FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 
Czy warto skorzystać z agencji nieruchomości?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Nieruchomości Strona Główna -> Agencje nieruchomości
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
HomeAgent
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 21 Paź 2020
Posty: 3
Skąd: Katowice

PostWysłany: Czw Gru 03, 2020 2:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jeśli ktoś ma wątpliwości to polecam artykuł:
https://www.homeagent.pl/artykul,77
_________________
Biuro Nieruchomości HomeAgent KATOWICE
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Mieszkaniowy






Wysłany:     Temat postu: Ogłoszenia z portalu

Ładowanie ogłoszeń...
Powrót do góry
netta
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 21 Mar 2019
Posty: 454

PostWysłany: Sro Gru 09, 2020 7:20 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to zależy czy chcesz mieszkanie z rynku wtórnego czy nowe, bo jak nowe to lepiej bezpośrednio od dewelopera, najlepiej takiego jak Atal, znanego z budowy atrakcyjnych osiedli
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
hankaskakanka
Początkujący Uczestnik
Początkujący Uczestnik


Dołączył: 11 Gru 2020
Posty: 20

PostWysłany: Pią Gru 11, 2020 10:55 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja korzystałam dwa razy z biura abcdom w krakowie i wiem, że warto im zaufać Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
koman
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 28 Mar 2020
Posty: 3573

PostWysłany: Wto Sty 26, 2021 5:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja skorzystałem z agencji która zajmuje się sprzedażą nieruchomości jeśli szukasz to proponuje się zapoznać https://kupimy-nieruchomosc.pl/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
mikeleen
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 10 Lut 2021
Posty: 1

PostWysłany: Sro Lut 10, 2021 12:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I think it's easy to buy porperties from a agency or website. But you need to choose the right one. There are so many properties are listed with price and zone which help you to select the right property for you. Dubai Sale is online property portals in Dubai provides every kind of properties for sale in Dubai according to your needs. They care so much about their customers.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
beata55
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 18 Mar 2015
Posty: 1099

PostWysłany: Wto Wrz 14, 2021 5:31 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mi oplacało się skorzystanie z oferty biura nieruchomości cn-kaczmarek. Które pomogło mi przy zakupie gotowego domu i to na bardzo korzystnych dla mnie warunkach. Dlatego jak chcecie kupić dom, mieszkanie czy może działkę budowlaną, to warto zapoznać się z ich propozycjami.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
paula90
Początkujący Uczestnik
Początkujący Uczestnik


Dołączył: 17 Wrz 2021
Posty: 18

PostWysłany: Pią Wrz 17, 2021 6:56 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Myślę, że tak. Ja przeprowadzając się do Krakowa skorzystałam z usług biura abcdom i szczerze mówiąc jestem bardzo zadowolona.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Paula100
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 27 Kwi 2022
Posty: 1

PostWysłany: Sro Kwi 27, 2022 7:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli jesteśmy osobami zapracowanymi to jak najbardziej warto, ponieważ większość spraw załatwia agencja za nas.
_________________
Sklep Signproject - znaki bhp, ppoż, bezpieczeństwa, morskie, budowlane
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
yexav13645
Początkujący Uczestnik
Początkujący Uczestnik


Dołączył: 14 Maj 2022
Posty: 28

PostWysłany: Sob Maj 14, 2022 6:31 am    Temat postu: Re: Czy warto skorzystać z agencji nieruchomości? Odpowiedz z cytatem

Weronika napisał:
Powodów do podjęcia decyzji o zakupie nowego mieszkania jest tyle, ilu kupujących. Sposobów realizacji tego zamierzenia już niestety mniej. Zakładając, że decydujemy się na zakup nieruchomości na rynku wtórnym mamy do wyboru właściwie dwie możliwości: poszukiwanie na własną rękę bądź skorzystanie z usług agencji nieruchomości. Które rozwiązanie jest korzystniejsze? Czy warto powierzyć to zadanie profesjonaliście, czy lepiej zdać się na siebie? Wydaje się, że nie ma tutaj jednoznacznej odpowiedzi. Zakup mieszkania może być jednym z najbardziej radosnych bądź najbardziej stresujących doświadczeń w naszym życiu – wszystko zależy od miejsca, czasu i osób, które napotkamy po drodze. Dlatego naszą decyzję trzeba dobrze przemyśleć.

Czym zatem kierować się podejmując decyzję o skorzystaniu (bądź nie) z usług agencji nieruchomości przy poszukiwaniu własnego „M”?

Przede wszystkim trzeba mieć świadomość czym jest agencja nieruchomości. Jakie musi spełniać standardy oraz jakie wobec niej możemy mieć oczekiwania. Pośrednictwo w obrocie nieruchomościami regulowane jest ustawą, która ściśle określa jakie warunki powinien spełniać taki podmiot. Absolutną koniecznością jest licencja zawodowa pośrednika w obrocie nieruchomościami, obowiązkowe ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej w zakresie wykonywanych czynności oraz stosowanie się do zasad etyki zawodowej. Co to oznacza w praktyce? Od dobrej agencji mamy prawo oczekiwać nie tylko znalezienia oferty spełniającej nasze oczekiwania, ale również pełnego wsparcia przy przeprowadzeniu transakcji zakupu od strony prawnej.

Jednakże rzeczywistość bywa niestety różna. Dlatego, jeśli zamierzamy skorzystać z pomocy pośrednika warto zasięgnąć opinii wśród rodziny, znajomych czy przyjaciół i zdać się na zaufane biuro. Dobry pośrednik nie tylko dysponuje szeroką bazą ofert, ale również potrafi zdiagnozować potrzeby kupujących i przedstawić im dokładnie te propozycje, które w największym stopniu spełnią ich oczekiwania. Jeśli zwiedziliśmy z naszym agentem kilkadziesiąt mieszkań i to nadal nie to – dobra rada – zmieńmy pośrednika.

Standardem jest również zbadanie stanu prawnego nieruchomości, sprawdzenie, czy mieszkanie nie jest obciążone zaległościami czynszowymi, czy nie ma wpisanych służebności bądź innych „pułapek”. Renomowane agencje nieruchomości weryfikują to na etapie przyjęcia oferty i nie będą miały problemu z odpowiedzią na nasze pytania w tych kwestiach. W momencie decyzji o zakupie możemy liczyć na wsparcie w zakresie podpisania umowy przedwstępnej, uzyskania kredytu czy, na etapie późniejszym, w zawarciu aktu notarialnego zakupu wymarzonego „m”. W każdej z tych kwestii powinniśmy oczekiwać pełnego zaangażowania agencji.

Ze współpracą z agencją wiążą się jednak także pewne koszty. Przede wszystkim jest to opłata za usługi jakim biura obciążają klientów. Waha się on w granicach od dwóch do trzech procent ceny transakcyjnej (w zależności od naszych zdolności negocjacyjnych) kwoty transakcji oraz atrakcyjności oferty. Prowizja agencji pobierana jest najczęściej w momencie zawarcia przedwstępnej umowy kupna-sprzedaży, i gdyby zdarzyło się, że rozwiązana zostanie ona z naszego powodu niestety nie podlega zwrotowi. Kolejną możliwą wadą może być fakt, że umowa o pośrednictwo zawierana z agencją jest pewnego rodzaju zobowiązaniem no i w pewnym stopniu może uśpić naszą czujność. W przypadku nierzetelnego agenta (jak w każdej branży, zdarzają się tacy) może narazić nas na niepotrzebny stres i nerwy.

Oczywiście możemy zdecydować się na samodzielne poszukiwania odpowiedniego mieszkania. Wtedy jesteśmy wolni od wspomnianej wyżej opłaty w wysokości 2-3% wartości nieruchomości za obsługę przez biuro. Kolejną, być może istotniejszą dla wielu cechą, jest pełna swoboda – jeśli mamy czas możemy sami przeglądać portale ogłoszeniowe, umawiać się z właścicielami mieszkań, osobiście sprawdzić stan prawny nieruchomości, żeby mieć 100% pewność. Jesteśmy zdani na siebie, ale również w pełni niezależni w podejmowanych decyzjach.

Jednakże decyzja o samodzielnym poszukiwaniu nieruchomości nie jest wolna od swoich minusów. Przede wszystkim przeszukiwanie ofert jest zajęciem bardzo czasochłonnym. Spośród setek ogłoszeń trzeba wybrać te, które są aktualne i opis w pełni zgadza się ze stanem faktycznym. I oczywiście nie są ofertami zamieszczonymi przez samych pośredników. To także może być spory problem dla osób chcących uniknąć współpracy z agencją nieruchomości – trzeba mieć świadomość, że większość anonsów sprzedaży zamieszczana jest właśnie poprzez pośredników co z resztą jest zrozumiałe. Sprzedający często nie chcą ponosić kosztów reklamy i zamieszczania ogłoszeń – wolą więc zamienić to na prowizję pośrednika. Ostatecznie może więc okazać się, że i tak trafimy do jakiegoś, być może przypadkowego, biura.

Reasumując – kupować z pośrednikiem czy bez? Przede wszystkim, kupować z głową. Nie dajmy się zwieść opowieściom i zapewnieniom, że to mieszkanie jest dla nas idealne (o tym z pewnością musimy zadecydować sami), ale też nie szukajmy oszczędności na siłę. Jeśli nie mamy czasu na śledzenie rynku, nie czujemy się pewnie we wszystkich niuansach prawnych związanych z zakupem czy wreszcie po prostu nam się nie chcę – powierzmy tą czynność agencji. Pamiętajmy jednakże, aby dobrać ją starannie, żeby mieć jak największą pewność, że nasz partner jest rzetelny.
Źródło: Szymon Kozioł
Doradca Finansowy, Money Expert S.A.

http://doramasmp4.cl/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Pawełek79
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 26 Sty 2022
Posty: 396

PostWysłany: Sro Maj 18, 2022 5:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jakie jest wasze zdanie na ten temat? Warto czy nie?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kategoria3
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 25 Maj 2022
Posty: 70

PostWysłany: Pon Maj 30, 2022 9:00 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z pomocą agencji Synergia https://synergianieruchomosci.com.pl/mieszkania-katowice/ udało mi się odnaleźć mieszkanie idealne, w Katowicach, także dla mnie jest to idealny argument za tym, że się opłaca! Akurat poszukiwałem nowego miejsca na zamieszkanie w związku ze zmianą pracy. A tak to trafiło mi się mieszkanie idealne, o jeszcze lepszym metrażu i w świetniej lokalizacji - wszystko wedle zyczenia.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
alta39
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 30 Maj 2022
Posty: 4
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon Maj 30, 2022 12:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy ktoś z Was próbował sprzedać mieszanie na własną rękę? Gdzie znaleźć kupca? W sieci znalazłam ciekawe informacje na ten temat https://www.bielsko.info/wiadomosci/30167-gdzie-znalezc-kupca-na-mieszkanie. Moim zdaniem pomysł z umieszczeniem oferty sprzedaży na jeden z darmowych portali ogłoszeniowych to super sprawa.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
klodia
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 06 Mar 2019
Posty: 950

PostWysłany: Pon Maj 30, 2022 5:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pewnie ile ludzi, tyle opinii. O ile korzystamy z pomocy sprawdzonego biura nieruchomości, takiego jak https://estatestreet.pl to absolutnie nie ma się o co martwić.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
miki09
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 14 Mar 2018
Posty: 196

PostWysłany: Sro Cze 01, 2022 4:51 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Biura nieruchomości to najprostszy sposób aby znaleźć mieszkanie czy dom na miarę swoich oczekiwań. Na przykład https://www.perfecthome.nieruchomosci.pl posiada szeroką ofertę dla klientów indywidualnych zarówno mieszkań jak i domów jednorodzinnych z której mogą wybrać taką najbardziej dopasowaną.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
gangan78
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 13 Cze 2022
Posty: 61

PostWysłany: Wto Cze 14, 2022 1:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Biuro nieruchomości https://www.forys.com.pl/pl/specjalizacja/prawo-rynku-nieruchomosci udzieliło mi ogromnego wsparcia. Akurat specjalizują się w dziedzinie prawa rynku nieruchomości. Szereg porad pozwolił na uniknięcie potknięć i głupich ruchów przy sprzedawaniu nieruchomości. W tym przypadku akurat chodziło o to, aby nie zostać oszukanym przez nieuczciwą agencję nieruchomości.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Nieruchomości Strona Główna -> Agencje nieruchomości Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Strona 6 z 7

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Nieruchomości | Kredyt Mieszkaniowy