FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 
Jak dogadać się z architektem wnętrz?
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Nieruchomości Strona Główna -> Remonty, wyposażenie wnętrz
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kotycz
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 16 Maj 2013
Posty: 866

PostWysłany: Pon Lip 06, 2015 4:27 pm    Temat postu: Jak dogadać się z architektem wnętrz? Odpowiedz z cytatem

Ktoś z was miał okazję współpracować kiedyś z architektem wnętrz?
Zastanawiam się co zrobić, żeby wypracować jakiś kompromis, zwłaszcza gdy architekt bardzo mocno chce wcielić w życie swój piękny, ale niepraktyczny pomysł...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mieszkaniowy






Wysłany:     Temat postu: Ogłoszenia z portalu

Ładowanie ogłoszeń...
Powrót do góry
adamowa
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 14 Paź 2014
Posty: 810

PostWysłany: Pon Lip 06, 2015 6:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Musisz w takim razie przejść przyspieszony kurs asertywności.
A tak zupełnie poważnie, poczytaj sobie tutaj: http://archiweb.pl/aktualnosci/wspopraca-z-architektem-praca-nad-projektem-283/ jak może i powinna wyglądać prawidłowo współpraca z architektem nad projektem twojego wnętrza.
Myślę, że da się wszystko ze sobą pogodzić, musisz tylko jasno określić czego właściwie oczekujesz.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
vibama
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 05 Lip 2015
Posty: 5

PostWysłany: Pią Lip 10, 2015 12:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

musisz mieć na uwadze, że projektant wnętrz często ma jedną wizję którą powiela w kilku projektach. Przed wyborem jakiegoś projektanta poproś aby pokazał Ci jego ostatnie projekty i wtedy ocenisz czy warto się z nim wybrać na aranżacje czy lepiej sobie odpuścić aby nie mieć urządzonego wnętrza jak u innych.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
bryks
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 18 Lip 2015
Posty: 86

PostWysłany: Sro Paź 21, 2015 9:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Trochę nie rozumiem Twojego problemu, może dlatego, że my we współpracy z naszą projektantką odnajdywaliśmy się super. Wspólnie omawialiśmy wszystkie rozwiązania. Być może szło tak dobrze, że najpierw - zanim zaangażowaliśmy panią Annę, widzieliśmy jej realizacje i mieliśmy pewność, że to właśnie pracownia 4-style będzie dla nas najlepszą opcją Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
patrycjaa
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 14 Lis 2014
Posty: 101

PostWysłany: Czw Gru 03, 2015 10:25 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A jeśli mieszka się w powojennej kamienicy? Myślicie, że warto zamawiać taką pomoc jak tu - odtwarzanie sztukaterii? to daje efekty?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lublinka
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 14 Paź 2015
Posty: 848

PostWysłany: Wto Gru 08, 2015 1:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Musisz dać mu jasno do zrozumienia, że to będzie twój dom i ma być po Twojemu a nie tak jak on chce. Nie daj sobie w kaszę dmuchać. Mnie ostatnio zainteresowała aranżacja wnętrz warszawa i myślę o tym zeby zgłosić się do projektanta z prośbą o pomoc. Mam pewien pomysł na mieszkanie ale nie do końca wiem jak go wcielić w życie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Jinoo
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 26 Cze 2015
Posty: 112

PostWysłany: Wto Gru 08, 2015 3:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wydaje mi się, że warto zamówić meble kuchenne Warszawa na wymiar. Większość firm przy okazji oferuje konsultacje z architektem. W ten sposób będzie można ustawić je dokładnie jak się chce i skorzystać z darmowych porad architekta, czyli dwa w jednym. Polecam usługi takiej firmy: http://www.bbmeble.pl/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Elkaa
Początkujący Uczestnik
Początkujący Uczestnik


Dołączył: 04 Gru 2015
Posty: 16

PostWysłany: Czw Lut 18, 2016 3:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mieszkanie powinnaś mieć urządzone tak abyś to Ty się w nim dobrze czuła, więc projektant powinien uwzględnić wszystkie Twoje sugestie. Ja też mam w planach zmianę aranżacji niektórych pomieszczeń. Tutaj http://www.ekskluzywnewnetrze.pl/szybka-metamorfoza-wnetrza/ znalazłam szybką pomoc w metamorfozie wnętrza. Koszt doradztwa projektanta jest już od 370 zł więc nie jest to duża kwota.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sandra Kłos
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 21 Sty 2015
Posty: 331

PostWysłany: Sro Maj 04, 2016 5:52 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moim zdaniem warto szukać takich architektów, którzy zrozumieją, o co nam tak na dobrą sprawę chodzi. Sama gdybym miałam skorzystać z pomocy jakiejś pracowni projektowej, byłoby to Mobiliani Design. Przeglądałam ich projekty http://mobilianidesign.pl/projektowanie-wnetrz/projekt-wnetrza-apartamentu-kropla-baltyku i wyglądają świetnie. Aranżacje są ciekawe, idealnie wręcz dopasowane pod kątem każdego wnętrza, a co najważniejsze wspomniani przeze mnie architekci, współpracują z producentem mebli, dzięki czemu można być pewnym, że stworzona dla nas aranżacja, będzie wyjątkowa.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lublinka
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 14 Paź 2015
Posty: 848

PostWysłany: Pon Maj 30, 2016 12:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dokładnie! Na rynku jest mnóstwo architektów, poszukaj takiego który cię zrozumie i zrealizuje Twoją wizje. Mi w oko wpadły projekty z http://izabelawidomska.pl/ Niedawno kupiłam mieszkanie i zastanawiam się nad skorzystaniem z usług tego projektanta. Zależy mi na nowocześnie urządzonym mieszkaniu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
stefania13
Uczestnik
Uczestnik


Dołączył: 10 Kwi 2016
Posty: 14

PostWysłany: Pią Cze 17, 2016 6:44 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam.
Widocznie nie masz dobrego architekta. W tym studio projektowym http://370studio.pl/ znajdziesz zrozumienie i pomoc architektów i grafików, którzy mają zamiłowanie do tworzenia, ale współpracują z klientem.Dzięki takiej współpracy powstają spójne o unikalnym charakterze wnętrza. Kilkanaście propozycji możesz obejrzeć na stronie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lucynka
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 07 Kwi 2016
Posty: 569

PostWysłany: Pią Cze 17, 2016 8:37 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dlatego własnie zrezygnowałam z usług dekoratora wnętrz, wole wszystko urządzic po swojemu a nie ustalac kompromisy i pertraktować na temat tego jak ja będę mieszkać. Teraz wraz z mężem remontujemy salon i mamy zamiar udekorować je takimi subtelnymi listwami: http://www.melagu.pl/sztukateria/listwy-gzymsowe jak wam się podobają?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Tymoteusz1
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 08 Cze 2015
Posty: 1903

PostWysłany: Czw Cze 30, 2016 10:45 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kiedy trafiasz na dobrego projektanta wnętrz nie narzuca Ci on swojej opinii, ale akceptuje Twoje potrzeby,

Ostatnio zmieniony przez Tymoteusz1 dnia Pon Lut 07, 2022 6:36 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Tensi
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 22 Cze 2016
Posty: 7

PostWysłany: Czw Cze 30, 2016 11:46 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Architekt ma pomagać wprowadzić w życie Twój pomysł a nie swój. Jak architekt stara się przekonywać Ciebie do swoich pomysłów, to zmień architekta.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
beata55
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 18 Mar 2015
Posty: 1102

PostWysłany: Pią Lip 29, 2016 7:56 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mi się spodobały meble kuchenne grodzisk mazowiecki i będę do nich jechać uzgadniać szczegóły. Myślę że najlepiej jest zabrać ze sobą wymiary własnej kuchni. I też obrazki, ilustracje zdjęcia z netu różnych inspiracji. Tego co Ci się podoba. Będzie jakaś baza na czym się wzorować.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Nieruchomości Strona Główna -> Remonty, wyposażenie wnętrz Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Nieruchomości | Kredyt Mieszkaniowy