FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 
Koszt budowy domu
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Nieruchomości Strona Główna -> Budowa domu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
rowe.trudie
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 22 Sie 2021
Posty: 1
Skąd: Bielsko-Biała

PostWysłany: Nie Sie 22, 2021 7:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Myślę, że przy każdej budowie trzeba zadbać o odpowiedni sprzęt. Na szczęście istnieją firmy, które zajmują się jego wypożyczaniem. Sam miałem ostatnio okazję z tego skorzystać i jestem bardzo zadowolony.
_________________
wypożyczalnia sprzętu budowlanego bielsko
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mieszkaniowy






Wysłany:     Temat postu: Ogłoszenia z portalu

Ładowanie ogłoszeń...
Powrót do góry
exi92
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 06 Kwi 2019
Posty: 1371

PostWysłany: Pon Sie 23, 2021 9:26 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Potrzebne będą też oczywiście okna, więc polecę Ci salon https://framex.pl/ . Fajna obsługa, miłe i rzetelne doradztwo bez wciskania na siłę jak w niektórych salonach. Doradzono nam super okna. Świetne, wysoka jakość wykonania i do tego wizualnie bardzo ładne. Mamy te okna już 2 lata i bardzo jesteśmy zadowoleni. Sprawdź sobie ich ofertę dla mnie ceny mają dobre, odpowiednie do jakości produktów. Bardzo kompetentna obsługa, która dokładnie wszystko wyjaśni i swoją wiedzą pomoże w wyborze idealnych okien.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
slonce1
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 22 Lip 2020
Posty: 484

PostWysłany: Czw Wrz 09, 2021 6:35 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na pewno ktoś musi założyć w Twoim domu wszystkie instalacje. Weź pod uwagę także instalację elektryczną. W jej założeniu pomoże Tobie elektryk Wrocław 24h usługi elektryczne: https://elektryk-wroclaw.pl/ .
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
KarolOkrasek
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 11 Paź 2017
Posty: 805

PostWysłany: Pią Wrz 10, 2021 8:58 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No to jeżeli chodzi o odpowiednie zabezpieczenie fundamentów to postawcie na Systemu Bezpieczny Fundament Icopal bo on zdecydowanie ogranicza ryzyko zalania, przelewu, przesączania wody do wewnątrz domu i pod jego posadzki oraz spękania zimą wilgotnych ścian fundamentowych. Nie zapominając też że naprawdę zapewniają dobre warunki gwarancyjne na poziomie ponad 45 lat.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Tomek767
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 03 Paź 2017
Posty: 833

PostWysłany: Sro Wrz 29, 2021 3:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeżeli natomiast będą potrzebne trwałe materiały hydroizolacyjne to według mnie warto tutaj zadbać o Icopal i system Bezpieczny Fundament Icopal który zawiera 64 gotowe rozwiązania projektowe. Jako jedyny w Polsce uzyskał Rekomendację Techniczną Instytutu Techniki Budowlanej w Warszawie. A do tego wyróżnia się naprawdę na tle konkurencji wieloletnią gwarancją i standardem na lata.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
terenia
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 20 Lis 2018
Posty: 423

PostWysłany: Czw Wrz 30, 2021 2:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ogólnie to najlepiej jest korzystać z usług jak najlepszych firm. Jeżeli chcecie dobry mur koło domu, lub firmy to sprawdźcie sobie http://adz-system.pl/. Jest to bardzo dobra firma, która zajmuje się murami.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Rogera
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 15 Gru 2014
Posty: 454

PostWysłany: Pią Paź 01, 2021 12:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No jak już się kupi drzwi, o trzeba też zadbać o zamki i klamki. U mnie często coś takiego się psuje. Niedawno udało mi się tutaj https://rawos.pl/ , znaleźć takie rzeczy na wymianę, bo lokalnie cięzko było.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
werka9492
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 07 Paź 2021
Posty: 5

PostWysłany: Czw Paź 07, 2021 8:14 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Trudno jest tak jednoznacznie ocenić ile może kosztować budowa domu. Na pewno specjaliści z firmy https://kar-bud.com/domy-na-sprzedaz-lomza/ lepiej odpowiedzą na to pytanie jak powiesz czego potrzebujesz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Veroniqe90
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 16 Cze 2017
Posty: 258

PostWysłany: Pon Paź 11, 2021 3:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Koszty domu warto już analizować na etapie projektu, a właściwie na etapie myślenia o nim. Można sporo ugrać. Wiele rzeczy w nowoczesnym domu jest po prostu niepotrzebna i można to zrobić zupełnie inaczej. Taniej. My z domu wyrzuciliśmy wszystkie kominy. Wentylacja mechaniczna je zastąpiła. Do tego mamy ogrzewanie elektryczne na panelach na podczerwień Eco Partner. Dlatego też nie musimy mieć kotłowni. A przez to sam dach jest prostszy i tańszy. I tak licząc robimy całkiem niezłe oszczędności już na etapie projektu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
morella1
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 31 Gru 2019
Posty: 177

PostWysłany: Pią Paź 15, 2021 2:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A czy planujecie u siebie zamontować wymienniki ciepła? Ja właśnie po zapoznaniu się z ofertą https://bartoszwentylacja.com.pl/oferta/wymienniki-ciepla/ doszłam do wniosku, że faktycznie takie rozwiązanie będzie dla mnie idealne. Dzięki takiemu systemowi, będę mogła sporo zaoszczędzić.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Rogera
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 15 Gru 2014
Posty: 454

PostWysłany: Pon Paź 18, 2021 12:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiele osób bardzo chwali sobie pompę ciepła jako rozwiązanie przy ogrzewaniu domu. Miałam co do tego pewne wątpliwości. Poczytałam tutaj https://remont.biz.pl/pompa-ciepla/ trochę na ten temat i uważam, że warto w takie rozwiązanie zainwestowac. Zdecydowanie jest to opłacalne i szybko się zwraca.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
fotowoltaika123
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 19 Paź 2021
Posty: 1
Skąd: Lublin

PostWysłany: Wto Paź 19, 2021 8:16 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Fotowoltaika to teraz wręcz must-have, to także trzeba doliczyć w koszty.
_________________
Fotowoltaika Lublin
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Agusiek55
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 27 Maj 2017
Posty: 117

PostWysłany: Pią Paź 22, 2021 4:48 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Samą budowę domu można łatwo wyliczyć, tu raczej nie ma co liczyć na zaskoczenia. Jednak jeżeli chodzi o wykończenie, no to wiadomo, materiały są przeróżne i raczej wygląda tak, że wydajemy więcej niż zakładaliśmy. Zresztą jak poprzeglądacie sobie projekty domów z Archon+ to przy każdym projekcie będzie koszt budowy tego domu. To się zgadza jak rozmawiam z osobami, które kupowały u nich projekt.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
asia525
Zaawansowany Uczestnik
Zaawansowany Uczestnik


Dołączył: 20 Lip 2018
Posty: 34

PostWysłany: Pią Paź 22, 2021 11:54 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to zależy jaki masz projekt... Wielkość obiektu, materiały, systemy (np. oze) + później cała wykończeniówka. Z mojej strony doradzę tylko, że już na etapie projektowania domu warto zastanowić się, czy będziesz inwestować w oze (pompy, fotowoltaike). Może to znacznie ułatwić montaż - my się z firmą pvprojekt od paneli PV tak dogadywaliśmy, jeszcze na etapie planowania właśnie
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
benek
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 26 Kwi 2010
Posty: 81

PostWysłany: Pon Lis 01, 2021 6:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Trudno oszacować koszt budowy domu, zwłaszcza biorąc pod uwagę to, jak się ceny dynamiczne zmieniają. Polecam sobie poczytać o ostatnich podwyżkach. Na pewno podstawa to jest dobra firma budowlana, która dostarczy materiały budowlane i sprzęt w korzystynych cenach, u nas tak to wyglądało przy współpracy z Espiro Investment, potrafili nam tu mocno doradzić.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Nieruchomości Strona Główna -> Budowa domu Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
Strona 6 z 10

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Nieruchomości | Kredyt Mieszkaniowy