FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 
Budowa domu - prośba o pomoc

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Nieruchomości Strona Główna -> Nieruchomości - dyskusje ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Koli
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 13 Wrz 2012
Posty: 2

PostWysłany: Czw Wrz 13, 2012 8:28 am    Temat postu: Budowa domu - prośba o pomoc Odpowiedz z cytatem

Szanowni Forumowicze.
To mój pierwszy post na tym forum, witam zatem wszystkich serdecznie.

Stoję obecnie przed ważną decyzję życiową, dotyczącą wybudowania domu i mam w związku z tym gorącą prośbę do znawców tematu obrotu nieruchomościami o pomoc w wyborze optymalnych parametrów budowy i odpowiedź na poniżej przedstawione pytania.

Planuję postawić domek w Jaworznie (śląskie), więc jeśli ktoś z Państwa zna ten rynek, tym bardziej uprzejmie proszę o pomoc. Biorąc pod uwagę fakt, iż za 5 lat mogę być zmuszony do zmiany miejsca zamieszkania, a więc i do sprzedaży domu, krytyczną kwestią jest dla mnie możliwość i łatwość sprzedaży domku za owe 5 lat bez ponoszenia większych strat, a i licząc na jakiś zysk. Pod kątem łatwości i opłacalności sprzedaży muszę więc zoptymalizować proces budowy.

Kwestie, które muszę przemyśleć – bardzo proszę o zopiniowanie ich:
1. Domek: drewniany (konstrukcja szkieletowa) czy murowany - czy sprzedaż (na rynku wtórnym, po pięciu latach eksploatacji) domku drewnianego jest dużo trudniejsza od sprzedaży domku murowanego? (pamiętajmy o różnicy w cenie na korzyść domków drewnianych).
2. Jaka optymalna wielkość działki?
3. Jaka optymalna wielkość domku (chodzi mi o powierzchnię użytkową, o sumę powierzchni podłóg wewnątrz domu)?
4. Czy lepiej domek parterowy, powiedzmy 90 m2, czy lepiej – o 100.000 droższy (ale znacznie tańszy w przeliczeniu na metr kwadratowy) domek z poddaszem użytkowym, o (prawie) dwukrotnie większej powierzchni?
5. Jaki jest optymalny standard infrastruktury pod kątem energooszczędności? Czy opłaca się zainwestować w solary, czy może w jeszcze poważniejsze technologie? Wydaje się, że przy późniejszej sprzedaży domku nie jest to opłacalny pomysł…
6. Czy prawdą jest, że na wybudowaniu, postawieniu, wykończeniu i sprzedaniu domu z tego tylko tytułu, że całość nakładów pracy realizuje się własnym staraniem, można taki domek sprzedać z zyskiem? Jeśli tak, to na jaki zysk można liczyć przy, powiedzmy, sprzedaży pięcioletniego domu w stanie idealnym, o energooszczędnej konstrukcji wewnętrznej i zewnętrznej i z optymalnymi współczynnikami izolacji, którego postawienie z działką kosztowało 350.000 zł. Za ile możnaby go później sprzedać?

Z góry bardzo dziękuję za wszelką dobrą wolę i każdą próbę odpowiedzi na moje pytania.
Pozdrawiam serdecznie.
Marek.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mieszkaniowy






Wysłany:     Temat postu: Ogłoszenia z portalu

Ładowanie ogłoszeń...
Powrót do góry
donso21
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 12 Wrz 2022
Posty: 5

PostWysłany: Wto Wrz 13, 2022 5:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja polecam wybrać domek drewniany z mniejszym metrażem - tańszy w budowie i uzytkowaniu
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
donso21
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 12 Wrz 2022
Posty: 5

PostWysłany: Wto Wrz 13, 2022 5:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja polecam wybrać domek drewniany z mniejszym metrażem - tańszy w budowie i uzytkowaniu
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Nieruchomości Strona Główna -> Nieruchomości - dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Nieruchomości | Kredyt Mieszkaniowy