FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 
Projekt domu - gotowy czy na zamówienie?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Nieruchomości Strona Główna -> Nieruchomości - dyskusje ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
marian788
Uczestnik
Uczestnik


Dołączył: 25 Maj 2015
Posty: 11

PostWysłany: Wto Cze 09, 2015 6:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja projekt swojego domu zamawiałam w dobrych domach Wink Z polecenia koleżanki która również zakupiła tam projekt i była zadowolona.
Zdecydowałam się na budowę domu który w 100 % spełni wszystkie nasze oczekiwania i nie chcieliśmy na nim oszczędzać
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mieszkaniowy






Wysłany:     Temat postu: Ogłoszenia z portalu

Ładowanie ogłoszeń...
Powrót do góry
thor
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 10 Cze 2015
Posty: 6

PostWysłany: Sro Cze 10, 2015 7:49 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bo co do tego nie ma żadnych wątpliwości..Nie ma co oszczędzać. Trzeba tylko kasę ładować i wybierać odpowiedni projekt. Takie mi się podejście podoba i to jest dobre podejście. Smile według mnie jak ktoś chcę tak zrobić to niech robi i to zero zastanawiania się.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
szubert88sz
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 26 Maj 2015
Posty: 9

PostWysłany: Sro Cze 10, 2015 6:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tylko i wyłącznie na zamówienie. Projektowanie biura było dla mnie frajdą, mogłem się ze specjalistą podzielić swoimi pomysłami i wizjami, a on to doskonale odtworzył. Efekt był zniewalający i w ten sposób powstał projekt moich marzeń (następny zamierzam zastosować w domu).
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
stafik
Uczestnik
Uczestnik


Dołączył: 26 Maj 2015
Posty: 10

PostWysłany: Sro Cze 10, 2015 11:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Każde z tych rozwiązań będzie posiadało swoje wady i zalety, więc myślę, że to, co będzie najlepszym rozwiązaniem jest kwestią indywidualną.
Na pewno gotowe projekty są tańsze i łatwiej dostępne ale później wiekszość domów wygląda tak samo
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
drewienko
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 22 Maj 2015
Posty: 9

PostWysłany: Czw Cze 11, 2015 11:58 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jednak można zaprojektować swoje gniazdo idealne takie jakie się chce więc nie mów mi że coś ma swoje wady skoro dajesz projekt ze swoimi pomysłami to raczej wiesz czego chcesz i pilnujesz według projektu. Nie warto oszczędzać na swoim projekcie tego jetem zdania.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
rzeski
Uczestnik
Uczestnik


Dołączył: 27 Maj 2015
Posty: 10

PostWysłany: Czw Cze 11, 2015 8:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gniazdo idealne..Jak to brzmi jakby ludzie byli ptakami jakimiś bocianami i sobie przygotowowywali jakieś gniazdka. Nie wrzucajmy nas do jednego worka z tymi ptaszętami bo to do niczego nie doprowadzi i to na pewno nie będzie do niczego służyło. Po prostu trzeba zamówić projekt gotowy i koniec.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Akonda
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 23 Maj 2015
Posty: 8

PostWysłany: Pią Cze 12, 2015 12:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

projekt gotowy to słaby pomysł nie zawsze spełni oczekiwania nasze. Zdecydowanie każdy ale to każdy z moich okolic zamawia projekt woli się skonsultować z projektantem jak ma wyglądać własny dom. Gotowce to łatwizna i wcale dobrym rozwiązaniem nie jest.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
bonzaj
Uczestnik
Uczestnik


Dołączył: 28 Maj 2015
Posty: 14

PostWysłany: Pią Cze 12, 2015 7:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dobre rozwiązanie. Ktoś może mieć dwie lewe ręce i jak zacznie coś robić to tylko będzie żałował czemu to tak zrobił i czemu to akurat w ten sposób u niego przebiegło. NIe rozumiem tego kompletnie i się tym całkowicie nie mogę zgodzić, że to pójście na łatwiznę.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Krecha
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 29 Maj 2015
Posty: 9

PostWysłany: Sob Cze 13, 2015 2:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Myślę, że lepszy jest na zamówienie.Zawsze masz możliwość podpowiedzieć coś architektowi. Zasugerować co i gdzie się może znajdować bądź coś zmienić. A jak już zamówisz to od początku do końca.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
tekla55
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 27 Maj 2015
Posty: 9

PostWysłany: Sob Cze 13, 2015 5:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Od początku do końca od kołyski aż po grób..Lepiej korzystać z gotowego projektu i lepiej zaufać komuś kto już w tym ma większe doświadczenie. Taki typowy laik by sobie nie poradził i taki typowy laik by na pewno nie udźwignął całego takiego ciężaru jaki to by na nim spoczywał.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Patinson
Uczestnik
Uczestnik


Dołączył: 03 Cze 2015
Posty: 10
Skąd: Brzeszcze

PostWysłany: Wto Cze 16, 2015 7:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A czy zdajecie sobie sprawę z tego ile kosztuje projekt domu na zamówienie ? Mój znajomy jest architektem, ostatnio rozmawialiśmy i powiedział,że takie projekty nie są tańsze niż 10 tys.złotych tak wiec musielibyście się nastawić na bardzo wysokie koszta. Nie jestem pewien czy rzeczywiście jest to opłacalne.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
balkonik
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 17 Cze 2015
Posty: 7

PostWysłany: Sro Cze 17, 2015 6:08 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No to chyba jasne, że pod względem cenowym projekty tworzone indywidualnie pod klienta są znacznie droższe od tych przygotowanych wcześniej. Gotowe projekty mają jeszcze taką zaletę, że zostały już wielokrotnie sprawdzone w praktyce. Myślę, że to spory atut.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
wikto29
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 17 Cze 2015
Posty: 7

PostWysłany: Sro Cze 17, 2015 11:43 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja już się zdecydowałem, na pewno wybiorę jeden z projektów gotowych, ale jak myślicie - który projekt z pracowni MG Projekt wybrać: Amelię czy Alicję? Oba mi się bardzo podobają, ale są dość podobne, dlatego mam mały problem z wyborem Wink. Doradzicie? Może ktoś z was ma taki projekt
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
szampanska
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 29 Sty 2013
Posty: 363

PostWysłany: Czw Cze 18, 2015 6:07 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na pewno warto jest wybrać odpowiednią pracownię.Sama wybierając projekt kierowałam się również doświadczeniem ekipy projektującej.
Zdecydowałam sie na projekt od Archetonu:
http://www.archeton.pl/ - jest to bardzo stare oraz doświadczone biuro architektoniczne, które działa już od prawie 20 lat.

Projektów gotowych obecnie jest bardzo dużo tak wiec można je dostosować również na niestandardową działkę. Projekt indywidualny to moim zdaniem jedynie zbędne wydawanie pieniędzy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Grejtyno
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 03 Cze 2015
Posty: 9
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw Cze 18, 2015 12:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Indywidualny projekt na pewno pomoże ci dostosować dom do własnych potrzeb. Będzie wymagał poświecenia większej ilości czasu ale to najlepsze rozwiązanie, tylko że trezba liczyć się z tym że będzie dużo drożej niestety
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Nieruchomości Strona Główna -> Nieruchomości - dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Strona 4 z 7

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Nieruchomości | Kredyt Mieszkaniowy