FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 
Ocieplanie domu
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 9, 10, 11  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Nieruchomości Strona Główna -> Budowa domu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kibi
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 05 Lis 2015
Posty: 546

PostWysłany: Pią Sie 12, 2016 12:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na portalu http://www.gazetainwestycyjna.pl/ocieplenie-domu-wiesz-zrobic/ jest w miarę kompleksowo opisane jak zaplanować dobre ocieplenie domu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mieszkaniowy






Wysłany:     Temat postu: Ogłoszenia z portalu

Ładowanie ogłoszeń...
Powrót do góry
helonka
Uczestnik
Uczestnik


Dołączył: 05 Sie 2016
Posty: 12
Skąd: Białystok

PostWysłany: Wto Sie 16, 2016 1:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja bym też sprawdziła na www.styropmin.pl.
Widziałam, że posiadają taki asortyment, tylko nie za bardzo orientuję się w cenach i ciężko mi powiedzieć czy wychodzi on tam korzystniej. Warto zajrzeć Smile
_________________
Czy te zdjęcia ciążowe racibórz- to coś co Was inspiruje.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
alicia
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 21 Sie 2016
Posty: 1
Skąd: Suwałki

PostWysłany: Nie Sie 21, 2016 8:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Termoizolacja budynku to nie tylko styropian. Ostatnio coraz częściej stosuje się piankę poliuretanową, która ma lepsze współczynniki izolacji. Poza tym ocieplenie pianką PUR, metodą natryskową pozwala zniwelować powstawanie tzw. mostków termicznych, dzięki czemu budynek staje się bardziej energooszczędny. Ma to znaczenie szczególnie zimą - można zaoszczędzić na ogrzewaniu. Gdyby ktoś był zainteresowany tą technologią, zapraszam na stronę wykonawcy http://www.cels.pl/. Firma ma siedzibę w Suwałkach, ale działa na terenie całego kraju i ma bogate doświadczenie w ocieplaniu pianką.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
JulciaZ
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 17 Lip 2013
Posty: 240

PostWysłany: Sro Sie 24, 2016 10:28 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hej Smile Jeśli szukacie dobrego ogrzewania, to uważam, że warto zainwestować w pompę ciepła. Widziałam fajne produkty tutaj: http://www.immergas.com.pl/Produkty,4811/SYSTEMY_INSTALACYJNE_OGRZEWANIE_PODLOGOWE. Firma od 20 lat działa w branży, więc myślę, że są godni zaufania Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bazyl14
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 21 Sie 2016
Posty: 1

PostWysłany: Nie Sie 28, 2016 2:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mogę polecić specjalistów z elgrom pl. Bardzo profesjonalne podejście, Panowie znają się na swojej profesji. Do izolacji ścian najlepiej wybrać styropian grafitowy. Jest droższy od białego, ale zaledwie jakieś 3%. Natomiast izolacja to inwestycja na lata. Jeśli zamiast tańszego, białego, użyty będzie ten z grafitem, koszt zwróci się już pierwszego sezonu. Styropian grafitowy jest o jakieś 20% lepszy, jeśli chodzi o izolację (parametr lambda). Chytry dwa razy traci, oszczędzanie na izolacji doprowadzi do większych rachunków za ogrzewanie w przyszłości.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ryzy1991
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 20 Lis 2016
Posty: 1

PostWysłany: Nie Lis 20, 2016 9:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

alicia napisał:
Termoizolacja budynku to nie tylko styropian. Ostatnio coraz częściej stosuje się piankę poliuretanową, która ma lepsze współczynniki izolacji. Poza tym ocieplenie pianką PUR, metodą natryskową pozwala zniwelować powstawanie tzw. mostków termicznych, dzięki czemu budynek staje się bardziej energooszczędny. Ma to znaczenie szczególnie zimą - można zaoszczędzić na ogrzewaniu. Gdyby ktoś był zainteresowany tą technologią, zapraszam na stronę wykonawcy http://www.cels.pl/. Firma ma siedzibę w Suwałkach, ale działa na terenie całego kraju i ma bogate doświadczenie w ocieplaniu pianką.


alicia ma rację. Styropian jest tani, ale straty jakie wydasz na dogrzewanie domu są w kontekście kilku lat znacznie wyższe niż izolacja pianką poliuretanową która sama w sobie jest droższa, ale pozwala zaoszczędzić więcej pieniędzy zimą. Tak też mi tłumaczyli przedstawiciele firmy Cels gdy konsultowałem z nimi metodę ocieplenie budynku. Zaufałem im i teraz praktycznie cały czas kaloryferów nie odkręcam bo nie odczuwam takiej potrzeby, ponieważ w domu jest po prostu ciagle ciepło
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
AntonKon
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 17 Lis 2016
Posty: 6
Skąd: Opole

PostWysłany: Pon Lis 21, 2016 8:34 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Styropian może być praktyczny, jest sama konstrukcja budynku jest dobrze docieplona. Są konstrukcje stalowe, budowane we wsparciu z materiałem typu jakaś grubsza cegła i wówczas inwestowanie w jakąś droższą termoizolację nie ma sensu. Styropian może więc okazać się praktyczny, ale podkreślam, nie w każdej sytuacji.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
gorgon.zola
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 16 Lis 2016
Posty: 1

PostWysłany: Czw Lis 24, 2016 6:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bazyl14 napisał:
Mogę polecić specjalistów z elgrom pl. Bardzo profesjonalne podejście, Panowie znają się na swojej profesji. Do izolacji ścian najlepiej wybrać styropian grafitowy. Jest droższy od białego, ale zaledwie jakieś 3%. Natomiast izolacja to inwestycja na lata. Jeśli zamiast tańszego, białego, użyty będzie ten z grafitem, koszt zwróci się już pierwszego sezonu. Styropian grafitowy jest o jakieś 20% lepszy, jeśli chodzi o izolację (parametr lambda). Chytry dwa razy traci, oszczędzanie na izolacji doprowadzi do większych rachunków za ogrzewanie w przyszłości.


Również mogę polecić Elgrom jako hurtownię budowlaną. Bardzo fajne ceny, szczególnie konkurencyjne w tych materiałach z wyższej półki, a jak wiadomo nie ma sensu oszczędzać przy ociepleniu, bo jak pozałujesz pieniędzy, to w konsekwencji wydasz więcej na ogrzewanie zimą. Chytry dwa razy traci. Co to metody ocieplania to już tak naprawdę Twoja indywidualna sprawa, co wybirzesz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wiolka
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 09 Gru 2016
Posty: 122

PostWysłany: Sro Sty 18, 2017 9:39 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jest bardzo dużo możliwości,ale sądzę,że jeśli chodzi o takie rzeczy to trzeba poświęcić nieco czasu i przysiąść, poczytać bo takie rzeczy robi się na lata. My kiedyś ocieplaliśmy folią paraizolacyjną, więcej informacji możesz znaleźć tu http://www.aluthermo.com.pl ale generalnie internet pełen jest takiej wiedzy. I ciepło nam nie ucieka, zużycie energii mamy bardzo małe, może to tez zasługa lekkich zim,ale generalnie staramy się grzać jak zwykle. Ocieplanie nie zajęło nam dużo czasu, robotnicy chwalili sobie materiał. A pamiętam jak kiedyś dawniej w domach to głownie zabawa ze styropianem wchodziła w grę i wszędzie było mnóstwo pyłku od niego.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
odera
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 09 Lis 2016
Posty: 109

PostWysłany: Sob Sty 28, 2017 2:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiecie co ja pamiętam jak sąsiad remontował dom po swojej babci, wiecie stare budownictwo, podnosił piętro, ocieplał dach, pamiętam że ojciec mój mówił że nowocześnie ocieplają,że my też tak będziemy po babci musieli zrobić. Przyjechała firma która takim natryskiem ocieplała budynek cały. Doczytałam http://www.cieplydom.info tutaj tak robią, jest to pianka poliuretanowa, ja się nie znam ale podobno najlepsze ocieplenie i najnowocześniejsze. Dom był naprawdę stary, wilgoć mieli, a teraz to zupełnie nie to samo, a po wilgoci nawet śladów nie ma.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
specjalista
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 15 Lut 2017
Posty: 2
Skąd: Ełk

PostWysłany: Sro Lut 15, 2017 7:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ocieplanie pianką ma ten plus, że przebiega bardzo szybko i bez takiego bałaganu. Po prostu przyjeżdża ekipa i robią swoje. Izolacja pur nadaje się do ocieplania poddaszy i ścian od wewnątrz, co ma zastosowanie np. przy drewnianych domach, gdzie chcemy zachować oryginalne ściany zewnętrzne. Izolacja termiczna pianą poliuretanową zabezpiecza budynek przed utratą ciepła i eliminuje problem tzw. mostów termicznych, co jest dużym problemem w starym budownictwie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
operator
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 01 Mar 2017
Posty: 4
Skąd: Łódź

PostWysłany: Pią Mar 03, 2017 8:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tutaj jest też świetna wełna fasrock rockwool do termoizolacji Smile Według mnie jest to naprawdę świetna inwestycja Very Happy
_________________
Gdzieżeś Ojczyzno? Idziemy do Ciebie. Jesteś coraz bliżej.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
sylwiana
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 10 Kwi 2014
Posty: 913

PostWysłany: Sro Mar 08, 2017 4:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zerknijcie na tę ofertę http://styropian.wandys.pl/
na pewno wszystko znajdziecie
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
areczek
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 26 Lut 2016
Posty: 416

PostWysłany: Pią Kwi 07, 2017 8:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Możesz sprawdzić jeszcze stronę http://www.izolpiana.pl/izolacja-budynkow/izolacja-poddaszy, też znajdziesz rozwiązanie, które sprawdzi się na lata. Warto zapoznać się z wieloma rozwiązaniami przed podjęciem jednak dość kosztownej inwestycji.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
budowlaniec
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 14 Lip 2015
Posty: 648

PostWysłany: Pon Kwi 10, 2017 8:53 am    Temat postu: dom Odpowiedz z cytatem

Warto też pomyśleć o takim rozwiązaniu http://sterownikitech.pl/bezprzewodowy-sterownik-pokojowy-st-294-v2-kolor-bialy,id435.html
Bezprzewodowy sterownik ciepła pokojowy. Montaż bardzo prosty, obsługa również. Dzięki niemu można ustawiać samemu temperaturę jaka chcemy mieć w pomieszczeniu. Moim zdaniem warto o nim pomyśleć gdy mieszka z nami starsza osoba.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Nieruchomości Strona Główna -> Budowa domu Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 9, 10, 11  Następny
Strona 3 z 11

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Nieruchomości | Kredyt Mieszkaniowy