FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 
Czy ciężko jest dostać kredyt hipoteczny?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Nieruchomości Strona Główna -> Kredyty hipoteczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
bommbed
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 17 Mar 2015
Posty: 9

PostWysłany: Sro Kwi 29, 2015 12:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kredyt hipoteczny to zobowiązanie na wiele lat, dlatego trzeba się najpierw dobrze zastanowić i rozeznać w ofertach. Nie należy brać kredytu w pierwszym lepszym banku. Trzeba zawsze porównać kilka ofert i wybrać to najkorzystniejszą. Jest to bardziej czasochłonne, ale warto.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mieszkaniowy






Wysłany:     Temat postu: Ogłoszenia z portalu

Ładowanie ogłoszeń...
Powrót do góry
betoniarz
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 16 Mar 2015
Posty: 8

PostWysłany: Pią Maj 01, 2015 3:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj. Nie jest trudno, pod warunkiem, że posiadasz stałe źródło dochodu i nie masz innych obciążeń typu pożyczki. Od początku roku wymagane jest, aby kredytobiorca posiadał 10% wkładu własnego. To dobre według mnie ponieważ wymusza mniejsze zadłużenie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
idaa2015
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 03 Maj 2015
Posty: 9

PostWysłany: Nie Maj 03, 2015 12:38 am    Temat postu: . Odpowiedz z cytatem

Jeśli masz umowę o pracę na czas nieokreślony i nie masz pozaciąganych jakiś kredytów, pożyczek albo czegoś podobnego i do tego masz jeszcze trochę odłożone to masz kredyt niemalże jak w banku Wink Wbrew pozorom nie tak trudno go dostać, gorzej jest spłacić.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mati86
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 05 Maj 2015
Posty: 9

PostWysłany: Wto Maj 05, 2015 5:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam. Odniosę się do wpisów powyżej. Tak, od tego roku jest trudniej, bo trzeba mieć 10% wkładu własnego. W wielu bankach niestety w gotówce. Są jeszcze banki, w których wkład własny może zrobić zabezpieczeniem na innej nieruchomości. Ale jest to problem dla wielu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
olaa8
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 06 Maj 2015
Posty: 9

PostWysłany: Sro Maj 06, 2015 2:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja bym się bardziej obawiała i zastanawiała czy trudno/ciężko jest go spłacić niż czy trudno jest go dostać. Patrząc po moich znajomych którzy taki kredyt dostali myślę że wbrew pozorom dostanie takiego kredytu jest o wiele łatwiejsze niż się wydaje.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
BuziaczekW
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 07 Maj 2015
Posty: 6

PostWysłany: Czw Maj 07, 2015 12:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Razem z narzeczonym staramy się również o kredyt hipoteczny . Niestety wszędzie Nam odmawiają - ja jestem na zlecenie umowę gdzie mam wpisane 900 zł gdzie wiadomą rzeczą jest , że zarabiam więcej . Narzeczony jest na umowie o pracę niby ale ma wpisane 1400 zł gdzie też zarabia więcej . Ciężko jest bardzo ;/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
draza
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 07 Maj 2015
Posty: 6

PostWysłany: Pią Maj 08, 2015 11:26 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Generalnie była możliwość wzięcia kredytu bez wkładu własnego, jeżeli rzeczoznawca wycenił nieruchomość na wyższą kwotę niż ta, która chce za nią deweloper. Wtedy owa różnica staje się wkładem własnym. Zazwyczaj taka różnica jest na poziomie około 10-15 tys. Do tej pory to starczało ale teraz wkłady własne wzrastają więc niestety nie wiem czy to przejdzie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
maksiu
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 07 Kwi 2015
Posty: 9

PostWysłany: Pią Maj 22, 2015 1:40 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja uważam że trudno jest go dostać ale jeszcze trudniej spłacać regularnie. Dostać to jedno a spłacić drugie. Moim zdaniem jest z tym jednak łatwiej (z dostaniem kredytu hipotecznego) niż miało to miejsce jeszcze kilka lat temu. Choć stałe dochody trzeba mieć.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
qulka
Początkujący Uczestnik
Początkujący Uczestnik


Dołączył: 13 Maj 2015
Posty: 16

PostWysłany: Sob Maj 23, 2015 6:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gdyby byłu normalne warunki kredytowe - chodzi o procent, to nie byłoby tak trudno.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
karolak
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 26 Maj 2015
Posty: 3

PostWysłany: Wto Maj 26, 2015 4:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja w ostatnim czasie chodziłem za kredytem hipotecznym i teraz trzeba mieć minimum 10%, czyli jak mieszkanie za 200000zł to musze mieć 20000zł, już nie mówiąc o zdolności kredytowej przy zarobku 2200 zł
_________________
Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kondzil
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 02 Cze 2015
Posty: 69

PostWysłany: Wto Cze 02, 2015 11:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mnie czaka niebawem wycieczka po bankach. Ale wiem, że kredyty są teraz ciężko osiągalne. Niskie stopy doprowadziły do tego, że banki wolą zarabiać na czymś innym.

Ostatnio zmieniony przez kondzil dnia Pon Sie 27, 2018 4:37 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
chlust
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 11 Cze 2015
Posty: 6

PostWysłany: Czw Cze 11, 2015 12:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Trochę ciężko..Jeśli się ma małe wpływy to po prostu jest trochę kiepsko. Chociaż i tak można zawsze próbować i zawsze można coś ciekawego robić Smile ja bym nie dostał bo pracuje tylko na umowe zlecenie i jakoś nie ma mowy bym dostał ten hipoteczny a wielka szkoda.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kalamar
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 10 Lip 2014
Posty: 466

PostWysłany: Pią Cze 12, 2015 1:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja znalazłem kredyt hipoteczny na www.finansowysupermarket.pl. Mają świetną porównywarkę ofert, dzięki której bardzo łatwo można znaleźć niezbędne informacje.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
trybik
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 04 Sie 2013
Posty: 102

PostWysłany: Pon Cze 29, 2015 10:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja od siebie dodam, że warto sprawdzić ubezpieczenie domu - niektóre z nich mają zabezpieczenia, ze w razie czego kredyt jest spłacany przez jakiś czas: http://www.finmarket.pl/ubezpieczenia/mieszkanie-i-dom - to oczywiście opcja de luxe Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
bianca89
Zaawansowany Uczestnik
Zaawansowany Uczestnik


Dołączył: 30 Cze 2015
Posty: 31

PostWysłany: Wto Cze 30, 2015 8:59 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kredyt w moim przypadku było ciężko zdobyć z niskim wkładem własnym ale na szczęście się udało wziaść kredyt gotówkowy i z kredytu gotówkowego mieliśmy na wkład własny ale to trzeba przekalkulować czy zdolność kredytowa nam wyjdzie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Nieruchomości Strona Główna -> Kredyty hipoteczne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Strona 3 z 6

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Nieruchomości | Kredyt Mieszkaniowy