FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 
Apatia - brak magnezu?
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Nieruchomości Strona Główna -> Hydepark
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Hipoteczna
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 11 Mar 2013
Posty: 1214

PostWysłany: Wto Cze 16, 2015 7:46 am    Temat postu: Apatia - brak magnezu? Odpowiedz z cytatem

Czy brak magnezu jest odpowiedzialny za takie objawy u nas jak właśnie apatia, zmęczenie, brak energii?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mieszkaniowy






Wysłany:     Temat postu: Ogłoszenia z portalu

Ładowanie ogłoszeń...
Powrót do góry
septosanek
Uczestnik
Uczestnik


Dołączył: 29 Maj 2015
Posty: 10

PostWysłany: Wto Cze 16, 2015 9:32 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Raczej tak..Tylko w celu prawidłowej weryfikacji będzie lepiej jak się udasz do odpowiedniego lekarza bo on to będzie w stanie jakoś odpowiednio potwierdzić. Mi się wydaję, że sprawa jest prosta musisz zażywać więcej magnezu bo wtedy na pewno jest lepiej i wtedy jest już tak porządnie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
adamowa
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 14 Paź 2014
Posty: 810

PostWysłany: Wto Cze 16, 2015 9:37 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może być tak, że brakuje ci nie tylko magnezu, ale też innych składników mineralnych i witamin.
Stąd może brać się ciągła senność i zmęczenie. Poczytaj sobie coś więcej na temat suplementów, które mają z założenia dodawać nam energii i uzupełniać niedobory chociażby takiego magnezu.
Przejrzyj różne i wybierz jakiś odpowiedni dla siebie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
amanda_kos
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 15 Mar 2014
Posty: 1696

PostWysłany: Wto Cze 16, 2015 10:37 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Owszem, aczkolwiek równie może to być niedobór żelaza - objawy są takie same.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
sonkin
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 16 Cze 2015
Posty: 6

PostWysłany: Wto Cze 16, 2015 1:42 pm    Temat postu: re Odpowiedz z cytatem

Może być. Ja też mam ten problem i magnez średnio pomaga, więc może u mnie faktycznie to żelazo? Chyba przejdę się do apteki i kupię. No ale czasem to jest po prostu brak odpowiedniej ilości snu stety/niestety... Ja się czuję lepiej, kiedy jestem wyspany, ale i tak wydaje mi się, że to głębszy problem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kompozycja
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 14 Sty 2013
Posty: 1437

PostWysłany: Wto Cze 16, 2015 9:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moim zdaniem lepiej iść do lekarza, nie apteki. Zrób koniecznie morfologię.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ladycja
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 01 Cze 2015
Posty: 8

PostWysłany: Sro Cze 17, 2015 5:18 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak, może być przyczyną brak magnezu. Ale tez niekoniecznie. Nie zaszkodzi wprowadzić do diety więcej magnezu, ale spróbuj tez innych sposobów. Głupio to zabrzmi, ale rozruszaj swoje ciało. Nie masz sił, więc małymi kroczkami. Ruch pomaga w takich sytuacjach.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
dalongir
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 27 Kwi 2015
Posty: 403

PostWysłany: Sro Cze 17, 2015 7:35 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może to być również niedobór witaminy B12 lub pozostałych witamin z grupy B. Pisanie o tym na forum to jak wróżenie z fusów. Jeśli jako przyczynę zmęczenia możesz wykluczyć zbyt małą ilość snu lub przepracowanie- koniecznie zrób badania krwi.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
tekla
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 03 Cze 2015
Posty: 9

PostWysłany: Sro Cze 17, 2015 10:29 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Magnez bardzo łatwo wypłukuje się z naszego organizmu przez kawę i inne używki. Dlatego tak ważne jest żeby go uzupełniać. Proponuję wybierać produkty bogate w magnez (nie suplementy). Choć apatia i zmęczenie może wynikać również z innych powodów, nie koniecznie z niedoboru magnezu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
propos
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 30 Paź 2014
Posty: 235

PostWysłany: Sro Cze 17, 2015 11:37 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ogranicz picie kawy to wyjdzie Ci na zdrowie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
prowansja
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 19 Lis 2014
Posty: 285

PostWysłany: Czw Lip 02, 2015 9:42 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może być odpowiedzialny, ale nie musi. Pamiętaj, że długotrwała apatia może być oznaką wielu chorób somatycznych (podobnie jak towarzyszące jej zmęczenie), a także niestety może być objawem depresji... Polecam zajrzeć na forum o depresji http://www.depresja.ws/ , zobacz sobie czy przypadkiem nie występują u Ciebie też inne niepokojące objawy. Depresja dopada nas znienacka, gdy mamy chwilę słabości, doła, który przerasta się w problem trudny do pokonania Sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Agaton
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 27 Cze 2015
Posty: 8

PostWysłany: Czw Lip 02, 2015 12:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niedobór magnezu może przejawiać się drganiem powieki lub wargi, zaburzeniami pracy serca (kołataniem), wzrostem ciśnienia tętniczego, bolesnymi skurczami mięśni, np. łydek, uczuciem drętwienia czy mrowienia w kończynach – wylicza specjalista. I dodaje, że coraz więcej dowodów naukowych wskazuje, iż niedobór magnezu może prowadzić do depresji, a także takich stanów jak: rozdrażnienie, lęk, trudności w koncentracji, bóle głowy czy zaburzenia snu. Z kolei u dzieci charakterystyczna jest nadpobudliwość czy trudności z koncentracją.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mysza
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 22 Mar 2015
Posty: 80

PostWysłany: Czw Lip 02, 2015 12:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Równie dobrze może to być wina diety. Zbyt mało witamin, mikroelementów daje podobne objawy ( przynajmniej u mnie) Ja przez dłuższy czas miałam anemie chyba dlatego że warzywa i owoce omijałam szerokim łukiem. I chyba z tego ta anemia była. Ale teraz wzięłam się za siebie i jest dużo lepiej. Muszę jeszcze kupić blender- bo mam mnóstwo przepisów na różne dania i koktaile warzywne- a bez blendera ciężko to zrobić. Widziałam ostatnio świetny braun blender w tym sklepie http://www.euro.com.pl/blendery/braun-mq775-patisserie.bhtml i myślę, ze jest idealny.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kompozycja
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 14 Sty 2013
Posty: 1437

PostWysłany: Czw Lip 02, 2015 2:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To prawda. Moim zdaniem warto iść na podstawowe badania.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
renata82
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 24 Cze 2015
Posty: 6

PostWysłany: Pią Lip 03, 2015 12:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kiedyś byłam na wykładzie pewnego doktora medycyny i on przytoczył historię o kobiecie, którą najpierw dopadła apatia, potem depresja. Nie pomógł żaden psycholog ani psychiatra, doktor więc zrobił dokładny pomiar wartości odżywczych, jakie ta kobieta przyjmowała (mam również na myśli witaminy i minerały). Ułożył jej nową dietę, wymienił przede wszystkim cukry proste na złożone... i pomogło. Oczywiście był na ten temat długi wywód, ale to chyba już nie miejsce na to.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Nieruchomości Strona Główna -> Hydepark Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Strona 1 z 6

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Nieruchomości | Kredyt Mieszkaniowy