FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 
Fundamenty pod przyszły dom.
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Nieruchomości Strona Główna -> Nieruchomości - dyskusje ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kewa3939
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 10 Sie 2018
Posty: 622

PostWysłany: Pią Sty 24, 2020 8:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pamiętaj, iż wcześniej należy zawiązać współpracę z zaufanym i sprawdzonym geodetą. Polecam wziąć pod uwagę ofertę www.geoart.pl - oni zajęli się tym dla nas.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mieszkaniowy






Wysłany:     Temat postu: Ogłoszenia z portalu

Ładowanie ogłoszeń...
Powrót do góry
KarolOkrasek
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 11 Paź 2017
Posty: 803

PostWysłany: Pon Sty 27, 2020 10:42 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W przypadku hydroizolacji trochę swego czasu się tym zajmowałem. Wykorzystywaliśmy materiały od producenta WaterBlock w trudnych sytuacjach, gdzie wcześniejsze izolacje po prostu "wysiadały". Tutaj masz pewność jeżeli chodzi o elastyczność i niskiemu oporowi dyfuzji, który pozwala odparować wilgoci wcześniej znajdującej się na konstrukcji. Przy fundamencie jak najbardziej sprawdzi się WB Duo Flex.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
gusikowski.kristy
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 30 Sty 2020
Posty: 1
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw Sty 30, 2020 4:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Orientujecie się może jak to jest z odbiorem domu? Gdzie pójść? Co zrobić? Od czego w ogóle zacząć? Zawsze marzyłem o własnym domu, a teraz ilość formalności mnie przerasta. Dzięki za rady.
_________________
Odbiór mieszkania
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
frizz
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 01 Lut 2020
Posty: 1

PostWysłany: Sob Lut 01, 2020 4:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przed postawieniem fundamentów najważniejsze jest skontaktować się z geodetą, ponieważ potrzebna jest do tego opinia geotechniczna. Na stronie https://geologiadanielewscy.pl/badania-geotechniczne/ możesz poczytać o wystawieniu takiej opinii - sam korzystałem z ich usług i jestem bardzo zadowolony Very Happy .
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
michalsobczak
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 14 Paź 2015
Posty: 542

PostWysłany: Wto Lut 04, 2020 10:00 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ktoś musi też zrobić wykopy pod te fundamenty. W tym przypadku najlepiej zatrudnić firmę zewnętrzną, która dysponuje koparką. Polecam więc rzucić okiem na firmę Warszawski Kopacz.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
mayka
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 07 Gru 2019
Posty: 707

PostWysłany: Sob Lut 29, 2020 9:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeżeli chodzi o budowę domu to fundamenty tutaj są bardzo istotnym elementem. Dlatego do tego trzeba wybrać nie tylko dobre materiały budowlane, ale i również profesjonalnych fachowców. Z tym jednak nie ma problemu, tylko czasami trzeba troszkę poszukać. Są jednak strony typu clixs.pl gdzie możemy znaleźć prywatne zlecenia budowlane . W takich miejscach warto się rozglądnąć, bo można znaleźć dla siebie też korzystne propozycje.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
fkris
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 21 Mar 2020
Posty: 4
Skąd: Kraków

PostWysłany: Sob Mar 21, 2020 3:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam do Was pytanie. Czy ktoś z Was wykorzystywał maty bentonitowe do uszczelniania fundamentów? Na tej stronie: http://www.ars1.pl/tasmy-i-maty-bentonitowe.html przeczytałem, że takie maty i taśmy idealnie nadają się do czegoś takiego. Podobno służą też do uszczelniania oczek wodnych i konstrukcji żelbetonowych więc powinien to być dobry materiał.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
dernitaeran
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 30 Maj 2019
Posty: 1232

PostWysłany: Czw Kwi 09, 2020 7:38 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wytyczeniem fundamentów pod wasz dom musi zająć się firma, która przeprowadza badania geotechniczne i geologiczne. Ja od siebie mogę wam polecić skontaktowanie się z firmą https://www.barg.pl/ Sam korzystałem z ich usług już kilka razy i mogę potwierdzić ich pełen profesjonalizm.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Oczak
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 18 Sie 2016
Posty: 1069

PostWysłany: Czw Kwi 30, 2020 6:23 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Budowa fundamentów to podstawa przy stawianiu budynków, ale żeby było to przeprowadzone we właściwy sposób, trzeba też zadbać o zabezpieczenie wykopów. Poczytajcie o tym: http://celnie.pl/rodzaje-zabezpieczen-wykopow-jakie-stosuje-sie-na-budowach/. Dzięki temu ma się lepsze rozeznanie w temacie i wie się o tym, na czym warto się zaczepić.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Terenowy18
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 31 Mar 2020
Posty: 87

PostWysłany: Pon Maj 11, 2020 3:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cegły, pustaki czy bloczki to obowiązkowy zakup na początkowym etapie stawiania domu. Następny w kolejce jest beton towarowy. Wszystko zamówiliśmy z jednego źródła, a mianowicie http://www.keramzytsystem.pl/oferta/ . Zależało nam w znacznym stopniu na jak najwyższej jakości.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kruk
Uczestnik
Uczestnik


Dołączył: 22 Kwi 2020
Posty: 13

PostWysłany: Sro Maj 13, 2020 10:25 am    Temat postu: Budowa Odpowiedz z cytatem

To jest akurat prawda, ale zanim zaczniesz lać fundamenty, to trzeba najpierw zrobić pod nie odpowiednie wykopy. Od tego też zależy bardzo dużo. I w tej kwestii mogę polecić ci https://pwmax.pl/uslugi/uslugi-budowlane Bardzo profesjonalna firma, mają wysokiej jakości sprzęt i doświadczonych pracowników. U mnie wykopy zrobili bardzo szybko ale też dokładnie i z uwzględnieniem wszystkich moich oczekiwań. Znają się na tym, co robią i mają też dobre ceny.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
KarolOkrasek
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 11 Paź 2017
Posty: 803

PostWysłany: Sro Cze 24, 2020 5:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W mojej opinii jeżeli chodzi o wybór dobrej jakości rozwiązań w zakresie fundamentów, a dokładnie ich hydroizolacji to koniecznie zwróćcie uwagę na WaterBlock. Przede wszystkim skuteczne rozwiązanie, które pozwala cieszyć się bezpiecznym domem i brakiem problemów z wilgocią wybierając materiał WB Duo Flex również w przypadku łazienki, jak i tarasu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
WojtekOl
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 16 Kwi 2019
Posty: 105

PostWysłany: Nie Cze 28, 2020 8:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I jak wyszło? Macie może dla nas jakieś podpowiedzi w tym zakresie, pozdrawiam!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Gabri3l
Specjalista
Specjalista


Dołączył: 09 Maj 2019
Posty: 45
Skąd: Kraków

PostWysłany: Czw Lip 16, 2020 9:21 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przed każdą budową niezależnie czy jest to dom czy blok mieszkalny pierwszą osobą, która powinna się pojawić na placu budowy jest geodeta. Musi on wytyczyć działkę, porobić mnóstwo pomiarów, sporządzić mapę itd. Jednym słowem geodeta musi wykonać wszystkie usługi geodezyjne, które będą potrzebną dokumentacją podczas rozpoczęcia budowy. Czasami te dokumenty przydają się w późniejszych latach. Jeżeli będziecie potrzebować geodety do wykonania różnych usług geodezyjnych mogę z własnego doświadczenia polecić Wam Pana Witolda - https://www.poznan-geodeta.pl/uslugi-geodezyjne/ . Dobry, porządny uprawniony geodeta, posiadający "rozsądne" ceny.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
karol123
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 16 Gru 2017
Posty: 1624

PostWysłany: Wto Wrz 29, 2020 5:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moim zdaniem taki beton najlepiej zamówić, wówczas będzie pewność że mieszanka jest odpowiadnia i beton nie zacznie za chwilę np. pękać czy się sypać. Tutaj https://www.godelbeton.pl/ macie szeroką ofertą mieszanek betonu do różnego rodzaju przeznaczenia, także są takie które dedykowane są pod fundamenty
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Nieruchomości Strona Główna -> Nieruchomości - dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Strona 3 z 6

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Nieruchomości | Kredyt Mieszkaniowy