FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 
Kredyt na pierwsze mieszkanie
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Nieruchomości Strona Główna -> Kredyty hipoteczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Mieszkaniowy
Site Admin
Site Admin


Dołączył: 02 Lut 2007
Posty: 246

PostWysłany: Wto Sie 12, 2008 9:45 pm    Temat postu: Kredyt na pierwsze mieszkanie Odpowiedz z cytatem

Mimo rosnących kosztów kredytów hipotecznych i wysokich cen mieszkań zainteresowanie pożyczkami na ich zakup nie słabnie.

Wolimy kupować mieszkania, niż je wynajmować mimo, że wynajem stał się teraz, w większości przypadków, tańszym rozwiązaniem. Z analiz Expandera za IV kw. 2007 r. wynika, że we wszystkich dużych miastach, poza Katowicami, miesięczny koszt najmu mieszkania był niższy niż rata kredytu na jego zakup zaciągniętego we frankach szwajcarskich na okres 30 lat. Tylko w wypadku jeśli umowa kredytowa zostałaby podpisana na 45 lat, miesięczna rata byłaby niższa niż opłata za wynajem. Jednak o taki kredyt mogą strać się tylko osoby do 30 roku życia.

Czego szukają młodzi?

Minimalna cena metra kwadratowego mieszkań w stolicy na poziomie 6,5 tys. zł nie odstrasza młodych ludzi. Z analizy ofert Polanowscy Nieruchomości wynika, że młodzi, poszukują tu mieszkań, których cena nie przekracza 280-330 tys. zł. Za tą sumę mogą kupić kawalerkę typu studio lub mieszkanie dwupokojowe położone w dzielnicach odleglejszych od centrum, gdzie cena za metr kwadratowy jest niższa.

Potwierdza to Bożena Wygonowska, Pełnomocnik RED Real Estate Development – Osoby chcące kupić swoje pierwsze mieszkanie poszukują zwykle niewielkich lokali w przystępnych cenach. Jeśli zdecydują się na lokalizację poza centrum, za kwotę jaką dysponują, mogą kupić mieszkanie o znacznie większej powierzchni. Często naszymi klientami są osoby, które wybierają takie właśnie rozwiązanie. Na budowanym przez nas osiedlu Alpha, położonym w Ursusie (200 m. od Alei Jerozolimskich), można kupić mieszkanie 2 pokojowe (42m2) już od 330 tys. zł brutto, a 3 pokojowe (58 m2) od 430 tys. zł brutto.

Jaką mamy zdolność kredytową?

Kilkukrotny wzrost oprocentowania kredytów hipotecznych spowodował spadek zdolności kredytowej kupujących mieszkania. W raporcie za II kw. 2008 r. Expander i Szybko.pl podają, ile banki pożyczyłyby 4-osobowej rodzinie o łącznych dochodach 3500 zł netto, kredytując nieruchomość w całości, na okres 30 lat. Maksymalna kwota kredytu w złotych jakiego udzieliłyby banki w tym przypadku w czerwcu 2008 wyniosłaby od 195 tys. (Bank BPS) do 351 tys. (Kredyt Bank).

Z wyników Ogólnopolskiego Badania Zdolności Kredytowej przeprowadzonego przez Ekspandera w listopadzie ubiegłego roku w największych miastach w kraju wynika, że średnia wartość zdolności kredytowej ankietowanych wyniosła 414 tys. zł. Jest to suma, która wystarcza na zakupu 2-pokojowego mieszkania w Warszawie, Krakowie lub Wrocławiu. W Poznani i Gdańsku za tą sumę można kupić mieszkanie 3-pokojowe, a w Katowicach nawet 4-pokojowe. Badanie wykazało, że przeciętna polska rodzina dysponuje wkładem własnym na poziomie 55 tys. zł. Oznacza to, że kupowane na kredyt mieszanie może kosztować 470 tys. zł.

Gold Finanace podaje, że w ubiegłym roku na mieszkania pożyczyliśmy od banków ponad 56 mld zł. Kredyty hipoteczne zaciągnęło ok. 311 tysięcy kredytobiorców. Średnia wartość pojedynczego zobowiązania kredytowego wyniosła ok. 200-250 tys. zł., co oznacza, że jest to o prawie 30 proc. więcej niż rok wcześniej.

Pomimo tego, że coraz więcej musimy pożyczyć na własne lokum, kredyt to przeważnie jedyny sposób na jego zakup. Obecnie, mimo ponad 2 milionowego zapotrzebowania na mieszkania w naszym kraju, tempo ich sprzedaży nieco spadło. Należałoby się zatem spodziewać także i spadku zainteresowania kredytami hipotecznymi. Jednak, jak podaje Dziennik w artykule z 30 lipca br. pt.: „Wraca moda na kredyty”, w czerwcu łączna wartość udzielonych kredytów wyniosła ponad 5 mld zł. Jest to niemal tyle samo, ile w najbardziej rekordowych miesiącach boomu mieszkaniowego w 2007 i 2006 r.
_________________
Nieruchomości w Internecie Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mieszkaniowy






Wysłany:     Temat postu: Ogłoszenia z portalu

Ładowanie ogłoszeń...
Powrót do góry
morizon
Specjalista
Specjalista


Dołączył: 01 Paź 2012
Posty: 55

PostWysłany: Sob Kwi 26, 2014 12:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Polecam zapoznać się z pojęciem Rekomendacja T - jest to rządowy dokument, który ma bardzo duże znaczenie dla udzielania kredytów hipotecznych.
Od niego często zależy jak łatwo bank wyda nam kredyt. Obecnie kredyty mieszkaniowe nie są już tak chętnie udzielane przez banki. Musimy mieć odpowiednie dochody.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
gorzka
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 29 Kwi 2014
Posty: 3

PostWysłany: Czw Maj 01, 2014 5:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To prawda, że z kredytem nie jest już tak łatwo - sam teraz jestem w trakcie załatwiania. W Millenium już mi odmówili, teraz próbuję w PKO.

______________
Minecraft
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
nija
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 09 Maj 2014
Posty: 6

PostWysłany: Pią Maj 09, 2014 3:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

My jeszcze przed - na razie słuchamy i czytamy opinie... znajomi wzięli w getinie, nie są jakoś zachwyceni, ale już nie mieli wyjścia bo czas ich naglił, drudzy wahają się między Reiffeisennem a milenium w oby dostali odp na tak i teraz musza wybrać.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
hania123
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 16 Maj 2014
Posty: 730

PostWysłany: Pią Maj 16, 2014 10:29 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie szukajcie odpowiedzi na różnych ogólnych forach tylko zajrzyjcie na takie konkretnie do tego przeznaczone jak np. www.comperia.pl/forum dostaniecie odpowiedź zadając pytanie w konkretnym wątku. Także w sytuacji, kiedy bedziesz potrzebowac takiej porady warto sobie sprawdzic w takim miejscu i bez problemu znajdziesz konkretną odpowiedź.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kred.pl
Początkujący Uczestnik
Początkujący Uczestnik


Dołączył: 15 Lis 2013
Posty: 23

PostWysłany: Pon Maj 19, 2014 7:14 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Fakt, ze specjalistyczne forum o kredytach hipotecznych jest znacznie lepszym miejscem na rzetelne informacje niż jakieś forum ogólnotematyczne.
Ale dobrze także jest sprawdzić jakie kredyty mieszkaniowe są na promocji w poszczególnych bankach - wiele czasu nie zajmie zajrzenie na strony internetowe dwudziestu kilku takich instytucji.
_________________
https://www.kred.pl/20100211101/Kalkulatory/kalkulator-rat-kredytowych.html
https://www.kred.pl/2010021198/Kalkulatory/kalkulator-zdolnosci-kredytowej.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Mysza
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 22 Mar 2015
Posty: 80

PostWysłany: Sro Wrz 23, 2015 5:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A nie lepiej pomysleć o MdM? Słyszałam że zmieniły sie warunki przyznawania tego kredytu Smile Warto przeczytać http://www.4everyone.fora.pl/dom-i-rodzina,26/kupno-mieszkania,106.html#1786 bo według mnie zmiany są korzystne Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Dembik
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 27 Maj 2014
Posty: 71

PostWysłany: Pią Wrz 25, 2015 1:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Po pierwsze znaleźć mieszkanie które spełnia warunki MdM - zawsze kilkanaście tys. w kieszeni. Druga sprawa to porównać dokładnie oferty, żeby nie przepłacać nie potrzebnie. Jak wejdziecie sobie na terve.pl macie możliwość porównania kredytów mieszkaniowych. Jest to chyba najszybsza opcja, żeby znaleźć najlepszą ofertę.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
grazynaa87
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 13 Lip 2015
Posty: 120

PostWysłany: Wto Wrz 29, 2015 11:24 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Warto zacząć od obliczenia przybliżonych rat takiego kredytu na specjalnym kalkulatorze, a dopiero potem można przejść do szukania ofert na różnych porównywarkach kredytowych i w rankingach sporządzanych przez profesjonalne serwisy. W razie problemów z wyborem można też skontaktować się z jakimś doradcą kredytowym - tu znalazłam doradców z kilku różnych firm http://www.doradcy-kredytowi.com.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
olga87
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 19 Gru 2014
Posty: 133

PostWysłany: Pią Paź 09, 2015 12:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A przy braniu kredytu i kupnie mieszkania chyba potrzebni są też notariusze kraków prawda? spisanie aktu własności jest podstawą...przynajmniej tak mi się wydaje:)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
trelkovska
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 22 Mar 2013
Posty: 430

PostWysłany: Wto Paź 13, 2015 7:50 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja podrzucić mogę też taką porównywarkę: http://finanse.sprzedajemy.pl/finanse-osobiste/kredyty-mieszkaniowe/porownaj-kredyty-mieszkaniowe. Znajdziecie tam oferty wszystkich najpopularniejszych banków, więc opłaca się zerknąć.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kalama
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 21 Lip 2015
Posty: 6

PostWysłany: Czw Paź 22, 2015 6:11 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja jestem bardzo zaskoczona programem MdM. Kiedyś, jak jeszcze nie siedziałam w temacie, myślałam, że to program tylko dla starych mieszkań. Cieszę się, że się pomyliłam. Taki http://www.blockpol.pl/ na przykład, korzysta z tego programu i można nowe, deweloperskie mieszkanie kupić w ramach programu Mieszkanie dla Młodych. Coraz bardziej podoba mi się ta opcja Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kacper_em
Uczestnik
Uczestnik


Dołączył: 10 Wrz 2015
Posty: 11

PostWysłany: Pią Paź 23, 2015 8:48 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeżeli się łapiecie to warto skorzystać z MDM. Głosy są podzielone (hm... jak zawsze), ale patrząc na zmiany, które weszły wraz z nowelizacją zapowiada się obiecująco: http://www.dopoznania.pl/warszawa/pl/nowelizacja_ustawy_o_mdm1.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mysza
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 22 Mar 2015
Posty: 80

PostWysłany: Nie Paź 25, 2015 6:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A co powiecie na ten kredyt hipoteczny http://produkty.pkobp.pl/kredyt-wlasny-kat-hipoteczny/ ? Jesteśmy w trakcie poszukiwań odpowiedniego kredytu i wydaje mi się że ta oferta jest bardzo ciekawa. szczególnie to minimum formalności mi sie podoba. A tak serio uważam że warto rozejrzeć sie w banku z tradycjami jakim jest PKO Bp bo mają sporo ciekawych propozycji Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
sprawyzdeweloperami
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 27 Paź 2015
Posty: 1

PostWysłany: Wto Paź 27, 2015 11:25 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ciężko jest o kredyt hipoteczny na dobrych warunkach...
_________________
http://www.sprawyzdeweloperami.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Nieruchomości Strona Główna -> Kredyty hipoteczne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Strona 1 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Nieruchomości | Kredyt Mieszkaniowy