FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 
kupowanie jeszcze niezbudowanego mieszkania - czy jest bezpi

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Nieruchomości Strona Główna -> Nieruchomości - dyskusje ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
olczak
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 16 Cze 2016
Posty: 3

PostWysłany: Pią Lip 15, 2016 11:32 am    Temat postu: kupowanie jeszcze niezbudowanego mieszkania - czy jest bezpi Odpowiedz z cytatem

hej, mam pytanko do was… zastanawiam sie nad kupnem mieszkania… mam na oku pare ale wiekszosci nie moge obejrzec bo… nie sa jeszcze zbudowane. no i sie zastanawiam czy kupowanie takiego mieszkania w ogole jest bezpieczne? ida na to wszystkie moje oszczednosci, nie chce ryzykowac… czy ktos kto kupowal tak mieszkanie moze mi pomoc na co zwrocic uwage? boje sie strasznie ze utopie pieniadze...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mieszkaniowy






Wysłany:     Temat postu: Ogłoszenia z portalu

Ładowanie ogłoszeń...
Powrót do góry
lojesia
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 15 Cze 2016
Posty: 4

PostWysłany: Pią Lip 15, 2016 1:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

generalnie wiekszosc ludzi tak kupuje o ile zalezy im na rynku pierwotnym. a w zasadzie sie opłaca - nie walczysz z przestarzalymi instalacjami, nie musisz remontowac, mozesz je wykonczyc tak, zeby ci sie podobalo. jesli korzystasz z dotacji, to tez wydaje mi sie, ze wieksze kwoty idzie dostac na rynek pierwotny niz wtorny.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
HSDArrow
Uczestnik
Uczestnik


Dołączył: 17 Cze 2016
Posty: 14

PostWysłany: Pon Lip 18, 2016 10:20 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj. Masz rację - inwestowanie w jeszcze niewybudowane mieszkanie wiąże się z pewnym ryzykiem, ale istnieje szereg mechanizmów zabezpieczających przed zagrożeniami. Przede wszystkim należy sprawdzić dewelopera - czy nie ma długów, czy zrealizował już jakieś inwestycje, czy grunty na których ma powstać budynek nie są w jakiś sposób problematyczne. Dodatkowo istnieją różne mechanizmy prawne - takie jak inspektorat nadzoru inwestorskiego czy warunki kredytu dla dewelopera. O tym, co sprawdzić kupując mieszkanie możesz poczytać tutaj: http://hsd-arrow.pl/s,13,co-nalezy-sprawdzic-przed-kupnem-mieszkania.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
olczak
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 16 Cze 2016
Posty: 3

PostWysłany: Pon Lip 18, 2016 12:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a co to jest ten inspektorat? pierwsze slysze
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
HSDArrow
Uczestnik
Uczestnik


Dołączył: 17 Cze 2016
Posty: 14

PostWysłany: Wto Lip 19, 2016 9:44 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W dużym skrócie i uproszczeniu - to osoba odpowiedzialna za kontrolę budowy, nadzorująca jej prawidłowy przebieg. Możesz na ten temat poczytać tu: http://hsd-arrow.pl/s,28,kim-jest-inspektorat-nadzoru-inwestorskiego.html Inwestor jest zobligowany w niektórych przypadkach do jego powołania.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Luśka
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 25 Lis 2015
Posty: 179

PostWysłany: Czw Lip 21, 2016 12:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wracając do tematu - znam wiele przypadków, kiedy ludzie kupowali dziurę w ziemi. Takim przykładem są inwestycje ROBYG, który zanim otrzymał pozwolenie na budowę już miał sprzedanych ładnych prędziesiąt procent inwestycji.
Wiadomo, że każdy się zastanowi zanim podejmie decyzję, tym bardziej, jeśli byłaby to pierwsza inwestycja jakiegoś dewelopera. Ale w przypadku dewelopera z wieloma inwestycjami i długim doświadczeniem - nie ma się nic do stracenia (no może poza czasem).
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
jolene87
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 19 Sie 2015
Posty: 61

PostWysłany: Czw Lip 28, 2016 2:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hej,
czasami warto podjąć się ryzyka, ale biuro w którym zamierzamy zakupić mieszkanie musi być koniecznie sprawdzone i pewne - dobrze popytać znajomych, czy kojarzą tą firmę ( a może akurat któryś znajomy miał możliwość współpracować z nią?). Warto dobrze sprawdzić, poczytać opinie w Internecie.. Ja akurat kupowałam mieszkanie za pomocą pośrednika Verso we Wrocławiu - i miałam pewność, że to pewny wybór - firma testowana przez przyjaciół i rodzinę.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
karollo
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 01 Gru 2014
Posty: 98

PostWysłany: Sro Sie 10, 2016 11:30 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

najbezpieczniej jest jak masz jakiegoś sprawdzonego developera, mi koleżanka poleciła adma development, budują nowe osiedle sloneczny stok na żmigrodzkiej w Rzeszowie. Zdecydowałam się bo dobre ceny, fajna okolica i koleżanka zachwalała
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Nieruchomości Strona Główna -> Nieruchomości - dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Nieruchomości | Kredyt Mieszkaniowy