotności i ją zlikwidować. Np. brak okapu w kuchni. Po zlikwidowaniu przyczyny można zająć się osuszaniem mieszkania ew. zostawić to naturalnemu działaniu ogrzewania i odpowiedniego wietrzenia pomieszczeń. Wydaje mi się że w tym przypadku nie obejdzie się bez mechanicznej wentylacji z odzyskiem ciepła.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
walt
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 17 Mar 2015
Posty: 6

PostWysłany: Czw Maj 28, 2015 11:08 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No pewnie że dają, tylko pytanie jakie Cie interesują? Są osuszacze domowe, profesjonalne, budowlane - każdy sprzęt ma inną moc osuszania. Musisz powiedzieć do jakiego zastosowania ma być taki osuszacz. Jak dasz za mocny to będziesz miał przesuszone powietrze. Apropo osuszaczy to polecam osuszacze powietrza z higrostatem - http://www.aero7.pl/osuszacze-powietrza - masz wtedy kontrole nad stanem wilgotności powietrza.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
matenus
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 28 Maj 2015
Posty: 4
Skąd: Głogów

PostWysłany: Czw Maj 28, 2015 2:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak jak przedmówca mówi - najlepsze są osuszacze z higrostatem, które na bieżąco monitorują stan powietrza - mądra opcja!
_________________
Dobre oferty domów i mieszkań http://www.ramnieruchomosci.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kawaler
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 14 Kwi 2015
Posty: 8

PostWysłany: Pią Maj 29, 2015 10:08 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U mnie się sprawdził, tylko trzeba dobrać do powierzchni pomieszczenia, które chcesz osuszyć. Ja kupowałam osuszacz, bo miałam małe mieszkanie i zrobił mi się u góry spory grzyb na ścianach. U mnie się sprawdził, jednak jak mówię, to kwestia indywidualna.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Remigee
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 29 Maj 2015
Posty: 4
Skąd: Chodzież

PostWysłany: Pią Maj 29, 2015 2:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak, jeśli w domu jest wysoka wilgotność to taki osuszacz zdaje egzamin - radzę jednak tak jak ktoś wcześniej pisał - znaleźć przyczynę, może oczyścić istniejące kratki wentylacyjne, albo założyć nawietrzaki na okna - powietrze musi być zdrowe we wnętrzach w których mieszkamy - grzybek świadczy o bardzo złym stanie zdrowia mieszkania
_________________
https://solisfiltry.pl/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
czekoladka1
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 15 Lip 2015
Posty: 6

PostWysłany: Sro Lip 15, 2015 9:45 pm    Temat postu: osuszacze Odpowiedz z cytatem

Osuszacze powietrza są przydatne, o ile w Twoim mieszkaniu lub domu jest wilgoć. Tak się zdarza często gdy mieszkanie jest blisko gruntu. Nie wiem, cy warto w coś takiego inwestować. Ja bym chyba obeszła się bez tego. Jeden wydatek mniej.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mysza
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 22 Mar 2015
Posty: 80

PostWysłany: Pon Lip 20, 2015 3:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli jest wilgoć w mieszkaniu to na pewno warto w pochłaniacz wilgoci zainwestować. U mnie problem mimo świetnej wentylacji istnieje ale tylko zimą- nie wiem dlaczego ale tak jest. I pochłaniacz doskonale się sprawdza Smile teraz szukam czegoś już na zimę i znalazłam tą stronę http://www.pochlaniaczewilgoci.pl/pochlaniacze-wilgoci-kontenerowe/ -dla ścisłości nie mieszkam w kontenerze Very Happy ale tam i takie pochłaniacze do użytku domowego są.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Arlekin
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 20 Lip 2015
Posty: 3

PostWysłany: Pon Lip 20, 2015 8:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powiem tak: jeżeli istnieje ryzyko, że będziesz miała problem z wilgocią, to na pewno warto, bo u moich znajomych przed instalacją osuszacza i po tejże instalacji różnica była wyraźna. Wypożyczenie nie opłaca się kompletnie - efekt będzie krótkotrwały, no i trochę to kosztuje.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
koniecko
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 21 Lip 2015
Posty: 5
Skąd: Białystok

PostWysłany: Wto Lip 21, 2015 9:41 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mój znajomy jest budowlańcem i ma taki profesjonalny osuszacz sprawdza się doskonale i w pracy i w domu
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
jaworka
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 30 Lip 2015
Posty: 3

PostWysłany: Czw Lip 30, 2015 12:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeżeli ktoś ma wilgotną piwnicę lub garaż to osuszacz jest wręcz niezbędny, żeby nie rozwinęły się grzyby i pleśnie. W dobrych cenach osuszacze można znaleźć np. tu http://www.dry24.pl/pl/c/Osuszacze-domowe/36
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Franko
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 18 Paź 2011
Posty: 1063

PostWysłany: Wto Sie 04, 2015 11:40 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Osuszyć, sprawdzić izolację i wentylację - to na początek. Warto zastanowić się nad montażem klimatyzacji daikin, która znacznie poprawi komfort przebywania w mieszkaniu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Nieruchomości Strona Główna -> Budowa domu Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Strona 1 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Nieruchomości | Kredyt Mieszkaniowy