FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 
jak działają komornicy?

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Nieruchomości Strona Główna -> Hydepark
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
konradild
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 04 Lis 2019
Posty: 2

PostWysłany: Pią Sie 07, 2020 8:42 am    Temat postu: jak działają komornicy? Odpowiedz z cytatem

W sensie, kto im płaci i jakie regulacje prawne wyznaczają zakres ich działalności?!?
Byłem święcie przekonany, że każdy komornik działa przy jakimś sądzie i zajmuje majątek tylko na podstawie wyroku, nakazy zapłaty czy innego dokumentu państwowego.
A tymczasem, po przejrzeniu https://e-sad.info.pl/ wygląda mi na to, że komornicy mogą pracować też w "prywatnych" kancelariach, zajmujących się windykacją. To ja coś przekręcam, nie znam realiów, czy Wam też wydaje się to dość dziwne???
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mieszkaniowy






Wysłany:     Temat postu: Ogłoszenia z portalu

Ładowanie ogłoszeń...
Powrót do góry
wuwek
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 22 Paź 2017
Posty: 1983

PostWysłany: Sro Wrz 02, 2020 7:37 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiadomo, że komornicy nie kojarza się nikomu dobrze, ale nie zawsze diabeł taki straszny jak go malują w moim mieście Pisz komornik okazał się wyrozumiały i dogadaliśmy się co do spłaty mojego długu. Na spokojnie, bez nerwów. Można trafić na dobrych ludzi nawet w takich sytuacjach co mnie bardzo cieszy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Oczak
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 18 Sie 2016
Posty: 1072

PostWysłany: Pon Paź 05, 2020 9:29 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Komornicy mają dość szeroki zakres uprawnień, ale nawet oni nie mogę zająć wszystkiego od dłużnika i prawo to dość dokładnie określa: http://komornik-wojnowski.pl/kwota-wolna-od-zajecia-2020-od-czego-zalezy-czy-jest-rowna-dla-wszystkich-sytuacji/. Komornik nie może więc zająć więcej, niż mówią o tym przepisy, ale są też pewne wyjątki.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ariadna
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 01 Paź 2019
Posty: 718

PostWysłany: Sob Lis 21, 2020 10:55 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeżeli mieszkacie w okolicach Ostrowa Wielkopolskiego i rozglądacie się za komornikiem, do którego warto się zgłosić to polecam wam skontaktować się z http://komornikostrowwlkp.pl/ Sama korzystałam z usług tej kancelarii komorniczej i wiem że można na nich w pełni polegać.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
rossana
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 11 Gru 2017
Posty: 1466

PostWysłany: Pią Lut 12, 2021 9:55 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeżeli potrzebujecie dobrego i przede wszystkim skutecznego komornika to zdecydowanie tu polecam współpracę z pisz komornik Bardzo dobre i praktyczne rozwiązanie pozwalające skutecznie ściągać swoje należności.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
teklablond
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 16 Maj 2021
Posty: 5

PostWysłany: Nie Maj 23, 2021 2:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli ma się problemy finansowe, nie spłaca zobowiązań to komornik na bank zapuka do drzwi i zrobi wszystko, by odzyskać należności wierzycieli a przy tym i spore swoje koszty. Poszukaj w sieci, w sprawdzonych miejscach informacji na temat tego, co może komornik i jak z nim "współpracować" czy uniemożliwiać niektóre jego działania
_________________
egzekucja długów
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
sylwia4012
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 17 Sty 2014
Posty: 526

PostWysłany: Czw Lis 25, 2021 6:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mogę się wypowiedzieć na podstawie tego, jak działa w sprawach ten komornik http://www.warszawa-komornik.com/ - szybko i rzeczowo wyjaśnia wszelkie wątpliwości na etapie składania wniosku o prowadzenie egzekucji, we własnym zakresie wyszukuje majątek dłużnika, który można spieniężyć z poszanowaniem jego praw rzecz jasna. Do tego skuteczny i fajna współpraca
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ckozey
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 25 Lis 2021
Posty: 4
Skąd: Częstochowa

PostWysłany: Czw Lis 25, 2021 8:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Warto jest zapoznać się z naszymi prawami oraz prawami komornika. Pozdrawiam.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
caitlyn.klocko
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 06 Lut 2023
Posty: 4
Skąd: Częstochowa

PostWysłany: Pon Lut 06, 2023 10:20 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli ktoś z was jest wierzycielem i chciałby dokonać egzekucji długów, to do takiego przedsięwzięcia niezbędna jest pomoc komornika. Do takiego komornika należy się zgłosić z czymś takim, jak "oryginał tytułu egzekucyjnego", który najczęściej się ma dzięki orzeczeniu sądu. Aby dochodzić do swoich roszczeń, to ten dokument jest niezbędny. Wiem to, ponieważ przeczytałem to na stronie komornika Częstochowa - http://www.czestochowa-komornik.com.pl/.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kutch.humberto
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 06 Lut 2023
Posty: 4
Skąd: Opole

PostWysłany: Pon Lut 06, 2023 11:15 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Taki wątek warto również założyć na forum prawniczym.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Nieruchomości Strona Główna -> Hydepark Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Nieruchomości | Kredyt Mieszkaniowy