FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 
Księgowość w firmie - samemu, czy przez biuro rachunkowe?
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Nieruchomości Strona Główna -> Hydepark
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
damiann90
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 26 Sty 2016
Posty: 144

PostWysłany: Pon Kwi 18, 2016 8:29 am    Temat postu: Księgowość w firmie - samemu, czy przez biuro rachunkowe? Odpowiedz z cytatem

Prowadzić księgowość swojej firmy samemu, czy zlecić to biurowi rachunkowemu? Co jest waszym zdaniem lepszym rozwiązaniem?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Mieszkaniowy






Wysłany:     Temat postu: Ogłoszenia z portalu

Ładowanie ogłoszeń...
Powrót do góry
grazynaa87
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 13 Lip 2015
Posty: 120

PostWysłany: Pon Kwi 18, 2016 8:53 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Prowadzenie księgowości samodzielnie może być dobrym pomysłem jedynie w przypadku małych firm i w przypadku osób posiadających jakąś wiedzę na ten temat. W internecie można znaleźć sporo gotowych narzędzi, które znacznie ułatwiają pracę, jak program do faktur, czy kilometrówki https://wfirma.pl/kilometrowka-online - koszt są niewielkie, a w razie czego można się zwrócić do ekspertów księgowych.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Franko
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 18 Paź 2011
Posty: 1063

PostWysłany: Pon Kwi 18, 2016 9:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W tej sytuacji gospodarczej nie wszystkie firmy stać na księgową na etacie. Pozostaje biuro rachunkowe lub samodzielne rozliczanie. Pojawia się problem i pytanie, czy damy radę. Ja osobiście nie nadaję się do papierkowej roboty i wybrałbym biuro. Znam dobrze doradcę podatkowego w Tychach jasta.pl, któremu zaufało wiele firm. Z tego co wiem to ma dobre opinie na mieście.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Burrqua
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 09 Kwi 2016
Posty: 108

PostWysłany: Czw Kwi 21, 2016 4:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja polecam Ci skorzystać z biura rachunkowego. Ja sam korzystam z http://bilansy.pl/ zajmują się w pełni rachunkowością w mojej firmie. Nigdy nie mogłem na nich narzekać, wszystko jest jak należy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
basia87
Specjalista
Specjalista


Dołączył: 22 Kwi 2016
Posty: 51

PostWysłany: Sob Kwi 23, 2016 8:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moim zdaniem najbardziej ekonomicznym i pewnym rozwiązaniem dla małej czy średniej firmy jest współpraca z biurem rachunkowym. Niestety etat księgowego to spore koszta, a samemu trudno prowadzić skomplikowaną i wymagającej sporej wiedzy dokumentację księgową. My korzystamy z biura na zasadach outsourcingu i jesteśmy zadowoleni z tej współpracy na każdej płaszczyźnie. Usługi księgowe świadczy dla nas biuro rachunkowe Capital Audyt, mogę śmiało polecić, działają sprawnie i rzetelnie. [/url]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lublinka
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 14 Paź 2015
Posty: 848

PostWysłany: Pią Kwi 29, 2016 10:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja rachunkowość prowadzę sama. To spora oszczędnosć Smile
Poza tym nie jest to wcale takie trudne jak mogłoby się wydawać. Są dostępne różne programy z których można korzystać. Ja ostatnio trafiłam np na https://wfirma.pl/kilometrowka-online i zastanawiam się nad zamówieniem tego programu. Kilometrówka online zdecydowanie mi się przyda zwłaszcza, że moja flota się powiększa i nie jest łatwo mi samodzielnie rozliczać przebieg aut.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lucky
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 09 Sie 2013
Posty: 754

PostWysłany: Nie Maj 15, 2016 9:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Możesz również sprawdzić różnego rodzaju programy do małej księgowości np. http://www.ksiega-podatkowa.pl/wersja-testowa Takie programy są tańsze niż korzystanie z biura, a przy tym mają darmową wersje próbną.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
anna.mielecka87
Początkujący Uczestnik
Początkujący Uczestnik


Dołączył: 22 Maj 2016
Posty: 28

PostWysłany: Nie Maj 22, 2016 7:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

basia87 napisał:
Moim zdaniem najbardziej ekonomicznym i pewnym rozwiązaniem dla małej czy średniej firmy jest współpraca z biurem rachunkowym. Niestety etat księgowego to spore koszta, a samemu trudno prowadzić skomplikowaną i wymagającej sporej wiedzy dokumentację księgową. My korzystamy z biura na zasadach outsourcingu i jesteśmy zadowoleni z tej współpracy na każdej płaszczyźnie. Usługi księgowe świadczy dla nas biuro rachunkowe Capital Audyt, mogę śmiało polecić, działają sprawnie i rzetelnie.


Zgadzam się, najlepiej zaangażować do współpracy doświadczone biuro rachunkowe, które zadba o wszystkie formalności i tzw. papierologię. Capital Audyt to biuro z dużym doświadczeniem i kompetentnym zespołem, moim zdaniem warto powierzyć im sprawy księgowe.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
bungee
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 14 Cze 2016
Posty: 845

PostWysłany: Wto Cze 21, 2016 12:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jest tak jak piszą powyżej koledzy forumowicze (a przynajmniej większość z nich), więc pozostaje mi tylko włączyć się do ich chóru. Samodzielne prowadzenie księgowości nie jest dla każdego. Nie każda osoba temu podoła i to żaden wstyd - sam nie dałbym rady (a w każdym razie nie chciałoby mi się z tym wyzwaniem mierzyć).

Skoro mamy teraz do dyspozycji profesjonalne biura rachunkowe, jak te wspomniane powyżej (ze swojej strony dorzuciłbym tu jeszcze Tax Expert - http://taxexpert.com.pl/oferta-biura-rachunkowego/ ), to nie ma się co zastanawiać. Korzystajmy śmiało z tych dobrodziejstw Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
turczynow
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 29 Mar 2016
Posty: 6
Skąd: Opole

PostWysłany: Sro Lip 20, 2016 10:32 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mieszkam w Warszawie, działalność gospodarcza zarejestrowana jest z Węgrowie, a biuro rachunkowe, które to prowadzi mam z Legionowa. Jestem zdania, że biuro rachunkowe, powinno być otwarte jeśli chodzi o ofertę. Nie może ograniczać się do typowej księgowości.
Biuro, z którego korzystam ma w ofercie doradztwo finansowe, wsparcie jeśli chodzi o przepisy prawne a do tego współpracujemy przy okazji pozyskiwania środków unijnych.
Firma o której piszę to BalanceSheet spod Legionowa. Dla zainteresowanych zostawiam dane do kontaktu.
http://balancesheet.pl/kontakt/
_________________
Łózka tapicerowane do sypialni
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Poranna
Początkujący Uczestnik
Początkujący Uczestnik


Dołączył: 08 Wrz 2016
Posty: 17

PostWysłany: Sro Wrz 14, 2016 3:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wyobrażam sobie prowadzenia księgowości na własną rękę, wolę pozostawić to profesjonalistom.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lucynka
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 07 Kwi 2016
Posty: 569

PostWysłany: Czw Wrz 15, 2016 7:04 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A u mnie w firmie zatrudniamy po prostu księgową, nie mam ani doświadczenia ani cierpliwości które pomogłyby mi przebrnąc przez wszystkie te papierkowe sprawy a Pani Jola jest prawdziwą profesjonalistką i do tego wyjątkowo ciepłą kobietą. Niestety wkrótce wybiera się na zasłużony urlop i nie wiem co robić w tej sytuacji, może skorzystam z takiej usługi: http://www.ucmsgroup.pl/pl/uslugi/outsourcing-ksiegowosci/ksiegowa-na-zastepstwo/ bo znajomy bardzo ją sobie chwalił, jak myślicie?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mada
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 16 Lip 2015
Posty: 74

PostWysłany: Pon Mar 27, 2017 7:48 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak prowadzisz małą firmę i nie masz wielu dokumentów to postaw na księgowość zewnętrzną. Zerknij sobie na stronę biura rachunkowego Consigno http://consigno.pl/ i skontaktuj się w sprawie oferty to od razu Ci wycenią. Będziesz wiedzieć, czy się opłaca, czy lepiej szukać dalej.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
rebeeka091
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 19 Sie 2016
Posty: 169

PostWysłany: Czw Paź 26, 2017 11:25 am    Temat postu: Re: Księgowość w firmie - samemu, czy przez biuro rachunkowe Odpowiedz z cytatem

damiann90 napisał:
Prowadzić księgowość swojej firmy samemu, czy zlecić to biurowi rachunkowemu? Co jest waszym zdaniem lepszym rozwiązaniem?


Lepiej zlecić to biurowi rachunkowemu, ale taniej zająć się tym samodzielnie. Chyba zdecydowałabym się na samodzielną księgowość, zapewne online. Na https://wfirma.pl mają odpowiednie oprogramowanie do samodzielnego prowadzenia księgowości - warto skorzystać, kosztuje to niewiele, a znacznie ułatwia pracę.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
leon
Uczestnik
Uczestnik


Dołączył: 21 Paź 2017
Posty: 10

PostWysłany: Czw Paź 26, 2017 4:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Księgowość online wcale nie jest złym rozwiązaniem, jeśli firma jest nieduża. korzystam i jestem zadowolony. Jest to bez wątpienia bardzo wygodna opcja, poza tym niedroga, wiadomo, że w biznesie trzeba szukać oszczędności.
_________________
wkręty do drewna sklep
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Nieruchomości Strona Główna -> Hydepark Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Nieruchomości | Kredyt Mieszkaniowy