FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 
dom na wsi czy w mieście
Idź do strony 1, 2, 3 ... 10, 11, 12  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Nieruchomości Strona Główna -> Nieruchomości - dyskusje ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
marijo
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 17 Mar 2015
Posty: 8

PostWysłany: Pon Mar 30, 2015 2:04 pm    Temat postu: dom na wsi czy w mieście Odpowiedz z cytatem

stoję przed ważnym życiowym wyborem: partner nakłania mnie na przeprowadzkę za miasto ("kupimy dom i będziemy mieli spokój i przestrzeń i wycieczki rowerowe"). Ja jednak widzę też zasadnicze zalety mieszkania w centrum - wszędzie blisko, inny, miejski klimat. Co Waszym zdaniem bardziej się opłaca? Byliście w takiej sytuacji? co wybraliście?

Fantastyczny blog mojego znajomego - http://nowoczesnewnetrza.bloog.pl/id,347424882,title,Wszystko-co-w-kuchni-niezbedne,index.html. Gorąco polecam.


Ostatnio zmieniony przez marijo dnia Sro Lip 08, 2015 9:03 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mieszkaniowy






Wysłany:     Temat postu: Ogłoszenia z portalu

Ładowanie ogłoszeń...
Powrót do góry
szwagierro
Początkujący Uczestnik
Początkujący Uczestnik


Dołączył: 17 Mar 2015
Posty: 15

PostWysłany: Sro Kwi 01, 2015 1:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mieszkanie na wsi nie oznacza utrudnień w korzystaniu z takich atrakcji miasta jak hipermarkety, teatry czy kina. Brak dostępu do kultury to częsty argument w dyskusji nad problemem: mieszkać na wsi czy w mieście. Oczywiście, ma on podkreślać wyższość miasta nad wsią. W sytuacji, gdy w każda rodzina posiada co najmniej jeden samochód, ten argument nic już nie znaczy. Auto, lepsze drogi, dobrze funkcjonująca komunikacja masowa pozwalają na wygodne i szybkie przemieszczania się ze wsi do miasta. Z tego powodu też dotarcie do pracy nie jest większym problemem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
boccek
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 28 Mar 2015
Posty: 8

PostWysłany: Sro Kwi 08, 2015 11:43 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wieś wsi nierówna. Ja zamieniłam miasto na wieś i do miasta bym nie chciała wrócić. Teraz na wsi są takie możliwości, że naprawdę komfort zamieszkania nie różni się od miejskiego. A jeśli miasto jest w rozsądnej odległości, to dojazdy są przyjemniejsze niż stanie w korkach. Szkoły podstawowe i gimnazja nie odbiegają poziomem od miejskich, może być problem z jakimiś zajęciami pozalekcyjnymi, ale czasem na miejscu, jak gmina dobrze zorganizowana, to też coś się znajdzie. Do liceum można busikiem dojechać bez problemu. Sklepy są dobrze zaopatrzone - byłam w szoku wchodząc po raz pierwszy do malutkiego sklepiku i widząc asortyment, z owocami i warzywami włącznie, bo myślałam, że na wsi, to prędzej u sąsiada coś kupię, niż w sklepie. A jak się jeszcze w mieście pracuje, to jaki problem po drodze zakupy zrobić? No, chyba, że ktoś bez ruchu ulicznego, tłoku, korków, smrodu spalin, nocnych wrzasków, knajpek na codzień żyć nie może, no to tylko miasto.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
madziunka
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 30 Mar 2015
Posty: 8

PostWysłany: Czw Kwi 09, 2015 12:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Teraz jak tak patrzę to po prostu w mieście jest jeszcze większa wioska jak na typowej takiej wiosce hahah : ) jeśli chodzi o mnie to sprawa się przedstawia w taki spośób, że ja zdecydowanie wolę mieszkać na wsi bo tutaj u mnie wszyscy wszystkich znają i jeśli ktoś po prostu potrzebuję pomocy to mu wszyscy pomagają : )
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
monicca
Zaawansowany Uczestnik
Zaawansowany Uczestnik


Dołączył: 19 Mar 2015
Posty: 34
Skąd: Poznań

PostWysłany: Pią Kwi 10, 2015 12:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Argument partnera jest jak najbardziej trafiony. Jednak wszystko zależy od stylu życia i obowiązków. Codzienne dojazdy do pracy czy dowożenie dzieci do szkoły może stać się uciążliwe, a co więcej czas na rowerowe wycieczki kruczy się. Jestem osobą, która prowadzi dość aktywne życie, często spotykam się z ludźmi i uczestniczę w życiu miasta, dlatego gdybym miała kupić nowy dom postawiłabym np. na Sołacz - okolica piękna, a do tego blisko centrum. Smile

https://www.facebook.com/dopoznania?fref=ts
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
bobus
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 04 Kwi 2015
Posty: 9

PostWysłany: Pią Kwi 10, 2015 7:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mieszkam od kilku lat na wsi i bardzo cenię sobie spokojną okolice na odludzi, bo mam czas tylko dla siebie. Sąsiedzi, choć jest ich niewielu, zawsze służą pomocą, mam własną działkę na której uprawiam ekologiczne warzywa, po prostu żyć nie umierać Very Happy. Niemniej kawał życia spędziłem w bloku w centrum miasta i był to bardzo przyjemny okres (no może mogłoby być trochę ciszej Wink).

Proszę odwiedź mojego bloga http://zdrowozyc.tumblr.com/ i wesprzyj mnie komentarzem.


Ostatnio zmieniony przez bobus dnia Czw Maj 28, 2015 3:08 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
boxek
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 03 Kwi 2015
Posty: 9

PostWysłany: Nie Kwi 12, 2015 2:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Uważam, ze najlepszym rozwiązaniem jest domek na przedmieściach - kompromis miedzy miastem i wsią Smile. Ale majac wybór dom nawsi czy w miescie, wybralabym miasto mimo wszytsko, z tego względu, że po prostu wszystko jest na miejscu, a na wsi niestety różnie to bywa. Odwożenie dzieci do szkoły i własne dojazdy do pracy mogą być uciązliwe - jak słuszenie ktoś już zauważył. Najlepiej zrobic sobie porównanie wad i zalet i zobaczyć co nam bardziej odpowiada.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
popaczak
Uczestnik
Uczestnik


Dołączył: 03 Kwi 2015
Posty: 11

PostWysłany: Nie Kwi 12, 2015 5:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

madziunka napisał:
Teraz jak tak patrzę to po prostu w mieście jest jeszcze większa wioska jak na typowej takiej wiosce hahah : ) jeśli chodzi o mnie to sprawa się przedstawia w taki spośób, że ja zdecydowanie wolę mieszkać na wsi bo tutaj u mnie wszyscy wszystkich znają i jeśli ktoś po prostu potrzebuję pomocy to mu wszyscy pomagają : )


Równiez mam takie spostrzeżenia co do realcji międzyludzkich. Wiele lat mieszkałam w mieście, teraz przeprowadzilam się na wieś i jest nieporównalnie... milej Smile. Ludzie sobie pomagają, dopytują co u mnie, w bloku tak nie było, ludzie się mijali, nikt sie nikim nie intresował, każdy żył w biegu. Wieś zdecydowanie pozwala żyć spokojniej Smile.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
majsterklepka
Uczestnik
Uczestnik


Dołączył: 14 Kwi 2015
Posty: 14

PostWysłany: Wto Kwi 14, 2015 2:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na wsi czystsze powietrze, tańsze działki i nieruchomości, zdrowsze jedzenie, nawet w zwykłym spożywczaku jest taniej, a a i tak wszyscy sąsiedzi pewnie jeżdżą do roboty do miasta, więc wniosek jest jeden: wieś bierze górę nad miastem. Co z tego, że do sklepów galeriach czy do kina daleko, skoro wszyscy mają dziś samochody...Może tylko po zakrapianych imprach gorzej z zamawianiem taksówek na wiochę.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
mieskowany
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 05 Kwi 2015
Posty: 8

PostWysłany: Sro Kwi 15, 2015 6:46 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli ktoś całe życie mieszkał w mieście to polecam wieś, na pewno będzie widział dużo więcej plusów - świeże powietrze, przestrzeń, spokój itd. Jednak jeśli ktoś mieszkał od dziecka na wsi to widzi więcej plusów w mieście - nie trzeba martwić się o ciepłe grzejniki w zimie, latem nie trzeba dbać o ogród - bo jak chce posiedzieć na powietrzu, w zieleni to idę do parku i zawsze mam wszędzie blisko jak mieszkam w mieście.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
szubaksi
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 07 Kwi 2015
Posty: 9

PostWysłany: Sro Kwi 15, 2015 10:24 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

We wsi są jakieś plusy ? zdecydowanie tutaj są tylko minusy i nic więcej..Wszyscy o sobie wszystko wiedzą i zawsze się wszyscy bardzo dobrze obgadują eehh To taka jest zaleta właśnie tej wioski gdzie akurat tak ludzie wszyscy na siebie plotkują i jakoś na siebie bardzo mocno psioczą przecież : - )eehh
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kalamar
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 10 Lip 2014
Posty: 466

PostWysłany: Czw Kwi 16, 2015 1:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Spokój jest plusem, jeśli dom znajduje się daleko o innych domów.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
anitaxnowak
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 17 Kwi 2015
Posty: 1

PostWysłany: Pią Kwi 17, 2015 9:01 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dom na wsi fajna sprawa ale według mnie powinna być to opcja na starość. Zbyt dużo czasu traci się na dojazdy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Mysza
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 22 Mar 2015
Posty: 80

PostWysłany: Pią Kwi 24, 2015 7:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Marzę o domku na wsi. Może kiedyś moje marzenie się spełni? Na razie urządzam w myślach moja kuchnię..i widzę stół zastawiony do śniadania. Kawa z mlekiem, tosty, jajecznica Wink A tak serio to uwielbiam tosty i myślę nad tym http://www.mixmedia.pl/tostery-do-zabudowy żeby choć trochę z marzeń mieć teraz..jak domku nie ma.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
nova
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 25 Kwi 2015
Posty: 2
Skąd: lubuskie

PostWysłany: Sob Kwi 25, 2015 7:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dobry wieczór!
Mieszkałam na wsi przez 10 lat, na szczęście do miasta było na tyle blisko, że dojazd (szkoła, potem praca) nie stanowił dla mnie problemu, później decyzją większości Wink kupiliśmy mieszkanie w mieście i przyznaję, że brak mi wiejskiego powietrza, ogródka itp. jeśli sobie dobrze zorganizować dojazdy do pracy i rozrywki w mieście to wybieram klimaty wiejskie Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Nieruchomości Strona Główna -> Nieruchomości - dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3 ... 10, 11, 12  Następny
Strona 1 z 12

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Nieruchomości | Kredyt Mieszkaniowy