FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 
Dom - lepiej budować czy kupić??
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Nieruchomości Strona Główna -> Nieruchomości - dyskusje ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
phoebe
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 24 Wrz 2008
Posty: 1

PostWysłany: Sro Wrz 24, 2008 12:30 pm    Temat postu: Dom - lepiej budować czy kupić?? Odpowiedz z cytatem

Jaka opcja wydaje Wam się lepsza - kupić gotowy dom na osiedlu czy wybudować od podstaw, łacznie z samodzielnym wyborem działki etc??
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mieszkaniowy






Wysłany:     Temat postu: Ogłoszenia z portalu

Ładowanie ogłoszeń...
Powrót do góry
Mieszkaniowy
Site Admin
Site Admin


Dołączył: 02 Lut 2007
Posty: 246

PostWysłany: Sro Wrz 24, 2008 3:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Osobiście wolałby budować od 0 bo miałbym wszytko takie jak bym chciał tylko pewnie wyjdzie to trochę drożnej
_________________
Nieruchomości w Internecie Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
edita
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 11 Lip 2013
Posty: 5
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Czw Lip 11, 2013 10:17 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dokładnie, nic lepszego jak robienie tego co się chce od podstaw. robisz dom energooszczędny z ekologicznych amteriałów, stawiasz pompę ciepła na dachu montujesz kolektorki i cieszysz się pasywnym domem, a jak da radę wyciągasz 50 000 z NFOŚiGW i jest elegancko, a po taki domy z drewna odsyłam do firmy www.domyhbe.pl
_________________
drewniane domy HBE
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
plny
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 05 Paź 2012
Posty: 129

PostWysłany: Pon Lip 15, 2013 11:12 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wydaje mi się, że lepiej jest kupić. Sam tak zrobiłem i jestem zadowolony. Budowa domu wiąże się z tyloma załatwieniami, nerwami oraz niekontrolowanymi wydatkami, że skutecznie mnie to zniechęciło. Popatrz na taki rynek nieruchomości w Bydgoszczy http://www.meritum-nieruchomosci.pl/domy
Można kupić fajny dom w spokojnej okolicy 300 tys zł
Koszt budowy nowego wyniesie może trochę mniej, ale zaoszczędzisz przy tym dużo czasu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mocnakawa
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 01 Paź 2012
Posty: 435
Skąd: Polska

PostWysłany: Pon Lip 15, 2013 8:48 pm    Temat postu: odp Odpowiedz z cytatem

Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi, bo to zależy od tego co kto potrzebuje... jedni chcą kupić, a inni mają swoją indywidualną wizję domu i nie wyobrażają sobie "cudzego".
Mnie np podobaja się różne projekty domów: np z serwisu Dobre Domy czy innych, ale nie wiem czy gdybym teraz była w sytuacji że moge kupić/budować to na co bym się zdecydowała.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Telka
Początkujący Uczestnik
Początkujący Uczestnik


Dołączył: 19 Mar 2013
Posty: 26

PostWysłany: Pon Lip 22, 2013 11:01 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przy budowie domu nie można sobie zarezerwować sztywnej kwoty, no chyba, że przewyższa ona kosztorysy. Zawsze wychodzą niespodziewane sprawy i problemy. Okazuje się wtedy, że budżet trzeba poszerzyć itd.. Z własnego doświadczenia wiem, że budowa domu to poważne wyzwanie. Na materiałach oszczędzać zbytnio nie należy, bo w rzeczywistości jest to ciągłym pchaniem się w kolejne koszty. Ale z drugiej strony dom budujemy pod swoje potrzeby i upodobania. Jeśli dopilnujemy, to co do wykonania mamy pewność, więc ze spokojem można wtedy patrzeć w przyszłość.
_________________
Mieszkanie dla Młodych
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
mariuszk
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 17 Sie 2012
Posty: 195

PostWysłany: Pią Lip 26, 2013 8:10 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wg mnie lepiej kupić. W ostatnich latach rynek nieruchomości w PL bardzo się rozrósł. Jest wiele ciekawych ofert w atrakcyjnych lokalizacjach. Spójrzcie sobie na te domy Wrocław - można przebierać w ofertach. No i jesteśmy w dołku jeżeli chodzi o ceny na rynku nieruchomości. Ja bym się nie pchał w budowę.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
msvry
Uczestnik
Uczestnik


Dołączył: 03 Lip 2013
Posty: 12

PostWysłany: Sro Sie 07, 2013 12:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A do tego dochodzi fakt, że dopłaty w ramach MdM obejmą również domy jednorodzinne. Więc zawsze można zdobyć te 20% wartości mieszkania.

Inna sprawa, że budowa metodą gospodarczą jest względnie tania i jak się ją rozłoży na lata to nie wychodzi tak drogo.

Chyba lepiej kupić.
_________________
PolishProperty.eu - nieruchomości dla obcokrajowców i Polaków z zagranicy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
baba
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 28 Mar 2013
Posty: 96

PostWysłany: Sro Sie 07, 2013 8:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chyba większą przyjemność sprawia mi oglądanie gotowych mieszkań czy domów i wybrzydzanie developerom niż osobiste użeranie się z ekipami budowlanymi. Często oglądam nowe mieszkania w Warszawie i czuję się jak w sklepie z ciuchami, to ładne tamto nie... Gdyby istniały firmy, których nie trzeba pilnować to może byłoby inaczej
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
zypa
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 26 Wrz 2011
Posty: 924

PostWysłany: Czw Sie 08, 2013 10:21 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zdecydowanie lepiej kupić - budowa kosztuje mnóstwo zdrowia i wymaga masy pracy. Tego chcecie? Nam udało się kupić piętrowy domek z drewnianymi schodami Prudlik za niecałe 450 tysięcy... Bez wysiłku i zachodu. A budowa od zera? Przecież to masakra...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Marek Lipowski
Uczestnik
Uczestnik


Dołączył: 08 Sie 2013
Posty: 14
Skąd: Kraków

PostWysłany: Pią Wrz 27, 2013 1:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja zaczynam lada moment budowę, nie wyobrażam sobie brać kredyt i kupić mieszkanie, czy dom. Wolę budować dom 5 lat i kończyć go powoli, a niżeli oddać drugie tyle...

Oczywiście zdanie każdego szanuję, każdy ma swoje za i przeciw.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Eliza
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 07 Sie 2013
Posty: 624

PostWysłany: Pią Gru 06, 2013 8:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moim zdaniem lepiej budować. Tym bardziej że teraz robią takie fajne projekty http://www.dobredomy.pl/projekty/nowe-projekty No i jak wybudujesz, to wszystko jest tak jak ty chcesz a nie tak jak ktoś sobie wymyślił.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Złośnica2
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 22 Paź 2013
Posty: 500

PostWysłany: Wto Gru 10, 2013 12:59 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moim zdaniem warto kupić http://www.ihouse.pl/warszawa/sprzedaz/dom-lub-blizniak ceny są niższe od budowy, a za zaoszczędzone pieniądze można zacząć meblować.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kamibol
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 11 Gru 2013
Posty: 1

PostWysłany: Sro Gru 11, 2013 12:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Złośnica2 napisał:
Moim zdaniem warto kupić http://www.ihouse.pl/warszawa/sprzedaz/dom-lub-blizniak ceny są niższe od budowy, a za zaoszczędzone pieniądze można zacząć meblować.


Niby tak, ale budując od zera możesz mieć dom taki jak tylko chcesz Smile
Każda z tych opcji ma plusy i minusy, każdy musi zdecydować sam.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
szampanska
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 29 Sty 2013
Posty: 363

PostWysłany: Czw Gru 12, 2013 3:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli chcecie kupić to popatrzcie sobie na tą stronkę - tutaj znajduje się najbardziej aktualne na rynku porównanie hipotek. Jak widać każdy bank ma inną ofertę tak więc warto przestudiować je wszystkie ...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Nieruchomości Strona Główna -> Nieruchomości - dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 1 z 5

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Nieruchomości | Kredyt Mieszkaniowy