FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 
Z czego zrobić elewację budynku?
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Nieruchomości Strona Główna -> Budowa domu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
swojskimen
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 26 Mar 2015
Posty: 9

PostWysłany: Sro Kwi 08, 2015 6:17 pm    Temat postu: Z czego zrobić elewację budynku? Odpowiedz z cytatem

W wakacje chcemy odnowić elewację naszego domu. Planujemy dobrze ocieplić budynek, gdyż stara izolacja termiczna nie spełnia swojej roli. Prawdopodobnie była źle wykonana i potworzyły się mostki cieplne. Przy okazji myślimy, czy nie zrobić elewacji z drewna - pasowała by idealnie do otoczenia, bo mieszkamy w dosyć zielonej okolicy, pełnej lasów i łąk. Pytanie tylko, jakie drewno będzie dobre na elewację? Czy np. polski jesion to dobry pomysł? Na pewno to jedno z tańszych drzew, nie to co modrzew...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mieszkaniowy






Wysłany:     Temat postu: Ogłoszenia z portalu

Ładowanie ogłoszeń...
Powrót do góry
wedloo
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 30 Mar 2015
Posty: 7

PostWysłany: Czw Kwi 09, 2015 6:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

szczerze dla mnie wykonanie elewacji z drewna nie ma sensu Smile nie podobają mi się takie wykończenia w domu i jak dla mnie pasują one ewentualnie jak się mieszka w górach Smile jeśli już ktoś lubi bardzo drewno to lepszym pomysłem będzie drewniany taras czy altanka w pobliżu domu Smile a jeśli chodzi o elewację to jednak postawiłabym na klasykę, jest dużo lepsza Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
wesół
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 30 Mar 2015
Posty: 7

PostWysłany: Pią Kwi 10, 2015 11:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Drewno na elewację to bardzo wdzięczny materiał. Można nadać mu różne odcienie - od jasnych, aż po bardzo ciemne. Wszystko zależy od gustu. Przy czym trzeba zaznaczyć, że drewno jest naturalnym materiałem, który wymaga odpowiedniej konserwacji i ochrony przed działaniem warunków atmosferycznych. Co jakiś czas trzeba będzie przejechać całą powierzchnie pędzlem, więc nie wszystkim będzie to odpowiadać, chociaż efekt końcowy prezentuje się bardzo efektownie.

Ostatnio zmieniony przez wesół dnia Czw Cze 11, 2015 8:16 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
swojskimen
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 26 Mar 2015
Posty: 9

PostWysłany: Sob Kwi 11, 2015 9:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wedloo napisał:
szczerze dla mnie wykonanie elewacji z drewna nie ma sensu Smile nie podobają mi się takie wykończenia w domu i jak dla mnie pasują one ewentualnie jak się mieszka w górach Smile jeśli już ktoś lubi bardzo drewno to lepszym pomysłem będzie drewniany taras czy altanka w pobliżu domu Smile a jeśli chodzi o elewację to jednak postawiłabym na klasykę, jest dużo lepsza Smile


Klasykę czyli co betonowy tynk? Pisałem wyżej, że mieszkamy praktycznie na wsi, gdzie jest dużo lasów i zieleni. Dlatego drewno wydało nam się idealne, żeby się wkomponować w otoczenie. Nie chodzi nam o góralską chatkę, bo nasz dom jest parterowy z poddaszem w dodatku ma prostą bryłę, nie tak jak domy w górach. Myślimy raczej o jakimś mahoniowym kolorze, pasowałby wtedy do dachu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
patrykbor
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 28 Mar 2015
Posty: 7

PostWysłany: Pon Kwi 13, 2015 5:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mieszkasz w okolicy, gdzie jest sporo lasów, więc betonowa elewacja w stu procentach odpada. Wspomniałeś o jesionie drogie drzewo zgodzę się, ale na pewno na lata, jeżeli dobrze zaimpregnujesz będzie odpowiednio przygotowane to czemu nie. Polecam tobie poszperać na necie napisać do producenta wysłać parę zdjęć on pomoże ci wszystko dobrać tak jak się należy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
propos
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 30 Paź 2014
Posty: 235

PostWysłany: Czw Kwi 16, 2015 10:47 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Możesz od razu podać też kwotę jaką posiadasz na działania to coś wymyślimy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
tom7878
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 28 Cze 2013
Posty: 144

PostWysłany: Wto Paź 20, 2015 9:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przed elewacja warto osuszyc sciany i zrobic nowa izolacje
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lublinka
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 14 Paź 2015
Posty: 848

PostWysłany: Wto Paź 20, 2015 9:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rzeczywiście można tak zrobić o ile ktoś planuje gruntowny remont.
Ja bym postawiła jedynie na osuszanie fundamentów żeby później nie wyszła wilgoć. Moi rodzice połozyli nową elewację i po roku maja taką pleść na korytarzu i w łazience, że głowa mała. Tata planuje zgłosić się do http://budwod.eu/oferta/izolacje/ by położyli nową izolację i wszystko osuszyli. Mam nadzieję, że to pomoże bo naprawdę ściany nie wyglądają najlepiej a samo malowanie nic nie daje bo grzyb wychodzi po krótkim czasie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
adamwaz
Uczestnik
Uczestnik


Dołączył: 17 Paź 2015
Posty: 10
Skąd: Jawornik Polski

PostWysłany: Pią Paź 23, 2015 9:36 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Elewacje najlepiej wykonać z tynku, ale koniecznie wzbogacić je sztukaterią styropianową www.dekostyr.pl. Tego typu dodatki podkreślą każdą elewację
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Gerynahgs
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 12 Sty 2016
Posty: 1

PostWysłany: Wto Sty 12, 2016 7:54 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No z drewna drzewnego chyba najlepiej bedzie ci zrobić jakąś elewacje tak mi się wydaje
_________________
wycinanie drzew warszawa
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
hello
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 22 Sty 2016
Posty: 1072

PostWysłany: Nie Sty 24, 2016 6:44 pm    Temat postu: re Odpowiedz z cytatem

Mnie się bardzo podobają takie elewację z elementami drewnianymi.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
olga87
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 19 Gru 2014
Posty: 133

PostWysłany: Pią Sty 29, 2016 10:19 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W ogóle chciałabym zacząć od znalezienia projektu domu....podobają wam się np. te projekty domów? z poddaszem czy piętrowe?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Franko
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 18 Paź 2011
Posty: 1063

PostWysłany: Nie Sty 31, 2016 8:40 pm    Temat postu: Re: re Odpowiedz z cytatem

hello napisał:
Mnie się bardzo podobają takie elewację z elementami drewnianymi.


Fajne, ale mało trwałe.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Elkaa
Początkujący Uczestnik
Początkujący Uczestnik


Dołączył: 04 Gru 2015
Posty: 16

PostWysłany: Nie Lut 21, 2016 2:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mnie podobają się takie fasady szklane wentylowane http://stefania.pl/fasady-szklane-wentylowane-realizacje/ . Teraz często są używane w nowoczesnym budownictwie. W moim mieście coraz częściej widzę budynki mieszkalne gdzie został wykorzystany taki rodzaj elewacji.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Franko
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 18 Paź 2011
Posty: 1063

PostWysłany: Wto Mar 08, 2016 11:29 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W domach jednorodzinnych to cegła klinkierowa w mojej ocenie jest super. Elewacja na lata.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Nieruchomości Strona Główna -> Budowa domu Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Strona 1 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Nieruchomości | Kredyt Mieszkaniowy