FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 
domowe akwarium
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Nieruchomości Strona Główna -> Hydepark
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Krecha
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 29 Maj 2015
Posty: 9

PostWysłany: Pią Cze 12, 2015 3:30 pm    Temat postu: domowe akwarium Odpowiedz z cytatem

Witajcie, chciałbym się pochwalić nowo zakupionym mieszkankiem, w którym już praktycznie nic nie musimy robić, wszystko było zrobione pod klucz i pod nasze gusta:-) teraz tylko została nam drobna kosmetyka:-) jeśli o nią chodzi, to przede wszystkim w salonie, na ściance przedzielającej salon i kuchnię chcemy postawić ogromne akwarium, na całą tą ściankę, z egzotycznymi rybami, takimi dużymi:-) wiem, że do tego rodzaju ryb potrzebne są specjalne rosliny akwariowe, ale myślę, że w sklepach akwarystycznych będą zorientowani w temacie:-) Możecie polecić mi jakiś właśnie taki sklep, zorientowany na odmiany egzotyczne? Dziękuję z góry:-)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mieszkaniowy






Wysłany:     Temat postu: Ogłoszenia z portalu

Ładowanie ogłoszeń...
Powrót do góry
tekla55
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 27 Maj 2015
Posty: 9

PostWysłany: Sob Cze 13, 2015 10:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Takie akwarium to bardzo fajna sprawa...zwłaszcza wielkie i to z egzotycznymi okazami...super Smile...ale polecałabym Ci wizytę w sklepie akwarystycznym lub zarejestrowanie się na jakimś specjalistycznym forum tematycznym...Tam powinieneś otrzymać sensowne rady i sprawdzone triki...czasem się nieświadomie robi coś totalnie źle i rybki zaczynają pływać do góry brzuszkami ;/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Aleka
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 04 Kwi 2014
Posty: 281

PostWysłany: Pon Cze 15, 2015 3:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W Polsce może być Ci ciężko mieć egzotyczne akwarium jeśli chodzi Ci o słonowodne. Niestety rybki, odpowiednia woda i rośliny są bardo ciężkie w zdobyciu i utrzymaniu. Ale jeśli chodzi Ci o rybki słodkowodne to jak najbardziej są dostępne musisz jednak uważać na sklepy zoologiczne ponieważ rybki często są chore i zarażają resztę obsady akwarium.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
bonzaj
Uczestnik
Uczestnik


Dołączył: 28 Maj 2015
Posty: 14

PostWysłany: Wto Cze 16, 2015 4:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wielkie akwarium to nie tylko wielka przyjemność i radośc dla oka. To też trochę pracy. Na poczatku jest najgorzej i trudno ssię w tym wszystkim połapać , bo każde akwarium , każda konfiguracja rybek i roślin jest odrębnym , niepowtarzalnym ekosystemem. Nic nie boli jak pierwsza zdechła rybka:( . Ale w miarę czasu się poorientujecie co i jak. Kasiążka też by się przydała.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
grimel
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 28 Maj 2015
Posty: 8

PostWysłany: Sro Cze 17, 2015 8:39 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj, gratulacje z okazji zakupu mieszkania. To wspaniale mieć mieszkanie swoich marzeń. Zawsze przyjemnie się do takiego wraca i spędza w nim czas. I myślę, że super jest ten pomysł z akwarium i rybami. Takie egzotyczne ryby są przepiękne. Ja proponuje zamówić takie rośliny akwariowe w sklepie internetowym akwarystycznym. Tam również masz opis roślinek i wszystko jest dowożone na miejsce.

Ostatnio zmieniony przez grimel dnia Pon Cze 22, 2015 10:49 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Krecha
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 29 Maj 2015
Posty: 9

PostWysłany: Sro Cze 17, 2015 9:04 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ryby słonowodne to dość ciężki orzech do zgryzienia i dodatkowe koszty... No, ale jeśli jesteście zdecydowani, to ja na waszym miejscu nie szukałabym sklepu akwarystycznego tylko takiej specjalnej firmy, która zajmuje się montowaniem takiego akwarium, dostarczeniem rybek, a nawet wiem, że przyjeżdżają oni do domu czyścić potem systematycznie takie akwarium w ramach serwisu:-) mój kolega mi o takich usługach opowiadał, super sprawa, tylko na pewno kosztowna...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
propos
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 30 Paź 2014
Posty: 235

PostWysłany: Sro Cze 17, 2015 11:43 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mnie ryby w ogóle nie przekonują. Mamy w domu kota i to wystarczy Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Aleka
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 04 Kwi 2014
Posty: 281

PostWysłany: Nie Cze 21, 2015 11:53 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@propos czy wiesz, jaką frajde ma kot, jak patrzy w akwarium? Film akcji Smile Mój godzinami patrzy w akwarium. Przy okazji dowiedziałam się, skąd wzięły się Persy (czyli koty perskie, ze spałaszonym pyszczkiem...) otóż, w Persji musili mieć akwaria, i wszystkie koty z całej Persji przed nimi siedziały i stukały w nie pyszczkami, jak tylko podpłynęła jakaś apetyczna rybka.... i dlatego, po tysiącach lat ich pyszczki uległy spłaszczeniu... Mój dachowiec jest na najlepszej drodze do stania się Persem Smile A ludzi takie akwarium wycisza i uspokaja, lubię w nie patrzeć Smile Tylko ja nie zdecydowałbym się raczej na słonowodne, bo to już i sprzęt specjalistyczny, wyposażenie i hodowla niełatwa Smile
_____________________________
http://superkajak.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Paturatu
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 08 Lis 2016
Posty: 138

PostWysłany: Sob Kwi 27, 2019 6:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli chodzi o akwaria słonowodne to musisz wiedzieć że kosztuje to majątek i masę wiedzy jak utrzymać je przy życiu. To nie jest jak w filmach że zalejesz i sobie żyje. Skup się na słodkowodnym a dekoracje możesz kupić tutaj https://www.plantica.pl/produkty/materialy-dekoracyjne Mają ogromny wybór więc bez problemu coś dobierzesz.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kalicki12
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 09 Paź 2015
Posty: 969

PostWysłany: Sro Maj 22, 2019 1:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mnie też zawsze bardzo interesowała akwarystyka. Dlatego planuję postawić w moim salonie duże akwarium. Zastanawiam się nad tym, gdzie zaopatrzyć się w różne akcesoria do akwarium. Jak myślicie, czy https://akwarium24.com.pl/ to dobre miejsce?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Garen
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 18 Kwi 2017
Posty: 699
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Wto Wrz 17, 2019 11:19 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Polecam też zajrzeć na stronę https://robelit.pl/blog/zrob-to-sam-formikarium-ze-szkla-polistyrenowego, gdzie można dowiedzieć się wielu przydatnych informacji na temat tworzenia formikarium.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
cathy.conroy
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 29 Paź 2019
Posty: 1
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Wto Paź 29, 2019 6:34 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dużo jest obowiązków z posiadaniem takiego akwarium? Zastanawiam się nad kupnem, dlatego chciałbym wiedzieć o czym trzeba pamiętać, czy konieczna jest częsta wymiana wody i czyszczenie?
_________________
filtr zewnętrzny do akwarium
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Tymon
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 07 Lis 2019
Posty: 93

PostWysłany: Sob Lis 30, 2019 8:21 pm    Temat postu: Re: domowe akwarium Odpowiedz z cytatem

Krecha napisał:
Witajcie, chciałbym się pochwalić nowo zakupionym mieszkankiem, w którym już praktycznie nic nie musimy robić, wszystko było zrobione pod klucz i pod nasze gusta:-) teraz tylko została nam drobna kosmetyka:-) jeśli o nią chodzi, to przede wszystkim w salonie, na ściance przedzielającej salon i kuchnię chcemy postawić ogromne akwarium, na całą tą ściankę, z egzotycznymi rybami, takimi dużymi:-) wiem, że do tego rodzaju ryb potrzebne są specjalne rosliny akwariowe, ale myślę, że w sklepach akwarystycznych będą zorientowani w temacie:-) Możecie polecić mi jakiś właśnie taki sklep, zorientowany na odmiany egzotyczne? Dziękuję z góry:-)


Zanim się zdecydujesz na akwarium to przeczytaj te pomocne rady https://j8.pl/skad-metna-woda-w-akwarium/ Myślę , że każdej osobie związanej mniej lub bardziej z akwarystyką się na pewno przydadzą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
mirabelka33
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 27 Cze 2018
Posty: 284

PostWysłany: Wto Mar 23, 2021 2:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

cathy.conroy napisał:
Dużo jest obowiązków z posiadaniem takiego akwarium? Zastanawiam się nad kupnem, dlatego chciałbym wiedzieć o czym trzeba pamiętać, czy konieczna jest częsta wymiana wody i czyszczenie?


Nie jest to takie trudne. Myślę, że kwestia poczytania. Są teraz różnego typu urządzenia, które ułatwiają utrzymanie takie akwarium w odpowiednim stanie. Popatrz w tym sklepie https://trzmiel.com.pl/ - mają szeroki asortyment produktów przeznaczonych do akwarystyki słodkowodnej i morskiej. To Ci z pewnością pomoże.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Dskd.23R
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 28 Maj 2016
Posty: 515

PostWysłany: Wto Mar 23, 2021 7:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Od kiedy pamiętam bardzo podobały mi się takie akwaria.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Nieruchomości Strona Główna -> Hydepark Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Nieruchomości | Kredyt Mieszkaniowy