FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 
Czy warto korzystać z usług agenta/ pośrednika?
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Nieruchomości Strona Główna -> Nieruchomości - dyskusje ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
dkborys
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 25 Sie 2011
Posty: 1

PostWysłany: Czw Sie 25, 2011 1:21 pm    Temat postu: Czy warto korzystać z usług agenta/ pośrednika? Odpowiedz z cytatem

Witam forumowiczów,

Moja opinia jest taka: oczywiście- "to zależy" Jeżeli agent lub pośrednik (ten ma licencję) jest profesjonalny, to korzystać. Jeżeli nie, to nie. Sam wielokrotnie "nadzialem się" na osoby, które nie pomagają. Pamiętać należy, że nie każdy lekarz dobrze leczy i nie każdy dentysta wie jak potraktować problem swojego klienta. Profesjonalista musi wiedzieć, co robi i posiada odpowiednie narzędzia.

Jestem pośrednikiem w obrocie nieruchomościami, nr lic 14799 i pracuję w Warszawie. Jeżeli chcesz się dowiedzieć, jak korzystnie i szybko sprzedać, kupić lub wynająć nieruchomość, możesz zadzwonić 508 508 705, zamejlować dawid.borys@remax-polska.pl

Najpierw jednak warto poczytać, co dobre biuro i skuteczny agent może zrobić dla swojego klienta:

Współpracuję z RE/MAX, ponieważ firma wyznaje wartości (stosuje zasady), w które sam wierzę:
- maksymalna ekspozycja nieruchomości dla wszystkich potencjalnych Klientów - ponad 100 portali, w tym oczywiście największe
- przekazanie pełnej oferty nieruchomości ponad 300 agencjom (w Warszawie i okolicach) jako standard- czyli wszystkie agencje w W-wie szukają kupującego
- bliska współpraca i ciągły kontakt z Klientem sprzedającym bądź kupującym nieruchomość
- rzetelna pomoc przy oszacowaniu i ustalaniu ceny ofertowej
- osobista odpowiedzialność agenta przed Klientem
Oznacza to najwyższą jakość usług.

Dzięki stosowaniu powyższych wartości w czasie sprzedaży lub zakupu nieruchomości dostarczam Klientowi realne korzyści. Są nimi bezpieczeństwo i szybkość sprzedaży bądź zakupu przy satysfakcjonującym poziomie ceny transakcyjnej.

Zapraszam do kontaktu i komentowania mojego wątku. No, czyba, że macie podobne opinie:)
tel.: 508 508 705 dawid.borys@remax-polska.pl

A TUTAJ TROCHĘ SZCZEGÓŁÓW NT. KORZYŚCI WYNIKAJĄCYCH Z BLISKIEJ WSPÓŁPRACY WŁAŚCICIELA I JEGO POŚREDNIKA W OBROCIE NIERUCHOMOŚCIAMI:

Umowa ekskluzywna:
- Gwarantuje najlepszy model współpracy na rynku nieruchomości
- Umożliwia wprowadzenie oferty do systemów wymiany ofert MLS WSPON i RE/MAX.- Warszawski system MLS skupia około 300 biur nieruchomości i 1200 specjalistów i pośredników. Oznacza to, że podpisując jedną umowę automatycznie
współpracujemy z większością profesjonalistów na rynku. Ponadto, oferta
wprowadzona do systemu MLS „spływa” do bazy danych biur należących do systemu
- MLS i pojawia się na ich stronach internetowych. W ten sposób inne biura przyciągają
potencjalnych klientów wiedząc, że oferta w systemie MLS jest równocześnie
zaproszeniem do współpracy.
- Zasięg międzynarodowy osiągamy poprzez wprowadzenie oferty do systemu
RE/MAX (www.remax-polska.pl), gdzie staje się ona dostępna dla blisko 100 000
agentów w ponad 80 krajach. To tak, jakby prawie każdy mieszkaniec Śródmieścia w
Warszawie pracował nad daną ofertą.
- To jedna umowa pośrednictwa, a nie kilka czy kilkadziesiąt umów otwartych, każda z innymi
warunkami wynagrodzenia, wypowiedzenia itd.
- Paradoksalnie, firmy podpisujące umowy otwarte świadomie ograniczają dostęp
innych pośredników i specjalistów do oferty, licząc na klienta „bezpośredniego” i
wynagrodzenie od dwóch stron transakcji.
-Reklama oferty otwartej jest na ogół celowo bardzo ograniczona (ukrywanie adresu /
bryły budynku, różne opisy nieruchomości, różne ceny) i wprowadzająca w błąd.
Należy pamiętad, że firmy pracujące na umowach otwartych zamiast współpracowad
rywalizują ze sobą ze szkodą dla klienta i jego oferty.
- Zazwyczaj przekłada się na wyższą cenę transakcyjną przy tych samych kosztach pośrednictwa jak przy umowach otwartych. W momencie, kiedy pośrednik czuje, że jego czas i pieniądze są relatywnie bezpieczne (lub też wysokośd jego wynagrodzenia zależy od
uzyskanej ceny), poświęci on swój czas i postara się, aby wynegocjowad jak najlepsze warunki dla klienta czy nawet odrzuci oferty, które nie mają sensu.
- Umożliwia pośrednikowi umieszczenie znaku/baneru ‚Na Sprzedaż‘ / ‘Na Wynajem’ na terenie nieruchomości. Wiedząc, że duża liczba kupujących / najemców zgłasza się, ponieważ zobaczyli oni baner, ważne jest, aby taki baner mied zainstalowany. Rzadko który pośrednik umieści baner na nieruchomości bez podpisanej umowy pośrednictwa na wyłącznośd, gdyż
mógłby pracowad za darmo.
- Pozwala agentowi nieruchomości zainwestowad więcej w reklamę. Kiedy pośrednik ma podpisaną umowę pośrednictwa na wyłącznośd, tzn. jako jedyny posiada daną ofertę, może on bez obaw zainwestować więcej w promocję oferty, jako że jego inwestycja będzie raczej
bezpieczna. W przeciwnym wypadku zainwestuje on swoje pieniądze gdzie indziej.
- Sprawia, że więcej pośredników pracuje dla Sprzedającego / Wynajmującego! Podpisując umowę pośrednictwa na wyłącznośd klient zapewnia pośrednikowi swobodę dzielenia się ofertą z ogromną liczbą pośredników w kraju i za granicą. Oferowana nieruchomośd ma tak naprawdę dużo więcej, a nie mniej, ekspozycji (jest ona sprzedawana / wynajmowana nie przez jedno, ale przez wiele biur!) i przez to sprzedaje / wynajmuje się szybciej!
- Zapewnia, że klient jest lepiej poinformowany. Pośrednik ma bardzo wysoką motywację, aby zaoferowad usługi pierwszej jakości i informowad klienta na bieżąco co dzieje się z daną ofertą. Umowa na wyłącznośd zobowiązuje pośrednika do serwisu najwyższej klasy!
- Oznacza, że Sprzedający / Wynajmujący kontaktuje się z jednym pośrednikiem, znanym mu z imienia i nazwiska, a nie z pośrednikiem, który jest w danym momencie dostępny i najczęściej nie ma pojęcia, o jaką nieruchomośd chodzi, często nigdy jej nie widział lub nigdy nie poznał jej właściciela. W interesie obu stron leży, aby transakcja została przeprowadzona szybko, jak najefektywniej i jak najbezpieczniej.
- Współpracując tylko z jednym pośrednikiem,
Sprzedający / Wynajmujący unika problemów związanych z anonimowymi kontaktami telefonicznymi czy osobistymi i eliminuje pielgrzymki przypadkowych klientów.
- Oznacza 100% zainteresowania agenta nieruchomością Sprzedającego / Wynajmującego.
Gwarantowane wynagrodzenie pośrednika powoduje, że jego motywacja i zaangażowanie są nieporównywalnie wyższe, niż gdyby podpisał on umowę otwartą. Pośrednik śledzi na bieżąco, co dzieje się z nieruchomością i jej właścicielem, obserwuje lokalny rynek nieruchomości, orientuje się, jakie nieruchomości stanowią największą konkurencję dla danej oferty i wie jak reagować na zmieniające się trendy.
- To kompleksowa obsługa klienta, spokój i zaufanie! Pośrednik jest odpowiedzialny za całość transakcji, a Sprzedający / Wynajmujący może się zrelaksować wiedząc, że osoba, którą
osobiście zna fachowo i efektywnie zajmuje się procesem sprzedaży / wynajmu Jego nieruchomości.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mieszkaniowy






Wysłany:     Temat postu: Ogłoszenia z portalu

Ładowanie ogłoszeń...
Powrót do góry
BADA
Specjalista
Specjalista


Dołączył: 06 Paź 2011
Posty: 47
Skąd: Mazowsze

PostWysłany: Pon Paź 17, 2011 6:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak powinno być jak piszesz i też stosuję te zasady ale niestety nie wszystkie agencje stosują takie standardy. Jeszcze jest wiele agencji które podpisują umowy na wyłączność nawet nie informując o tym klientów. Dodatkowo nie zgłaszają ich do MLS i trzymają je tylko dla siebie. Trudno tu mówić o skuteczności sprzedaży. Niestety ale przez takich nieuczciwych tracą na prestiżu wszyscy.
_________________
Pozdrawiam,
Janusz
licencjonowany pośrednik nieruchomości
Doradca kredytowy
www.bada-nieruchomosci.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Franko
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 18 Paź 2011
Posty: 1063

PostWysłany: Wto Paź 18, 2011 6:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pośrednik pomaga bez wątpienia w sprzedaży nieruchomości, ale lepiej znaleźć pośrednika z większym polem działania i jest to na pewno internet.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
BADA
Specjalista
Specjalista


Dołączył: 06 Paź 2011
Posty: 47
Skąd: Mazowsze

PostWysłany: Sro Paź 19, 2011 11:08 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Odp. Franco.

Co do Internetu masz rację, jest główną siłą promocji. Publikacje prasowe są tylko uzupełnieniem, banery mają ograniczony odbiór a ich nadmiar może nawet zniechęcić. Wyobraźmy sobie jakby wszyscy co chcą sprzedać mieszkanie, czy dom wystawili takie banery.
Reklama w Internecie daje największe możliwości, ale błędem jest jeżeli ktoś sądzi, że jest tania. Inny jest koszt dla Warszawy a inny dla mniejszych miejscowości. Wszystko zależy od konkurencji w danej miejscowości i sprytu jak najlepiej wypromować ofertę i z kosztami zmieścić się na przyzwoitym poziomie.
Co do wynagrodzenia pośrednika to część będzie stanowić jego praca i utrzymanie biura a część faktycznie wydane pieniądze na promocję.
Jakie ma być wynagrodzenie pośrednika?
Tu trzeba znaleźć jego optymalny poziom akceptowany przez zamawiającego i możliwy do przyjęcia przez pośrednika.
Dla sprzedającego jest to jego koszt, a dla pośrednika zwrot poniesionych kosztów + zarobek.
Aby myśleć o skutecznej sprzedaży nieruchomości zarówno sprzedający jak i pośrednik musi akceptować ten poziom.
Gdy ustalimy go na zbyt wysokim poziomie sprzedający będzie chciał uniknąć zapłaty a gdy będzie zbyt niski nie starczy na promocję i satysfakcjonujące wynagrodzenie za pracę pośrednika.
Dlatego osobiście jestem przeciwny ustalaniu wynagrodzenia w % a negocjuję stawki kwotowo. I nigdy nie doliczam jej do oferowanej ceny. Uświadamiam klientowi, że to niestety będzie jego kosztem. Jeżeli tego nie zrozumie to znaczy, że nie chce pomocy pośrednika.
Na dzisiejszym rynku nie jest łatwo sprzedać nieruchomość, kupujący raczej szukają tylko okazji, dlatego ważne jest nie tylko samo przyjęcie oferty przez pośrednika ale wspólne zastanowienie się nad tym jak trzeba działać w tym kierunku.
Oczywiście tak jak kolega z pierwszego postu zapraszam do współpracy osoby które chcą sprzedać nieruchomości z Warszawy i okolic.
BADA NIERUCHOMOŚCI strona www i kontakt jest w wizytówce poniżej.
Janusz Kotecki - licencja 14085
_________________
Pozdrawiam,
Janusz
licencjonowany pośrednik nieruchomości
Doradca kredytowy
www.bada-nieruchomosci.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
SLAWOY
Uczestnik
Uczestnik


Dołączył: 13 Wrz 2011
Posty: 12

PostWysłany: Czw Paź 20, 2011 9:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

BADA napisał:
Jeszcze jest wiele agencji które podpisują umowy na wyłączność [...] Dodatkowo nie zgłaszają ich do MLS i trzymają je tylko dla siebie. Trudno tu mówić o skuteczności sprzedaży. Niestety ale przez takich nieuczciwych tracą na prestiżu wszyscy.


Bardzo przykro jest czytać o tych złych, niedobrych pośrednikach, którzy to podpisując umowy na wyłączność biorą odpowiedzialność za sprzedaż nieruchomości, ponoszą duże koszty na promocję nieruchomości i pracują po kilkanaście godzin dziennie, żeby zmieścić się ze sprzedażą w określonym terminie w umowie.

Ahh Ci paskudni pośrednicy!


P.S. I jeszcze nie dzielą się swoją ciężką pracą z innymi! Nie ładnie, oj nie ładnie
_________________
RANKING BIUR NIERUCHOMOŚCI
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
BADA
Specjalista
Specjalista


Dołączył: 06 Paź 2011
Posty: 47
Skąd: Mazowsze

PostWysłany: Pią Paź 21, 2011 12:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wiem co konkretnie miałeś na myśli SLAVOY.

Proponuję nie wrzucać wszystkich pośredników i klientów do jednego worka i ich oceniać.
Twierdzenie, że wszyscy są źli, albo wszyscy dobrzy tylko klienci nie wiedzą czego chcą jest bez sensu i tylko psuje to ogólny wizerunek.
Są różni pośrednicy i różni ich klienci.
Co do konkretów i interpretacji standardów zawodowych dotyczących umowy na wyłączność.
Uważam, że jeżeli podpisuje się umowę na wyłączność z jednym biurem (co polecam) to po to aby ją lepiej rozpowszechnić i podzielić się tą informacją z wszystkimi zainteresowanymi agencjami. Natomiast blokowanie jej tylko dla klientów którzy bezpośrednio dotarli do danej agencji co podpisała umowę na wyłączność faktycznie ogranicza skuteczność sprzedaży, co nie jest celem tego typu umowy.
Umowa na wyłączność powinna gwarantować pewniejszą zapłatę pośrednikowi za jego pracę i wszelkie poniesione koszty, ale jednocześnie umożliwić mu lepszą prezentację i rozpowszechnienie tej oferty.
Coraz więcej agencji tak działa i sądzę, że jest to dobry kierunek.
Jednak ciągle część ma inny pogląd na te sprawy, co niestety nie poprawia wizerunku naszego zawodu.
Czy widzisz w tym coś złego ?
_________________
Pozdrawiam,
Janusz
licencjonowany pośrednik nieruchomości
Doradca kredytowy
www.bada-nieruchomosci.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Meble-Bogart
Początkujący Uczestnik
Początkujący Uczestnik


Dołączył: 12 Paź 2011
Posty: 25

PostWysłany: Czw Lis 03, 2011 10:24 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szczerze mówiąc to wiele osób korzysta z usług takiego pośrednika,wtedy transakcja jest bardziej pewna i ugruntowana prawnie,ale to tylko złudzenie. W rzeczywistości dajemy komuś zarobić i to całkiem niezłe sumy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
princepola
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 13 Lut 2013
Posty: 383

PostWysłany: Czw Sty 16, 2014 3:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja również jestem zdania, że warto. Szczególnie dla osób, które kompletnie się na tym nie znają. Kwestią jest tylko wybór odpowiedniego biura nieruchomości. Sama teraz zamierzam skorzystać z usług biura Real - http://www.real.bielsko.pl z racji tego, że szukam mieszkania w Bielsku. Biura polecone przez dobrego kolegę, więc myślę, że będzie dobrze. Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
tajemniczagirl
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 20 Sty 2014
Posty: 4

PostWysłany: Pon Sty 20, 2014 10:50 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przez pośrednika łatwiej, bo załatwi za nas mnóstwo formalności.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
dżesii
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 17 Sty 2014
Posty: 1314

PostWysłany: Wto Sty 21, 2014 9:06 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Warto w momencie kiedy nie mamy czasu na poszukiwania wymarzonego M i zajmowanie się formalnościami.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
antonov
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 06 Lut 2014
Posty: 2

PostWysłany: Czw Lut 06, 2014 7:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja tam wolę działać na własną rękę
_________________
http://odwlasciciela.pl/ -biuro ogłoszeń nieruchomości
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
wuk
Początkujący Uczestnik
Początkujący Uczestnik


Dołączył: 24 Sty 2014
Posty: 19

PostWysłany: Pią Lut 07, 2014 3:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oczywiście warto skorzystać z porad osób kompetentnych przy kupowaniu mieszkania, jak przy każdym innym działaniu. Sam byłem przez pewien czas pośrednikiem nieruchomości i wiem jakie ludzie mają nikłe pojęcie o pewnych sprawach. Bardzo popdstawowe to lokalne plany, np. przyszła budowa trasy na pięknym pustym kawałku przestrzeni, która jest aktualnie atutem domku. To autentyczny przykład z Włodarzewskiej w Wawie. Inna sprawa może być na plus. odrapana kamienica na Woli, ale w planach ma być duuży remont łącznie z wymianą windy tynkwaniem, odnowieniem i klatek i elewacji. I faktycznie po pół roku remont ruszył i kamienica wygląda dziś super. A klientka kupiła przeze mnie jeszcze w tym gorszym stanie, ale taniej. Więc czasem kompetenjca sie opłaca. inna sprawa to korzystanie a agencji tylko dlatego, że ciężko dotrzeć do oryginalnych ofert. Tu pomagają wyszukiwarki ofert bezpośrednich np. http://voopla.pl, która agreguje wszystko w wawie, czy gumtree i tablica na Polskę ale w mniejszej skali. tak czy siak lepiej nie kupowac na hurra tylko zdobyć w tym pewnego skilla.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
aleco
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 29 Sty 2014
Posty: 6
Skąd: Konary

PostWysłany: Pią Lut 07, 2014 5:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sprzedaję dom od dwóch lat. Na początku miałam umowę z jednym biurem na wyłączność i to była porażka, nawet nie było porządnych ogłoszeń w internecie. Jak sama dałam ogłoszenie, to od razu miałam kilka osób do oglądania. Potem podpisałam umowy otwarte z kilkoma pośrednikami i to było o wiele lepsze, bo przynajmniej raz w tygodniu mam oglądających dom, ale do sprzedaży nie doszło, głównie dlatego, że kolejni kupujący nie dostawali kredytu albo coś podobnego. Doświadczenia mam różne. Z jednymi pośrednikami pracuje się doskonale, a z innymi fatalnie, nie ma żadnych reguł, jak w każdym innym zawodzie. A i tak najwięcej osób miałam do oglądania domu z własnych ogłoszeń.
Mam jeszcze takie spostrzeżenie, że większość pośredników, którzy u mnie byli, w ogóle nie wie co robi, nie ma żadnej wiedzy w temacie, nawet ja wiem więcej, liczy się dla nich tylko efekt końcowy, czyli kasa.
pozdrawiam
_________________
Napędy do bram Hormann znajdziesz na stronie producenta.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
sylwia4012
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 17 Sty 2014
Posty: 526

PostWysłany: Pon Lut 24, 2014 6:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja nad zakupem mieszkania zastanawiałam się dośc długo (bałam się kredytu na tyle lat) ale po wizycie w firmie obawy minęły i teraz jestem posiadaczką cudownego mieszkania http://masterminvest.pl/inwestycje_zrealizowane/osiedle_ciche/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
strefa
Zaawansowany Uczestnik
Zaawansowany Uczestnik


Dołączył: 20 Lut 2013
Posty: 43
Skąd: Sochaczew

PostWysłany: Pon Lut 24, 2014 6:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

aleco napisał:
Sprzedaję dom od dwóch lat. Na początku miałam umowę z jednym biurem na wyłączność i to była porażka, nawet nie było porządnych ogłoszeń w internecie. Jak sama dałam ogłoszenie, to od razu miałam kilka osób do oglądania. Potem podpisałam umowy otwarte z kilkoma pośrednikami i to było o wiele lepsze, bo przynajmniej raz w tygodniu mam oglądających dom, ale do sprzedaży nie doszło, głównie dlatego, że kolejni kupujący nie dostawali kredytu albo coś podobnego. Doświadczenia mam różne. Z jednymi pośrednikami pracuje się doskonale, a z innymi fatalnie, nie ma żadnych reguł, jak w każdym innym zawodzie. A i tak najwięcej osób miałam do oglądania domu z własnych ogłoszeń.
Mam jeszcze takie spostrzeżenie, że większość pośredników, którzy u mnie byli, w ogóle nie wie co robi, nie ma żadnej wiedzy w temacie, nawet ja wiem więcej, liczy się dla nich tylko efekt końcowy, czyli kasa.
pozdrawiam


Jeśli firma nie wywiązywała się z umowy to było to podstawą do rozwiązania umowy. Dalsze tkwienie w takiej sytuacji nie jest dobre. Umowy otwarte jak widać też nie przyniosły efektu. Dlaczego? Przecież pośrednik, który przyprowadza klienta a nie zweryfikował go wcześniej pod względem zdolności i tak nie sprzeda tej nieruchomości. Dobre rozwiązanie to jedna umowa, jeden pośrednik, ale koniecznie dobry. Skoro ktoś kto przychodzi nie ma wiedzy i nie wzbudza zaufania to po co ładować się w pułapkę i podpisywać kolejną umowę?
Po konkretne przykłady takich sytuacji zapraszam tutaj: http://www.strefa.pro/wiecej-wcale-nie-znaczy-lepiej/
_________________
Sochaczewska Strefa Nieruchomości
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Nieruchomości Strona Główna -> Nieruchomości - dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Strona 1 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Nieruchomości | Kredyt Mieszkaniowy