FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 
Dom a drgania

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Nieruchomości Strona Główna -> Nieruchomości - dyskusje ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Ancwan
Specjalista
Specjalista


Dołączył: 15 Kwi 2016
Posty: 51

PostWysłany: Pon Kwi 18, 2016 7:03 am    Temat postu: Dom a drgania Odpowiedz z cytatem

Chciałbym kupić stary, dość duży dom w okolicy torów - jest to wykorzystywana magistrala dla pociągów towarowych. Dom znajduje się w odległości około 150 metrów od torów, ale mimo w sumie nie aż tak bliskiej odległości interesuje mnie, czy dom nie będzie narażony na przejazd pociągów. Dowiedziałem się o takich usługach jak pomiary drgań i nawet znalazłem firmę: http://www.lglakustyka.pl/oferta/pomiary-drgan - zastanawiam się ile to kosztuje ile trzeba czekać na kompletną analizę, ktoś coś wie?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mieszkaniowy






Wysłany:     Temat postu: Ogłoszenia z portalu

Ładowanie ogłoszeń...
Powrót do góry
hello
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 22 Sty 2016
Posty: 1072

PostWysłany: Pią Maj 13, 2016 6:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A w którym regionie chcesz kupić?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
princepola
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 13 Lut 2013
Posty: 383

PostWysłany: Sob Paź 12, 2019 8:58 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

150 m to mała odległość, nie kupiłabym tam domu czy działki. Słychać będzie każdy pociąg.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
malika87
Początkujący Uczestnik
Początkujący Uczestnik


Dołączył: 26 Lip 2019
Posty: 15

PostWysłany: Sob Paź 12, 2019 9:13 am    Temat postu: pomiar wibracji Odpowiedz z cytatem

Pomijając to, że mieszkanie w tak bliskiej odległości od torów, gdzie jeżdżą pociągi towarowe, jest dla mnie po prostu złym wyborem, to ceny pomiaru drgań zależą od wykorzystywanych narzędzi, a te z kolei od czynników takich jak rodzaj gruntu, powierzchni, a nawet temperatury. Musiałbyś dopytać o konkrety daną firmę. Datę kompletnej analizy też Ci nie podam - to również zależy od ilości pomiarów i terminów zawartych w umowie z wykonawcą. Po prostu skontaktuj się z jakąś firmą w tej dziedzinie i dopytaj. Możesz też zerknąć sobie na stronę http://www.metris.com.pl/p/74,pomiar_wibracji pomiar wibracji jest dokładne opisany.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
REPORTOWICZ
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 20 Lut 2021
Posty: 1120

PostWysłany: Wto Maj 04, 2021 12:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Faktycznie takie rzeczy się mogą zdarzać i ja właśnie jestem zdania, że w jakiś sposób należy te drgania wygłuszać. Z tego co wiem, to do tych kwestii służą amortyzatory gumowe https://powerrubber.com/kat/wibroizolatory/amortyzatory-gumowe/ i jestem przekonany, że z całą pewnością na pewno dadzą one sobie radę.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Nieruchomości Strona Główna -> Nieruchomości - dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Nieruchomości | Kredyt Mieszkaniowy