FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 
Projekt domu - gotowy czy na zamówienie?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Nieruchomości Strona Główna -> Nieruchomości - dyskusje ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
button
Uczestnik
Uczestnik


Dołączył: 02 Kwi 2015
Posty: 10

PostWysłany: Nie Maj 10, 2015 2:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Każde z tych rozwiązań będzie posiadało swoje wady i zalety, więc myślę, że to, co będzie najlepszym rozwiązaniem jest kwestią indywidualną.
Na pewno gotowe projekty są tańsze i łatwiej dostępne, można je sobie obejrzeć, np. w pracowni Dobre Domy albo w innych.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mieszkaniowy






Wysłany:     Temat postu: Ogłoszenia z portalu

Ładowanie ogłoszeń...
Powrót do góry
eenyyuu
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 10 Mar 2015
Posty: 7

PostWysłany: Sro Maj 13, 2015 2:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zdecydowanie bym wybrał projekt na zamówienie mogę się trochę wykazać swoją kreatywnością pomysłem na dom jaki chce jaki sobie marze. Nie zawsze projekty gotowe nas mogą spełnić, bo to jednak nie jest nasz pomysł tylko architekta. Więc jest różnica na pewno .
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
michali77
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 15 Maj 2015
Posty: 8

PostWysłany: Pią Maj 15, 2015 10:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Uważam, że projekt domu to zbyt poważna i droga inwestycja, aby decydować się na te z katalogów. Poza tym, fachowcy pomogą nam tak zbudować dom, aby był on indywidualnie dopasowany do naszych potrzeb.
Osobiście wolałabym mieć dom zbudowany według mojego pomysłu i dla mojego komfortu, a nie według fantazji projektanta.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Matjas
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 06 Maj 2015
Posty: 9

PostWysłany: Nie Maj 17, 2015 7:14 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli się zamówi profesjonalną firmę to wtedy jasna jest sprawa, że wszystko będzie na czas i szybko zrobione. Nie możemy w tym przypadku korzystać z takich fachowców co niby fachowców, że tylko chcą piwo i nic po za tym właśnie nie chcąc..Lepiej skorzystać z profesjonalnych usług.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
regimiusz
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 05 Maj 2015
Posty: 8

PostWysłany: Wto Maj 19, 2015 11:51 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

My zamierzamy skorzystać z projektu domu Vesta, ale oczywiście chciałbym go trochę zmodyfikować, ma tam byc poddasze, a te schody wyżej są po prostu genialne... Widziałem już mnóstwo inspiracji związanych z tym projektem a są one zawsze mile widziane
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bumcytyk
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 23 Maj 2015
Posty: 9
Skąd: Kraków

PostWysłany: Sob Maj 23, 2015 8:34 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja zdecydowanie bym wolał wybrał na zamówienie podał projektantowi, jaki dom nam się marzy może trochę bym skorzystał z gotowych projektów, żeby jakoś pomieszać w mieszkaniu zresztą moi znajomi tak właśnie zrobili mają ekstra domek aż im zazdroszczę.
_________________
Leje?;/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
drabinek
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 25 Maj 2015
Posty: 9

PostWysłany: Pon Maj 25, 2015 6:49 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W zasadzie to tych gotowych projektów domów jednorodzinnych jest w tej chwili na rynku cała masa, więc jest z czego wybierać. Dodatkowo zaleta takiego rozwiązania jest też taka, że można zapoznać się w internecie z opiniami ludzi, którzy wybudowali swój dom w oparciu o ten konkretny projekt.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
prowansja
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 19 Lis 2014
Posty: 285

PostWysłany: Pon Maj 25, 2015 9:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A korzystałeś już z aplikajcji biura MG Projekt - https://play.google.com/store/apps/details?id=com.mgprojekt.projektydomow ? jest bardzo paktyczna, dzięki niej, gdziekolwiek jesteś masz dostęp do najnowszych projektów i promocji, w każdej chwili możesz zamówić projekt, lub go skonsultować, polecam Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
stafik
Uczestnik
Uczestnik


Dołączył: 26 Maj 2015
Posty: 10

PostWysłany: Wto Maj 26, 2015 9:47 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wszystko zależy od tego, czy masz dryg do projektowania domu samemu. Jeśli masz jakąś koncepcje lub wyobrażenie, warto poradzić się specjalistów i stworzyć coś na zamówienie. Ja np. w takich sprawach jestem kompletnie zielona, dlatego wybrałam gotowy projekt.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
vellon
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 19 Maj 2015
Posty: 8

PostWysłany: Pią Maj 29, 2015 11:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak ktoś buduje za 500tys to nie szkoda mu tych 5-10tys więcej na projekt pod zamówienie bo widać ze s... kasa i mu zwisa ale są tacy co budują dom za 200-300tys i dla nich wydanie na dzień dobry 10-20tys na gotowy projekt to dość spory wydatek.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Grejtyno
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 03 Cze 2015
Posty: 9
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro Cze 03, 2015 1:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Najlepiej zaprojektować swój dom wynająć dobrego architekta znaczy w miarę dobrego więc to chyba najlepsze rozwiązanie. Każdy chce mieć swój dom i jakoś swoje gniazdo zaprojektować nie zawsze gotowe projekty nas mogą przekonać i nie zawsze można coś tam zmienić.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Rogera
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 15 Gru 2014
Posty: 454

PostWysłany: Sro Cze 03, 2015 2:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Te gotowe i tak są uniwersalne. Trzeba tylko wiedzieć gdzie szukać. Moi znajomi jak się budowali to wybrali projekt przez aplikację MGProjekt Projekty Domów . Później gdy sie chwalili to nie nosili ze sobą wielkiego katalogu tylko wszystko mieli w telefonie. To bardzo duża wygodna. Dowiedziałam sie , że można coś takiego pobrać tutaj https://play.google.com/store/apps/details?id=com.mgprojekt.projektydomow . Zastanawiam sie czy z tego nie skorzystać.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
predator5
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 20 Maj 2015
Posty: 9

PostWysłany: Czw Cze 04, 2015 7:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cena projektu indywidualnego. Zależy od regionu kraju, renomy pracowni architektonicznej, wielkości domu i stopnia skomplikowania jego architektury. Niektóre pracownie podają koszt wykonania projektu w przeliczeniu na metr kwadratowy ale nie wiem czy wszędzie tak jest
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Rarytkowy
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 06 Cze 2015
Posty: 8

PostWysłany: Sob Cze 06, 2015 1:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No tak wiadome każda firma ma swoje kryteria jak wszędzie nie ma co się dziwić ale projekt każdy jakoby nie był to i tak sporo kosztuję. wWszystko zależy ile chcemy wydać jaki mamy budżet wtedy możemy myśleć jaki projekt jaki dom niestety taka prawda.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
superior
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 09 Cze 2015
Posty: 6

PostWysłany: Wto Cze 09, 2015 12:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Projekty gotowe są na pewno tańsze niż takie na zamówienie. Dodatkowo przy projekcie na zamówienie, trzeba dokładnie wiedzieć czego się chce i oczekuje. Jeśli ktoś jest pozbawiony zmysłu "artystycznego" i kreatywności to ciężko będzie i wtedy lepiej kupić coś gotowego.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Nieruchomości Strona Główna -> Nieruchomości - dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Strona 3 z 7

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Nieruchomości | Kredyt Mieszkaniowy