FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 
Nieciekawy zapach w mieszkaniu
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Nieruchomości Strona Główna -> Nieruchomości - dyskusje ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
boccek
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 28 Mar 2015
Posty: 8

PostWysłany: Sro Kwi 08, 2015 11:41 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To przede wszystkim zapach decyduje czy w danym miejscu czujemy się dobrze. Oto sprawdzone sposoby na walkę z brzydkimi zapachami:

Dym papierosowy - szybko zniknie gdy nalejemy na spodeczek trochę olejku eukaliptusowego i pozostawimy do wyparowania. Pomaga też rozstawienie miseczek z octem winnym. Woń świeżo wypalonego papierosa można usunąć, rozganiając dym ściereczką zmoczoną w occie.

Chcesz rzucić palenie? O sposobach zerwania z nałogiem przeczytasz tutaj.

Spalenizna - brzydki zapach przypalającego sie mleka czy innego produktu wchłonie warstwa soli rozsypana na płycie kuchennej.

Kuchenne zapachy - zwłaszcza gotowanej kapusty czy ryby roztaczają się nieprzyjemnie po całym wnętrzu. Neutralizuje je następująca mikstura: łyżeczkę cynamonu, kilka goździków, łyżkę cukru zalewamy wodą i powoli gotujemy. Przyprawy napełnią kuchnię przyjemnym aromatem. Podobnie działa odrobina zmielonej kawy wysypana na płytkę kuchenki lub skórka pomarańczowa porozkładana na ciepłej kuchence.

Wyziewy z lodówki - zlikwidujemy je wkładając do lodówki na miseczce świeżo uprażone ziarenka kawy (zostawiamy na ok. 2 godziny). Można też wstawić spodeczek z sodą oczyszczoną, która pochłonie brzydki zapach.

Stęchlizna - wnętrze szafy i wszystkie półki przecieramy roztworem wody z octem (1:1),wietrzymy. Następnie wstawiamy do środka miseczkę wypełnioną solą kąpielową.

Można także kupić specjalne perfumy do pomieszczeń, które rozpyla się na firanki, narzuty, poduszki. Dobrze sprawdzą się też świece i zapachowe patyczki.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mieszkaniowy






Wysłany:     Temat postu: Ogłoszenia z portalu

Ładowanie ogłoszeń...
Powrót do góry
madziunka
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 30 Mar 2015
Posty: 8

PostWysłany: Czw Kwi 09, 2015 12:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Najgorzej to jest u mnie w domu w ten piątek gdzie akurat wtedy moja dziewczyna robi rybkę i zapach wtedy jest zdecydowanie taki mocny i niestety intensywny, który nie jest taki fajny i nawet nic nie pomaga to jeśli wietrzę mieszkanie. Zdecydowanie nie jest to dla mnie aż takie dobre i wolę robić rybkę na podwórku hahah
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
benek11
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 28 Mar 2015
Posty: 7

PostWysłany: Czw Kwi 09, 2015 4:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ryba akurat jest małym problemem w tym wszystkim, a nawet ładnie pachnie, chyba że, to jest śledź to zmienia postać rzeczy. Moim domu śmierdziało ostatnio bardzo nie wiedzieliśmy czym, więc postanowiliśmy kupić trochę zapachów i odświeżyć, lecz nic nie dawało postanowiliśmy ozonować i czekamy na efekty.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Aleka
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 04 Kwi 2014
Posty: 281

PostWysłany: Pon Kwi 27, 2015 9:31 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A może to zapach z kanalizacji? Coś gdzieś utkwiło i brzydko pachnie? Wezwij hydraulika: http://hydraulik-mateusz.pl. No i wietrzenie to podstawa. Warto też przeszukać wszystkie zakamarki, żeby znaleźć to, co mogło się zepsuć Smile Olejki to tylko maskują zapach Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Martina
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 11 Lis 2013
Posty: 204

PostWysłany: Czw Maj 07, 2015 11:20 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czasem właśnie z rur tak czuć, u nas tak było.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
RajNaZiemi
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 07 Maj 2015
Posty: 6

PostWysłany: Czw Maj 07, 2015 5:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli z rur warto zainwestować w hydraulika - problem z głowy na długi czas.. Warto też przykładowo na parapecie porozstawiać automatyczne mgiełki do powietrza poustawiane na co 30 minut . Lub porozstawiać kadzidełka i palić raz na 2-3 godziny
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
nieruhyty
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 07 Maj 2015
Posty: 8
Skąd: Wadowice

PostWysłany: Czw Maj 07, 2015 5:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Fajne są areozole, które same pryskają, gdy poczują zły zapach albo tak jak koleżanka pisze wyżej co 30 minut zapach naprawdę znika. Pierw to trzeba zlokalizować przyczynę smrodu, bo jakikolwiek zapach byśmy dawali nic nam nie da. Miałam taki problem w swoim mieszkaniu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
button
Uczestnik
Uczestnik


Dołączył: 02 Kwi 2015
Posty: 10

PostWysłany: Nie Maj 10, 2015 2:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na pozbycie się zapachu z papierosów jest wiele sposobów. Warto naprawdę pamiętać by dokładnie pousuwać wszystkie rzeczy miękkich, które wchłaniają mocno dym - poduszki, zasłony, firany, nawet rolety warto wyszorować. Kadzidełka pomagają, ale warto wybrać takie naturalne a nie perfumowane.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kiszka
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 10 Maj 2015
Posty: 9
Skąd: Kraków

PostWysłany: Nie Maj 10, 2015 4:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zapach papierosów chyba jest najtrudniej usunąć z domu ja robiłem wiele rzeczy by się tego pozbyć chyba minęło pół roku korzystałem z rożnych środków zapachowych zawsze czułem ten zapach. Nie opłacało mi się robić remontu bo wszystko było świeże. Dodam że usuwałem wszystkie miękkie rzeczy które były przesiąknięte dymem.
_________________
Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
LukiGa
Uczestnik
Uczestnik


Dołączył: 11 Maj 2015
Posty: 11

PostWysłany: Pon Maj 11, 2015 10:26 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Palę w domu świece zapachowe i dużo wietrzę.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
eenyyuu
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 10 Mar 2015
Posty: 7

PostWysłany: Sro Maj 13, 2015 2:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Właśnie słyszałem, że jak się pali to najlepiej odpalić jakieś świece zapachowe albo ogólnie świeczkę i nie śmierdzi tak w domu. Miałem problem z nie miłym zapachem w domu, ale ten zapach wydobywał się z syfonów czy w kuchni, czy to w łazience wystarczyło dobre czyszczenie rur zapach ustał.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Armiaa38
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 07 Maj 2015
Posty: 6

PostWysłany: Czw Maj 14, 2015 6:29 am    Temat postu: Re: Nieciekawy zapach w mieszkaniu Odpowiedz z cytatem

Hipoteczna napisał:
Zauważyłam, że w naszym mieszkaniu unosi się nieciekawy zapach mimo że jest codziennie wietrzone i dokładnie sprzątane.
Coś jak mieszanka papierosów (nasi znajomi, którzy nas odwiedzają palą), zapachów z kuchni, przypalonych dań itd.
Podobno ozonowanie pomaga na takie coś, a w okolicach Warszawy można taką usługę zamówić tu: http://greenstyle.com.pl/ - ktoś z was już to wypróbował?
Przedze wszystkim doradzam sprawdzenie szczelności mieszkania. Jeśli to nie wy palicie jedno w tajemnicy przed drugim;) , to skądś ten zapach musi przychodzić. Odświeżacz do powietrza nie rozwiązuje problemu. Warto z kolei palić kadzidła w domu, ściany zaciągają zapach.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Armiaa38
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 07 Maj 2015
Posty: 6

PostWysłany: Czw Maj 14, 2015 6:31 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kiszka napisał:
zapach papierosów chyba jest najtrudniej usunąć z domu ja robiłem wiele rzeczy by się tego pozbyć chyba minęło pół roku korzystałem z rożnych środków zapachowych zawsze czułem ten zapach. Nie opłacało mi się robić remontu bo wszystko było świeże. Dodam że usuwałem wszystkie miękkie rzeczy które były przesiąknięte dymem.
Tak jak czytam Ciebie i inne wpisy tutaj, to zaczynam się zastanawiać, jak to mo,żliwe, że tyle osob ma taki problem? Może ja też rtak mam, tylko nic o tym nie wiem, bo jestem paląca? Ale palę tylko na balkonie i chyba nic nie przenika?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Armiaa38
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 07 Maj 2015
Posty: 6

PostWysłany: Czw Maj 14, 2015 6:33 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

LukiGa napisał:
Palę w domu świece zapachowe i dużo wietrzę.
Oprocz swiec zapachowych dobra są kadzidła, ale oryginalne ze sklepu indyjskiego. W marketach zdarzają się podróby i to jest nawet gorsze nizz te nieporządane smrodki w mieszkaniu. A jakie świece polecasz? mi się zawsze wydaje, że słabo pachną.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
hryzantema
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 04 Maj 2015
Posty: 9

PostWysłany: Czw Maj 14, 2015 8:59 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Źródłem brzydkich zapachów w kuchni jest zwykle lodówka, zmywarka, zlew oraz kosz na śmieci, w którym składujemy odpadki organiczne. Aby usunąć zapach wydobywający się z syfonu zlewu, wystarczy wsypać do niego odpowiedni środek do udrożniania rur, który rozpuści zalegający tłuszcz i resztki ze zmywania.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Nieruchomości Strona Główna -> Nieruchomości - dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Strona 2 z 7

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Nieruchomości | Kredyt Mieszkaniowy