FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 
Jak maksymalnie obniżyć koszty przy kredycie hipotecznym?

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Nieruchomości Strona Główna -> Kredyty hipoteczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
patalka
Uczestnik
Uczestnik


Dołączył: 24 Maj 2015
Posty: 11

PostWysłany: Wto Cze 09, 2015 12:33 pm    Temat postu: Jak maksymalnie obniżyć koszty przy kredycie hipotecznym? Odpowiedz z cytatem

Witajcie! Mam nadzieję, że mi pomożecie, bo mam w planie wziąć kredyt hipoteczny na mieszkanie z dopłatą MDM dla singli, mam parę groszy wkładu własnego, ale jest to zaledwie kilka tysięcy;/ Kiedy poszłam do banku usłyszałam, że większość mojej raty kredytowej będzie się składać z jakiś dodatkowych kosztów;/ Jakaś marża, prowizja, ubezpieczenie niskiego wkładu własnego, ubezpieczenie obowiązkowe, ubezpieczenie kredytu.. Masakra jakaś... Z miesiąca na miesiąc mam spłacać jakieś śmieszne kwoty kapitału;/ Ktoś wie, jak ograniczyć te wszystkie dodatkowe koszty? Które są obowiązkowe, a które można zminimalizować?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mieszkaniowy






Wysłany:     Temat postu: Ogłoszenia z portalu

Ładowanie ogłoszeń...
Powrót do góry
drabinek
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 25 Maj 2015
Posty: 9

PostWysłany: Wto Cze 09, 2015 2:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niestety muszę Cie zmartwić, bo te wszystkie koszty, które wymieniłeś są konieczny przy braniu kredytu hipotecznego;/ Prowizje i marże są z góry określone przez banki, podobnie działa ubezpieczenie niskiego wkładu własnego.. Bank się po prostu zabezpiecza, bo większość środków będzie pochodziło tylko i wyłącznie z jego kieszeni.. Co do ubezpieczenia kredytu to wiem, że jest potrzebne wtedy, gdy mieszkanie nie jest wpisane do księgi wieczystej..

Ostatnio zmieniony przez drabinek dnia Wto Lip 07, 2015 8:12 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
outsider
Uczestnik
Uczestnik


Dołączył: 24 Maj 2015
Posty: 10

PostWysłany: Czw Cze 11, 2015 11:43 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

drabinek ma rację, po prostu tych opłat nie jesteś w stanie przeskoczyć i musisz je ponieść Smile jedynie możesz spróbować się udać do innego banku i tam dowiedzieć się czegoś więcej na temat kredytów i rat do spłacania, ale raczej będą porównywalne, może oprocentowanie będziesz miał mniejsze, na Twoim miejscu bym się po prostu wstrzymała z braniem kredytu Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
patalka
Uczestnik
Uczestnik


Dołączył: 24 Maj 2015
Posty: 11

PostWysłany: Czw Cze 11, 2015 2:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

outsider napisał:
drabinek ma rację, po prostu tych opłat nie jesteś w stanie przeskoczyć i musisz je ponieść Smile jedynie możesz spróbować się udać do innego banku i tam dowiedzieć się czegoś więcej na temat kredytów i rat do spłacania, ale raczej będą porównywalne, może oprocentowanie będziesz miał mniejsze, na Twoim miejscu bym się po prostu wstrzymała z braniem kredytu Wink

Naprawdę nie da się nic zrobić z tymi opłatami? Oprocentowanie to chyba też raczej jest stałe w bankach, ale może faktycznie rozważę jakiś inny bank. Dlaczego sugerujesz mi powstrzymanie się od barania kredytu? na mieszkanie nie ma szans, żebym odłożyła, bo musiałabym odkładać z 50 lat i nic bym z tego nie miała;/ Kredyt to chyba taki standard w dzisiejszych czasach niestety;/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
charlotte1991
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 28 Cze 2013
Posty: 1128

PostWysłany: Pią Cze 12, 2015 5:50 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tez zastanawia sie jak można maksymalnie obniżyć koszty kredytu. Znalazłam bardzo ładne mieszkanie na http://www.vivainvest.pl/Warszawa-Bialoleka i chciałabym je kupić. Cena i lokalizacja są bardzo atrakcyjne dla mnie i raczej nie odpuszczęSmile Martwi mnie jedynie ten kredyt. Muszę trochę obnizyc jego koszty,.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
akowal
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 29 Sie 2013
Posty: 79
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Pią Sie 14, 2015 10:56 am    Temat postu: zmiany w mdm Odpowiedz z cytatem

Najlepiej kupić za swoje i jeszcze wygrać w lotto. Wink A tak na poważnie, to myślę, że mniejszym złem jest kredyt niż wynajem. Co prawda jest jak kula u nogi, ale jeżeli ma się ustabilizowaną sytuację to lepiej płacić za swoje. A jeżeli już brać kredyt, to z głową i skorzystać z wszystkich możliwych ulg. Dobrym pomysłem jest kredyt preferencyjny lub dopłata MDM. Co do tego drugiego, szykuje się trochę zmian i dopłata stanie się dostępna nawet dla osób bez zdolności kredytowej. Podsyłam lekturkę na ten temat: http://www.dopoznania.pl/gdansk/pl/porady_i_newsy/mdm/zmiany_w_mdm_to.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
unesines
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 22 Cze 2015
Posty: 5
Skąd: Poznań

PostWysłany: Czw Sie 20, 2015 1:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Super zawsze to powtarzam - płacąc kredyt płaci się za dom, a wynajmując to płaci sie za wynajem, a pieniądze lecą tak naprawdę w kosmos! Jeśli ma sie zdolność kredytową, chęci do pracy to naprawdę warto wziąć kredyt, chyba, ze tak jak piszesz, ktoś liczy na super wygraną w lotka - chociaż zamiast lotto można sprawdzić loterię Rmf Fm Smile
_________________
Aby wygrać trzeba grać, sprawdź lotto online dla tych, którzy lubią wysokie wygrane!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
goldin
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 05 Paź 2023
Posty: 180
Skąd: POLSKA

PostWysłany: Czw Paź 05, 2023 4:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wydawnictwo Goldin.pl
Wydawnictwo Goldin.pl
Wydawnictwo Goldin.pl
Wydawnictwo Goldin.pl
Wydawnictwo Goldin.pl
Wydawnictwo Goldin.pl
Wydawnictwo Goldin.pl
Wydawnictwo Goldin.pl
Wydawnictwo Goldin.pl
Wydawnictwo Goldin.pl
Wydawnictwo Goldin.pl
Wydawnictwo Goldin.pl
Wydawnictwo Goldin.pl
Wydawnictwo Goldin.pl
Wydawnictwo Goldin.pl
Wydawnictwo Goldin.pl
Wydawnictwo Goldin.pl
Wydawnictwo Goldin.pl
Wydawnictwo Goldin.pl
Wydawnictwo Goldin.pl
Wydawnictwo Goldin.pl
Wydawnictwo Goldin.pl
Wydawnictwo Goldin.pl
Wydawnictwo Goldin.pl
Wydawnictwo Goldin.pl
Wydawnictwo Goldin.pl
Wydawnictwo Goldin.pl
Wydawnictwo Goldin.pl
Wydawnictwo Goldin.pl
Wydawnictwo Goldin.pl
Wydawnictwo Goldin.pl
Wydawnictwo Goldin.pl
Wydawnictwo Goldin.pl
Wydawnictwo Goldin.pl
Wydawnictwo Goldin.pl
Wydawnictwo Goldin.pl
Wydawnictwo Goldin.pl
_________________
Wydawnictwo Goldin.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Nieruchomości Strona Główna -> Kredyty hipoteczne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Nieruchomości | Kredyt Mieszkaniowy