FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 
Kominek czy piec kaflowy
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Nieruchomości Strona Główna -> Budowa domu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
budowlaniec
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 14 Lip 2015
Posty: 648

PostWysłany: Pon Sty 25, 2016 7:23 am    Temat postu: kpminek Odpowiedz z cytatem

Jeśli zdecydujecie się na kominek, to zobaczcie tę stronę http://www.kominkiznorwegii.pl/wklady-kominkowe Wkłady norweskie do kominków, opracowane tak, ze pasują do kominków standardowych. Wyposażone są wsystem czystego spalania, który redukuje spalanie drewna o połowę. To jest ekologiczne rozwiązanie.[/url]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mieszkaniowy






Wysłany:     Temat postu: Ogłoszenia z portalu

Ładowanie ogłoszeń...
Powrót do góry
patrycjaa
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 14 Lis 2014
Posty: 101

PostWysłany: Pon Lut 08, 2016 6:08 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A taki murowany kominek? Tylko powiedzcie mi jaką wtedy trzeba by zamówić fugę do połączenia tych kamieni? Zobacz tu! Można coś u nich wybrać?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
charlotte1991
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 28 Cze 2013
Posty: 1128

PostWysłany: Pon Mar 28, 2016 4:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mi podobają się bardziej kominki ale bardzo ładne piece kaflowe można zamówić na http://sklep.kominki-lumar.com/ My z mężem chcemy mieć kominek ale kto wie... może za jakiś czas zdecydujemy się też na piec kaflowy w kuchni.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Loftas
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 11 Sty 2016
Posty: 6

PostWysłany: Pią Kwi 08, 2016 12:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Słyszałem, że najwięcej ciepła to dają piece żeliwne. Można wybrać naprawdę ładny i taki, który będzie pasował, bo są roione w różnym stylu, np. http://www.pieceinvicta.com.pl/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kanja
Początkujący Uczestnik
Początkujący Uczestnik


Dołączył: 31 Mar 2015
Posty: 15

PostWysłany: Nie Kwi 10, 2016 6:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja jestem zagorzałą fanką kominkówSmile Dostępne technologie pozwalają uzyskać ciepło w kominku zbliżone do tego z pieca kaflowego a przy tym nadac pomieszczeniu szyku i elegancji. Na przykład kominki z http://www.iwonapellets.pl/ to kominki na pellet, które są w stanie ogrzać pomieszczenie do 170m kw, a przy tym są ekologiczne i oszczędne. Nie wspominając o bezpieczeństwie, wygodzie użytowania (programator tygodniowy) czy termostatowi. Jak dla mnie kominek wygrywa z piecem, który kojarzy mi się raczej źle i staromodnie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Paweli1
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 11 Kwi 2016
Posty: 96

PostWysłany: Pon Kwi 11, 2016 10:54 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Urok kominka jest nie do podrobienia. Wybór jest ogromny, ale musimy wiedzieć, że kominek zabudowany ( wkład kominowy) potrzebuje doprowadzenia powietrza wtórnego i kosztownej zabudowy, która później izoluje ( blokuje) ciepło. Właśnie z tego powodu kupiłem kominek tzw koze. Szybko oddaje ciepło i nie wymaga tylu przygotowań. Problemem było znalezienie suchego drewna i atrakcyjnego dostawcy. Po przeszukaniu kliku stron w sieci znalazłem serwis www.gielda-paliw.com gdzie szybko można zapytac wielu dostawców o cenę dowolnego paliwa.

Ostatnio zmieniony przez Paweli1 dnia Wto Maj 10, 2016 9:39 am, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Franko
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 18 Paź 2011
Posty: 1063

PostWysłany: Wto Kwi 19, 2016 6:26 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Piec kaflowy nie koniecznie będzie pasowej do wystroju wnętrza, kominek będzie bezpieczniejszy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ajlar
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 06 Lut 2016
Posty: 450

PostWysłany: Nie Kwi 24, 2016 6:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W sumie kominkiem równiez można ogrzać pomieszczenie. Są teraz rózne opcje jeśli chodzi o kominki - na stronie sklepu www.wkladykominkowe.net.pl są do wyboru od takich opalanych drewnem po biokominki, które można zawiesić na ścianie mieszkając w bloku. Jeśłi chce się ogrzewać kominkiem to najlepiej poradzić się specjalistów aby dobrali odpowiedni.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Olomi
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 27 Kwi 2016
Posty: 3

PostWysłany: Sro Kwi 27, 2016 8:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Polecam kominek jama wybrałem i dzisiaj wiem, że dokonaliśmy dobry wybór. Kominek kupiliśmy na pellet, co oznacza brak suszenia, odpowiednia wilgotność i mniejsze problemy z jakością. Przed zakupem proponuje przeczytać blog http://norwida3.ayz.pl/jak-wybrac-propan-pellet-czy-olej-opalowy/ - będzie łatwiej dokonać wyboru.

Ostatnio zmieniony przez Olomi dnia Pią Sty 28, 2022 9:41 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
GrazynkaKowalska
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 26 Lut 2016
Posty: 464

PostWysłany: Czw Sty 26, 2017 3:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niektórzy na wstępie odrzucają piece kaflowe, bo kojarzą im się one z tymi, które posiadali ich dziadkowie. Nie były one zbyt estetyczne, ale obecne piece kaflowe wyglądają całkowicie inaczej i pasują również do nowoczesnych wnętrz. Ja kupiłam swój piec tutaj http://kratki.com/sklep/pl/category/15/piece/17/piece-kaflowe , bo firma ma nie tylko konkurencyjną ofertę pod względem ilości produktów, ale również pod względem cen. W oferowanych przez nich piecach kaflowych można palić drewnem liściasty, które jak pewnie wiecie jest tanim materiałem opałowym. Świetne rozwiązanie dla osób, które nie chcą wydawać dużo na ogrzewanie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Trrumanter
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 31 Sie 2016
Posty: 176

PostWysłany: Pią Cze 02, 2017 7:13 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Warto też pamiętać o tym żeby czyścić te piece oraz przewody kominowe z sadzy żeby nie było problemu z niedrożnością. Poczytajcie sobie tutaj : https://blog.sambudrol.pl/2017/05/29/usuwanie-sadzy/ warto właśnie tego pilnować i regularnie się tym zajmować żeby nie było problemów z piecem Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Pucova
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 12 Cze 2017
Posty: 5
Skąd: Skoki

PostWysłany: Pon Cze 12, 2017 7:46 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Proponuję pomyśleć już na etapie budowy o awaryjnym systemie gaszenia. Zmniejszy to ryzyko spłonięcia domu w razie probólemów z kominkiem czy też piecem. Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
michalsobczak
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 14 Paź 2015
Posty: 542

PostWysłany: Sro Cze 21, 2017 3:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja bym się skłaniała jednak ku kominkowi. Moim zdaniem kominki nadają wnętrzu wyjątkowego klimatu. Zresztą wejdź na stronę http://sklep.kominki-vector.pl/ i przejrzyj ich propozycje. Jestem pewna, że znajdziesz coś, co przypadnie Ci do gustu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
hania123
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 16 Maj 2014
Posty: 730

PostWysłany: Czw Lip 27, 2017 10:33 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Uważam, że kominki są bardziej nowoczesnym rozwiązaniem. Mnie osobiście najbardziej podobają się tego typu kominki z kamienia warszawa. Zobaczcie sami realizacje tej firmy, myślę, że tego typu kominki, również i wam się mogą spodobać.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
genua
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 20 Lip 2016
Posty: 727

PostWysłany: Wto Sty 02, 2018 8:59 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli mogę zasugerować, to wybierz kominek. Zacznij od kontaktu z dobrą firmą, która wykona Ci taki produkt ręcznie, a ja osobiście polecam Ci tę: http://ignif.com/ . Ich produkty należą do wysokiej jakości, są wykonywane pod wymiar, dają możliwość spersonalizowania do stylu Twojego pomieszczenia. Zobacz na ich stronie przykładowe realizacje u Klientów. Ja uważam, że są przepiękne i solidne. Polecam tę markę Ci bardzo gorąco!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Adres AIM
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Nieruchomości Strona Główna -> Budowa domu Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Strona 4 z 9

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Nieruchomości | Kredyt Mieszkaniowy