FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 
Co z alimentami?
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Nieruchomości Strona Główna -> Hydepark
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Ancwan
Specjalista
Specjalista


Dołączył: 15 Kwi 2016
Posty: 51

PostWysłany: Czw Cze 02, 2016 10:23 am    Temat postu: Co z alimentami? Odpowiedz z cytatem

Witam, jak uważacie, czy każdy może starać się o podwyższenie alimentów, czy jest to raczej rzadkie i ciężko uzyskać coś więcej? Tutaj - http://www.blog-prawny.pl/alimenty-dla-kogo-to-obowiazek/ - piszą, że teoretycznie staranie się o alimenty powinno być proste, ale jak to może wyglądać w praktyce?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mieszkaniowy






Wysłany:     Temat postu: Ogłoszenia z portalu

Ładowanie ogłoszeń...
Powrót do góry
hello
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 22 Sty 2016
Posty: 1072

PostWysłany: Czw Cze 02, 2016 12:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Starać możesz się zawsze, najwyżej się nie uda.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Rozyczka
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 02 Sie 2012
Posty: 223

PostWysłany: Sro Maj 24, 2017 4:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zawsze możesz się starać, ale nie zawsze jest to do zrealizowania. Zajrzyj sobie tu: http://alimenty.org/ , a później spotkaj się z prawnikiem. Prawnik ustali czy w Twoim przypadku jest szansa na wyższe alimenty.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MacieX822
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 16 Maj 2017
Posty: 101

PostWysłany: Wto Maj 30, 2017 6:40 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W takich przypadkach polecam od razu skorzystać z jakiejś pomocy prawnej i to jak najszybciej. Możesz wcześniej poczytać jakieś artykuły w necie jak się za to zabrać. Widziałem, że kancelaria prawna Zaufany Prawnik pomaga również w sprawach o alimenty, więc możesz tam poszukać pomocy, bo moim znajomym już nie raz pomogli.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
dżesii
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 17 Sty 2014
Posty: 1314

PostWysłany: Wto Maj 30, 2017 8:11 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

możesz zapytać o poradę jakiegoś radce prawnego, co zrobić w danej sytuacji.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
karolina1918
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 22 Lut 2018
Posty: 62

PostWysłany: Czw Mar 15, 2018 4:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mogę powiedzieć z własnego doświadczenia, że nie jest to ani prosta, ani trudna sprawa. Jeśli chodzi o sam pozew, to jest to wręcz banalne. Można śmiało napisać to bez pomocy adwokata. Wzorów jest pełno, wystarczy dobrze zaargumentować swoje roszczenia i wskazać dowody w postaci np. paragonów na wzrost kosztów utrzymania. Trudniejsze są przesłuchania i sama rozprawa, Sąd zadaje dużo pytań, na które trzeba udzielać szczegółowych i wyczerpujących wypowiedzi. Często trzeba się wręcz tłumaczyć. Ale zazwyczaj jeśli koszty faktycznie wzrosły, to sprawy kończą się pomyślnie. U mnie sprawa była o tyle cięższa, że chodziło jeszcze o alimenty zaległe. W pisaniu pozwu warto opierać się na podręcznikach tematycznych, żeby brzmiało to profesjonalniej. Mogę polecić ci sklep, z którego ja korzystałam: https://student.profinfo.pl/karta-produktu/prawo-karne-zarys-problematyki-przedsprzedaz,59255.html Zależało mi głównie na przestępstwie niealimentacji, a książki wydawnictwa Wolters Kluwer są pisane w sposób przejrzysty i czytelny dla każdego.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pawar1212
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 16 Mar 2018
Posty: 5

PostWysłany: Pią Mar 16, 2018 12:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja niestety kompletnie się na tym nie znam... Nie będę w stanie pomóc...
_________________
Nie daj się omamić!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
sylwia4012
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 17 Sty 2014
Posty: 526

PostWysłany: Sro Sie 15, 2018 6:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kwestie alimentów są dość skomplikowane, warto polegać na doświadczeniu i wiedzy prawnika. W trójmieście chyba ta kancelaria http://cejrowski.pl/ jest najczęściej chwalona i polecana przez klientów.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kosanoztra
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 17 Paź 2016
Posty: 189

PostWysłany: Sob Wrz 15, 2018 12:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Najlepiej w tej kwestii skontaktować się z prawnikiem. Tutaj gptogatus.pl świadczą naprawdę profesjonalne usługi w tym zakresie. To zespół doskonałych adwokatów, radców prawnych oraz doradców podatkowych. Pomogą rozwiązać każdą sprawę. Na ich stronie z resztą można doczytać więcej szczegółów.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
GrazynkaKowalska
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 26 Lut 2016
Posty: 464

PostWysłany: Sro Paź 10, 2018 7:40 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A wiedziałyście, że alimenty można także uzyskać od dziadków? Obowiązek alimentacyjny dziadków wobec wnuków nie wygląda tak samo, jak rodziców wobec dzieci, co nie znaczy, że dziadkowie mogą czuć się całkowicie zwolnieni z finansowania potrzeb swoich wnuków. Jednak o ile rodzice są z urzędu zobligowani do zaspokajania finansowych potrzeb swoich dzieci, o tyle dziadkowie na co dzień robią to dobrowolnie. Mogą wspierać wnuki finansowo, ale nie muszą. Dopiero wyrok sądu może usankcjonować obowiązek comiesięcznej alimentacji. Informacje te znalazłam na stronie https://zycieseniora.com/finanse/alimenty-od-dziadkow/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kibi
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 05 Lis 2015
Posty: 546

PostWysłany: Pią Paź 19, 2018 7:37 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Najlepiej idź się po prostu skonsultować z adwokatem, który specjalizuje się w prawie rodzinnym. Jeśli jesteś z Wrocławia to na pewno możesz się skonsultować z panią adwokat z tej kancelarii: http://adwokat-wroclaw.eu/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lombardka
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 08 Lis 2018
Posty: 1

PostWysłany: Czw Lis 08, 2018 12:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja również na samym początku szukałam informacji na blogu prawniczym, a dopiero później udałam się do kancelarii. Warto najpierw zebrać opinię kilku prawników - warto wiedzieć więcej i porównać zdania w tej sprawie. Rok temu rozwiodłam się ze swoim mężem.
_________________
Blog o prawie - sprawdź
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
vato
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 06 Lis 2018
Posty: 844

PostWysłany: Pon Gru 03, 2018 9:14 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Najlepiej skontaktować się ze sprawdzonym adwokatem. Jeżeli mieszkacie w Chorzowie lub okolicach to skontaktujcie się z kancelarią www.zubrzyckaadwokat.pl Sam korzystałem z ich usług i mogę potwierdzić ich pełen profesjonalizm.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kornik85
Uczestnik
Uczestnik


Dołączył: 07 Mar 2018
Posty: 14

PostWysłany: Nie Gru 16, 2018 8:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moja siostra wygrała tego typu sprawę. Jeśli są podstawy do wniesienia takiego wniosku to sprawa oczywiście ma sens. Mogę polecić Ci Kancelarię Prawną BGB - Łódź. Na pewno pomogą w tym temacie. Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Oczak
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 18 Sie 2016
Posty: 1064

PostWysłany: Pon Gru 17, 2018 6:55 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Żądać to sobie można, sąd musi jednak uwzględnić okoliczności, rzeczywiste potrzeby, a także możliwości osoby dającej alimenty. Jeżeli "żąda" się czegoś bo tak, to sory, ale to ja mogę sobie żądać gwiazdki z nieba, a wiem, że jej nie dostanę.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Nieruchomości Strona Główna -> Hydepark Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Nieruchomości | Kredyt Mieszkaniowy