FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 
Co robić?
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Nieruchomości Strona Główna -> Hydepark
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
wopki
Specjalista
Specjalista


Dołączył: 26 Sie 2016
Posty: 45

PostWysłany: Sob Mar 18, 2017 5:39 pm    Temat postu: Co robić? Odpowiedz z cytatem

Co robić gdy widzimy, że nasze już prawie dorosłe dziecko zaczyna mieć problem z alkoholem? Terapia, psycholog czy może rodzicielska rozmowa?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mieszkaniowy






Wysłany:     Temat postu: Ogłoszenia z portalu

Ładowanie ogłoszeń...
Powrót do góry
malinowa
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 31 Paź 2014
Posty: 508

PostWysłany: Sob Mar 18, 2017 6:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Myślę, że w takiej sytuacji na początek warto porozmawiać, a następnie przekonać dziecko do terapii. Co prawda jako rodzic masz prawo decydować o wysłaniu dziecka na terapię. Jednak przekonanie o słuszności tej terapii na pewno mu pomoże wyjść z problemu. Jeśli nie wiesz gdzie najlepiej wysłać dzicko to ja polecałabym Ci ten http://rehab-terapia.pl/terapia-mlodziezy/ ośrodek. Jest tam wielu dobrych specjalistów, którzy na pewno Ci pomogą Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
alekam1
Uczestnik
Uczestnik


Dołączył: 27 Mar 2017
Posty: 10

PostWysłany: Pon Mar 27, 2017 9:52 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Trudno się wypowiedzieć bo nie znam skali zjawiska ale radziłby nie panikować i nie podejmować jakiś pochopnych działań, młodość ma to do siebie że trzeba się wyszaleć, większość z nas jak mieliśmy naście lat też pewnie aniołkami nie byliśmy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
judie
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 31 Sty 2017
Posty: 398

PostWysłany: Sro Mar 29, 2017 10:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja bym najpierw porozmawiała z dzieckiem, nie ma co od razu panikować.
Ostatecznością jest terapia w ośrodku np tu http://drogapowrotna.pl/narkomania/ Słyszalam, że są świetni. Pamiętaj jednak że najpierw powinna odbyć się szczera rozmowa.
Pije dzień w dzień? Upija się do nieprzytomności?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kkochan
Uczestnik
Uczestnik


Dołączył: 30 Mar 2017
Posty: 11

PostWysłany: Czw Mar 30, 2017 6:52 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli jest bardzo źle, a to możesz ocenić sama, to tylko terapia,
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
inka3
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 21 Sty 2016
Posty: 510

PostWysłany: Sro Sie 30, 2017 9:51 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Myślę, że terapia będzie idealnym rozwiązaniem. Możesz jednak sama pogadać najpierw z psychologiem. Tutaj https://psychomedic.pl/psychoterapia-przez-skype/ jest propozycja terapii przez Skype. Zazwyczaj bowiem dziecko tak się zachowuje, bo chce zwrócić na siebie naszą uwagę.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
oszka4
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 26 Paź 2017
Posty: 5

PostWysłany: Czw Paź 26, 2017 5:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rozpocznijcie od rozmowy. Jeśli rozmowa nic nie da, należy udać się do psychologa.
_________________
http://www.gabinetyrozwoju.pl/oferta/seksuolog-krakow/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ania56
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 06 Lip 2015
Posty: 65

PostWysłany: Wto Paź 31, 2017 9:17 pm    Temat postu: alkohol Odpowiedz z cytatem

Oczywiście najlepiej zacząć od rozmowy.. Jeśli faktycznie jest bardzo źle - wysłać dziecko na terapię. Mogę zaproponować Ci ośrodek leczenia alkoholizmu "Terapie Tu i Teraz" http://www.alkoholizm.org.pl/ . Ośrodek prowadzą wykwalifikowani terapeuci, którzy sami zmierzyli się z tą chorobą. Kładą tam nacisk przede wszystkim na atmosferę domową, co myślę jest bardzo ważne w przypadku tak młodego pacjenta. Nie naciskają, a przede wszystkim okazują cierpliwość i zrozumienie. Nikt tak nie zrozumie alkoholika jak alkoholik. Pomagają tam otworzyć się na szczerość. Uczą rozpoznać mechanizm uzależnienia i metody radzenia sobie ze stresem i emocjami, które to doprowadzają do sięgnięcia po alkohol. Myślę, że także uczą tam postawy asertywnej, co jest bardzo ważne na drodze do trzeźwości. Dobrze by było, gdyby po tej intensywnej terapii trafił do grupy młodych uzależnionych by mógł poczuć się pewniej i trwać w trzeźwości. W procesie trzeźwienia tak młodego człowieka bardzo ważne jest także wsparcie przez najbliższych. To rodzice są tymi osobami, którzy powinni zapewnić atmosferę zrozumienia oraz wiedzieć jak postępować w sytuacjach krytycznych. Dlatego warto też zahaczyć o terapię dla osób współuzależnionych lub porozmawiać z dobrym psychologiem-terapeutą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
gutek
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 19 Lut 2014
Posty: 1706

PostWysłany: Pon Lis 27, 2017 5:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tutaj https://psychomedic.online/ jest ciekawa propozycja. Klinika Psychomedic oferuje ciekawe rozwiązania, a mianowicie wideokonsultacje. Warto tam sobie zerknąć i poczytać.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
karol123
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 16 Gru 2017
Posty: 1624

PostWysłany: Nie Kwi 22, 2018 10:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Trzeba udzielić pomocy. Każdy rodzic chce dla swojego dziecka jak najlepiej, dlatego warto przekonać dziecko do leczenia w specjalistycznym ośrodku leczenia uzależnień nim będzie za późno. Nie wiem skąd jesteś, ale jeśli z Krakowa, to skorzystaj z oferty Centrum Dobrej Terapii. Na http://ograniczpicie.pl/ można zapoznać się z jego pełną ofertą...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
beata55
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 18 Mar 2015
Posty: 1102

PostWysłany: Wto Maj 22, 2018 7:59 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja bym radziła ci się udać do najlepszej w Warszawie Klinika PsychoMedic.pl Tu znajdziesz najlepszych psychologów, psychiatrów. Są specjaliści dla dzieci. psycholog jest świetny, bardzo szybko nawiązuje kontakt z dziećmi, młodzieżą. Na pewno będzie w stanie pomóc i dziecku i tobie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
krasinski20
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 22 Maj 2018
Posty: 1

PostWysłany: Wto Maj 22, 2018 1:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kara w domu i zakaz wychodzenia. Ograniczyć kontakty z znajomymi, oraz zabrać wszelkiego rodzaju sprzęty pozwalające na takowe kontakty. Po prostu ban na życie.
_________________
domstyle.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
marianka
Uczestnik
Uczestnik


Dołączył: 20 Gru 2017
Posty: 10

PostWysłany: Wto Maj 22, 2018 6:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

na początku rozmowa z rodzicami. Dziecko w pewnym wieku jest pod dość silnym wpływem otoczenia
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
dalongir
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 27 Kwi 2015
Posty: 403

PostWysłany: Pon Paź 15, 2018 4:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja mogę polecić z kolei Medox w Nowym Modlinie http://medox.org.pl/ . To jest prywatna klinika, zlokazlizowana w ustronnym i dyskretnym miejscu - mają świetnych psychologow. Lecza rowniez profesjonalnie takie uzaleznienia jak alkoholowe czy narkotykowe.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
terenia
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 20 Lis 2018
Posty: 423

PostWysłany: Sob Wrz 28, 2019 7:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja bym zaczęła od dobrego terapeuty. Podpytaj o grupy w warszawskich klinikach Psychomedic - jedne z najlepszych w regionie, świetni specjaliści.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Nieruchomości Strona Główna -> Hydepark Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Nieruchomości | Kredyt Mieszkaniowy