FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 
Zmiękczacz w domu - w tym kraju nikt nie myśli
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Nieruchomości Strona Główna -> Budowa domu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
sylwia4012
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 17 Sty 2014
Posty: 526

PostWysłany: Sro Maj 13, 2015 5:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Osoby, które nie mają twardej wody, nie wiedzą jak poważny jest to problem. Na etapie budowy instalacji wodnej w budynku, warto skontaktować się z profesjonalnym hydraulikiem. W każdym mieście znajdzie się specjalista w swoim fachu tu np. hydraulik z Katowic http://hydraulik24h.eu/ . U mnie w domu woda jest bardzo twarda. Muszę się sporo namęczyć by utrzymać wszystko w czystości. Ma też dużo żelaza, więc zostawia takie dość ciemne zacieki. Gdybym wcześniej wiedziała, z pewnością zainwestowałabym w zmiękczacz wody.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mieszkaniowy






Wysłany:     Temat postu: Ogłoszenia z portalu

Ładowanie ogłoszeń...
Powrót do góry
Michu7777
Uczestnik
Uczestnik


Dołączył: 14 Maj 2015
Posty: 13
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw Maj 14, 2015 8:34 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witajcie, wydaję mi się, że nie ma potrzeby wzywania fachowców czy instalatorów. Instalacja takiego zmiękczacza jak Denver Plus 30 wcale nie jest trudna i skomplikowana, wiem bo sam jestem hydraulikiem Smile
Swoją drogą jeden z producentów oferuje niezwykle fajne rozwiązanie Denver plus filtr odwrócona osmoza Puricom Stella za naprawdę moim zdaniem rozsądne pieniądze. Gdyby ktoś chciał sobie przejrzeć to odsyłam na http://allegro.pl/zmiekczacz-wody-denver-plus-30-odwrocona-osmoza-i5290914256.html
_________________
Majsterkowicz z zamiłowania
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kawaler
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 14 Kwi 2015
Posty: 8

PostWysłany: Pią Maj 29, 2015 10:11 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No, ja o tym pomyślałam. Kupowałam urządzenia Cosmowater, znalazłam je w jakiejś porównywarce cenowej. Zgadzam się, że to ma wpływ nie tylko na stan sprzętów AGD, armatury, instalacji, ale rzeczywiście to ma też wpływ na nasze zdrowie, w końcu to, co w kranie wlewamy w siebie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ladycja
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 01 Cze 2015
Posty: 8

PostWysłany: Pon Cze 01, 2015 8:45 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Że mam twardą wodę w mieszkaniu wiedziałam wcześniej, ale jakoś się tym nie przejmowałam. Teraz po kilku dniach mieszkania w nowym domu na moich nowiusieńkich bateriach i innych sprzętach mających kontakt z wodą zaczęły pokazywać się naloty kamienia. Trzeba więc coś zadziałać.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ciupek
Uczestnik
Uczestnik


Dołączył: 19 Maj 2015
Posty: 10

PostWysłany: Pon Cze 01, 2015 2:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Też mam twardą wodę i też się tym nie przejmuję, nie ma sobie czym głowy zawracać..Wolę myśleć o czymś innym i wolę robić dalej swoje w robocie. Taki rodzaj wody to można przede wszystkim zostawić innym osobom, co się na tym znają i co z takiej wody na stałe korzystają.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
wojownik
Uczestnik
Uczestnik


Dołączył: 22 Maj 2015
Posty: 10

PostWysłany: Sob Cze 06, 2015 8:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wodę mam właśnie dość twardą, niestety.
Generalnym zamiarem ma być ochrona bojlera i instalacji CWU (będę wymieniał bojler na nowy pod solar) i zastanawiam się czy nie warto zabezpieczyć go przed kamieniem. Poza tym miękka woda przysłuży się też reszcie urządzeń na instalacji.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
propos
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 30 Paź 2014
Posty: 235

PostWysłany: Sro Cze 17, 2015 11:07 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bo to jeszcze u nas nie jest takie popularne, dlatego nikt się nad tym nie zastanawia.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
drabinek
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 25 Maj 2015
Posty: 9

PostWysłany: Nie Cze 21, 2015 7:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A mnie to zaciekawiło, może dlatego, że mamy tak twardą wodę, że czasem się zastanawiam, jakim cudem leci jeszcze z kranu... niszczą się wszystkie sprzęty przez osadzający się kamień, generalnie dramat. Więc może podstawowe pytanie - można to ustrojstwo założyć na już istniejącą instalację, czy trzeba rozbabrać całość?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kriss
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 07 Lip 2015
Posty: 6

PostWysłany: Sro Lip 22, 2015 9:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To w sumie ważne, by woda nie była tak twarda. Nie tylko dla rur i instalacji ale też dla naszego zdrowia i urody. Ale jak napisałeś - ludzie nie instalują tego, bo wydaje im się to zbędne albo może po prostu jeszcze nie wiedzą, że coś takiego istnieje?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
quuery
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 13 Lip 2015
Posty: 6

PostWysłany: Sro Lip 22, 2015 10:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To normalne w naszym kraju i dotyczy to nie tylko tej kwestii, ale także wielu innych jak np. gadżety dla dzieci. Wiele zbędnych rzeczy, bez których kiedyś ludzie spokojnie sobie radzili. Brak w ludziach zdrowego rozsądku i podejścia. Nic nie poradzisz.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
loretta
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 12 Lip 2015
Posty: 4

PostWysłany: Sro Lip 22, 2015 11:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rzeczywiście, też o żadnym zmiękczaczu nie myślałam, ale to dlatego, że ja nie mam twardej wody. Nie w każdym domu jest to niezbędnik. Jestem natomiast ciekawa, jak wygląda porównanie w przypadku kogoś, kto przy tych samych warunkach zmiękczacz ma i kogoś, kto go nie posiada.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Matileo
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 12 Lip 2015
Posty: 6

PostWysłany: Sob Lip 25, 2015 11:27 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czemu nikt nie myśli? Bo nie jest to potrzebne. Owszem, potrafię sobie wyobrazić sytuację, że ktoś ma szczególnie twardą wodę. U mnie natomiast nie ma takiego kłopotu i, szczerze powiedziawszy, nie wierzę, że to jest jakaś szczególnie częsta sytuacja w całej polsce.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Michu7777
Uczestnik
Uczestnik


Dołączył: 14 Maj 2015
Posty: 13
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon Lip 27, 2015 11:16 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Problem twardej wody nie dotyczy Polaków? Zerknijcie w takim razie na mapę twardości wody w Polsce http://uzdatnianie.weebly.com/twarda-woda.html. Jak widać jest to problem, który dotyczy całkiem sporej liczby Polaków
_________________
Majsterkowicz z zamiłowania
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
sowa
Zaawansowany Uczestnik
Zaawansowany Uczestnik


Dołączył: 29 Lip 2015
Posty: 34

PostWysłany: Nie Wrz 27, 2015 12:08 pm    Temat postu: Badanie wody Odpowiedz z cytatem

Twarda woda to jedno. Druga, moim zdaniem sporo ważniejsza kwestia to zanieczyszczona woda - wypicie nawet szklanki skażonej bakteriami wody może bardzo źle wpłynąć na nasz układ pokarmowy. Ja przynajmniej raz do roku przeprowadzam badanie wody właśnie pod tym kątem - czy nie ma w niej właśnie szkodliwych dla organizmu bakterii. Z firmy http://badaniewody.com/ przysyłają mi zestaw do pobrania próbki i potem odbierają materiał do badań. Niedługo potem znam wyniki badania i wiem, czy mam powody do obaw czy nie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Urbanik
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 21 Wrz 2015
Posty: 5

PostWysłany: Nie Wrz 27, 2015 2:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Należy pomyśleć o wodzie, zanim kupimy dom lub rozpoczniemy jego budowę. Należy dowiedzieć się, czy na terenie, gdzie chcemy kupić działkę lub wybudować dom jest wodociąg. Czy przewidziana jest budowa lokalnej stacji uzdatniania wody, czy też samemu trzeba się będzie o to zatroszczyć. Jeśli wiemy, że problem ten musimy rozwiązać we własnym zakresie, należy do niego odpowiednio się przygotować. Jeśli szukamy rozwiązania tymczasowego, za małe pieniądze, bo za rok na naszej ulicy poprowadzony zostanie wodociąg, to niestety musimy kupić pełną stację.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Nieruchomości Strona Główna -> Budowa domu Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Strona 2 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Nieruchomości | Kredyt Mieszkaniowy