FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 
Mieszkania ale jakie?
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Nieruchomości Strona Główna -> Nieruchomości - dyskusje ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
anna_malk
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 13 Cze 2013
Posty: 148

PostWysłany: Pią Lip 26, 2013 9:38 am    Temat postu: Mieszkania ale jakie? Odpowiedz z cytatem

Witam serdecznie, mam dla Was dwa bardzo ciekawe artykuły odnośnie http://tuznajdziesz.pl/nieruchomosci/aktualnosci/rynek-mieszkaniowy-w-tychach-mieszkania-wybudowane-w-czasach-prl-i-po-1990-roku,1374/
http://tuznajdziesz.pl/nieruchomosci/aktualnosci/rynek-mieszkaniowy-w-zielonej-gorze-mieszkania-nowe-czy-z-drugiej-reki,1367/
Jak sądzicie jakie mieszkania opłaca się bardziej kupować w dzisiejszych czasach?
No i jakie byście polecili?
Czekam na odpowiedzi i pozdrawiam.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mieszkaniowy






Wysłany:     Temat postu: Ogłoszenia z portalu

Ładowanie ogłoszeń...
Powrót do góry
DrHouse
Zaawansowany Uczestnik
Zaawansowany Uczestnik


Dołączył: 25 Cze 2013
Posty: 31

PostWysłany: Wto Sie 06, 2013 11:33 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To wszystko zależy od Twoich oczekiwań Wink
Nowe mieszkania wiadomo, że trzeba wyremontować od podstaw. Będą jedynie puste ściany. Jednak możemy być pewni stanu technicznego. Oczywiście będą nieco droższe.
Mieszkania z drugiej ręki masz częściowo wyposażone jednak przed odebraniem kluczy należy szczegółowo sprawdzić wszystko. Od instalacji po każdą, nawet najmniejszą szczelinę.

Ja bym się kierował przede wszystkim dzielnicą, a potem decydował co dalej Wink

Pozdrawiam
_________________
http://skierniewickacity.dolcan.com.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
mariuszk
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 17 Sie 2012
Posty: 195

PostWysłany: Sro Sie 07, 2013 7:40 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moim zdaniem większe - cena za metr jest znacznie niższa. Najdroższe mieszkania to te 2 pokojowe./
________________________
Wynajem biura w Warszawie
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
marcelkakkk
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 27 Sie 2013
Posty: 3

PostWysłany: Sro Sie 28, 2013 8:23 am    Temat postu: wg mnie Odpowiedz z cytatem

wg mnie lepiej jest kupić duże mieszkanie. Nigdy nie wiadomo czy się rodzina nie powiększy. Jeśli nie to zawsze można cieszyć się większą przestrzenią i intymnością. Kupujemy teraz z mężem mieszkanie na Pogodnej w Lublinie od crh żagiel dom. Ma 68m kw. myślę że to dobra inwestycja na przyszłość.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wielkopolanin
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 09 Maj 2013
Posty: 60

PostWysłany: Czw Sie 29, 2013 12:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Małego mieszkania na pewno bym nigdy nie kupił, zawsze lepiej mieć większą przestrzeń. Nie wiem z kolei, czy zdecydowałbym się kupić mieszkanie po kimś. Jeżeli już, to musiałoby być stosunkowo "młode". No i zależy też, czy poprzedni właściciel o nie dbał, czy nie za bardzo.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
gaśnica
Zaawansowany Uczestnik
Zaawansowany Uczestnik


Dołączył: 28 Mar 2013
Posty: 31

PostWysłany: Sro Wrz 04, 2013 9:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja realizuje plany stopniowo. Mieszkanie rośnie z moja rodziną. Zmieniamy mieszkanie co kilka lat. Zaczęliśmy od małego, od Agencji nieruchomości w Warszawie. Jak się trochę dorobiliśmy, kupiliśmy, zresztą od tej samej agencji, większe o jeden pokój. Znowu minęło kilka lat i już niedługo znowu skontaktuję się ze sprawdzoną Agencją, żeby sprzedać mniejsze i kupić większe.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wielkopolanin
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 09 Maj 2013
Posty: 60

PostWysłany: Czw Wrz 05, 2013 11:24 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To też jest jakieś wyjście, ale ja na przykład źle bym się czuł w małym mieszkaniu. Jestem przyzwyczajony do większych przestrzeni. Ale jeżeli komuś to odpowiada, to pomysł niezły.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
DrHouse
Zaawansowany Uczestnik
Zaawansowany Uczestnik


Dołączył: 25 Cze 2013
Posty: 31

PostWysłany: Pon Wrz 09, 2013 12:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zamiast się tak przeprowadzać co chwilę, lepiej kupić wieksze mieszkanie i cieszyć się swobodą. Nawet jak się rodzina powiększy to jest wtedy jakaś opcja Wink
_________________
http://skierniewickacity.dolcan.com.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
ivo91
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 24 Paź 2012
Posty: 188

PostWysłany: Pią Wrz 13, 2013 11:43 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Też tak uważam. Czynsz dużego jest niewiele większy a duże mieszkanie to duże. Wszystko Ci się pomieści. Sam mam zamiar kupić coś w Bydgoszczy z http://www.meritum-nieruchomosci.pl
Czekam tylko aż bank przyzna mi kredyt Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lucky
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 09 Sie 2013
Posty: 754

PostWysłany: Pon Wrz 16, 2013 10:46 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja uważam że bardzo dobrym rozwiązaniem są mieszkania w kamienicy, istnieje wiele firm które specjalizują się w obrocie tego typu nieruchomościami np. Śląskie Kamienice ja już bym wolał takie ładne mieszkanie w kamienicy niż takim po PRL-owskim bloku.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
princepola
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 13 Lut 2013
Posty: 383

PostWysłany: Sro Paź 02, 2013 7:05 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki za link, przeczytałam cały artykuł Smile Moim zdaniem, nie ma jednego konkretnego sposobu na kupno mieszkania, jest to sprawa indywidualna. Co do tego artykułu możesz jeszcze uzupełnić wiedzę o http://www.jakiekupicmieszkanie.pl/poradnik-dla-kupujacego/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Karolcia82
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 16 Paź 2013
Posty: 110

PostWysłany: Sro Paź 16, 2013 8:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kupno mieszkania to bardzo złożona sprawa, wybór idealnego gniazdka to wiele czynników, pierwsza sprawa, czy jesteśmy singlami, czy mamy rodzine, dzieci, dojazd do pracy,punkty usługowe,centra handlowe, szkoły, przedszkola, przychodnie,następnie centrum miasta, czy jednak sypialnia, mieszkanie z rynku pierwotnego czy wtórnego, wszystkie te kwestie, oraz pewnie wiele innych indywidualnych wchodzi w grę. Mimo bardzo zróżnicowanych zdań, jestem przekonana o kupnie mieszkania z rynku pierwotnego,bo to my mamy wpływ na ewentulane poprawki przy odbiorze mieszkania, zmiany które możemy nanieść na pewnym etapie budowania mieszkań, często zdarza sie, że okolica jest piękna i wystarczy kilka kosmetycznych poprawek, aby mieszkanie było idealne i urządzamy mieszkanie wedle własnego gustu, nie mamy narzuconej np. zielonej kuchni, czy niezwykle oryginalej, barwnej... klapy sedesowej...
(byłam, widziałam) za cene niższą, czasem niewiele niższą od mieszkania w stanie deweloperskim, no i aspekt szczęścia...bezczenna frajda urządzania swego gniazdka!
pozdrawiam
_________________
http://www.libra.info.pl/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
plny
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 05 Paź 2012
Posty: 129

PostWysłany: Wto Sty 07, 2014 8:11 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Według mnie inwestycja w mieszkania to jedna z bezpieczniejszych form ulokowania pieniędzy. Oczywiście ważna jest lokalizacja mieszkania. Te w okolicach dużych uniwersytetów czy zakładów pracy zawsze będą w cenie. Intensywnie rozwijającym się miastem jest Wrocław. Gdy patrzę na ceny http://www.ihouse.pl/wroclaw/sprzedaz/mieszkanie to wydaje mi się, że teraz jest dobry czas na tego typu inwestycje.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
akowal
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 29 Sie 2013
Posty: 79
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Czw Sty 09, 2014 4:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja jestem za domem z rynku pierwotnego z opcją wykończenia pod klucz - przeglądając oferty, zdałem sobie sprawę, że małe mieszkanie w centrum miasta jest cenowo porównywalne do domu pod miastem - więc jeśli mam wybierać, czy wolę gnieździć się w małych 4 kątach - wybieram zdecydowanie opcję zamieszkania pod miastem. Do tego cisza, spokój.. do pełni szczęścia brakuje tylko pieniędzy na realizację celu Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ingless
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 28 Lut 2014
Posty: 6

PostWysłany: Sro Mar 12, 2014 2:42 pm    Temat postu: Deweloperskie?? Odpowiedz z cytatem

Ja ostatnio zastanawiam się nad tym rozwiązaniem http://www.ogrody-paulinum.pl/mieszkania,172.html. Przeprowadziłem się niedawno z Poznania do Jeleniej Góry (zmiana pracy) i wypadałoby kupić coś na własność. Za jakiś czas oczywiście Smile Zresztą spłata własnego mieszkania opłaca się bardziej niż ciągły wynajem....
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Nieruchomości Strona Główna -> Nieruchomości - dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Nieruchomości | Kredyt Mieszkaniowy