FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 
Ocieplanie domu
Idź do strony 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Nieruchomości Strona Główna -> Budowa domu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Eliza
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 07 Sie 2013
Posty: 624

PostWysłany: Pią Wrz 18, 2015 6:55 pm    Temat postu: Ocieplanie domu Odpowiedz z cytatem

Ogrzewanie domu nie jest rzeczą łatwą. Nie wiem, jakie okna wybrać czym uszczelnić poddasze. Za dużo jest możliwości, a chyba chciała bym wybrać takie rozwiązanie które nie szarpnie mnie zbytnio za portfel a pomoze mi oszczędzić na ogrzewaniu. Wiem, ze ta firma http://www.ekointegrator.pl/ pomaga w takich sytuacjach ale nie wiem czy sie zdecydować na ich pomoc. Co sądzicie?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mieszkaniowy






Wysłany:     Temat postu: Ogłoszenia z portalu

Ładowanie ogłoszeń...
Powrót do góry
merisna20
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 21 Wrz 2015
Posty: 1

PostWysłany: Pon Wrz 21, 2015 9:48 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W Internecie jest sporo informacji na ten temat. Bardzo ważne jest przygotowanie podłoża do ocieplenia gdzie trzeba je:
- osuszyć
- oczyścić
- wyrównać
- zagruntować
_________________
architekt wnętrz


Ostatnio zmieniony przez merisna20 dnia Czw Paź 15, 2015 8:21 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kantre
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 13 Mar 2014
Posty: 75

PostWysłany: Nie Paź 11, 2015 1:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dokładnie w sieci jest praktycznie wszystko. Zacząć można od ustalenia kosztów, sporo ciekawych artykułów odnośnie elewacji tutaj masz najlepszy jaki znam http://www.oferteo.pl/koszt-elewacji-i-ocieplenia-domu . Dobrze się jest posiłkować takimi wpisami, bo potem dużo łatwiej nie tylko skalkulować pewne rzeczy, ale również je wykonać.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
olga87
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 19 Gru 2014
Posty: 133

PostWysłany: Czw Lis 26, 2015 6:04 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Do tego nie dochodzi też wybór jakichś ciepłych okien? może sprawdź tę ofertę - serramenti in pvc?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
tradecz
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 02 Gru 2015
Posty: 4

PostWysłany: Sro Gru 02, 2015 7:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Okna wstawia się kiedy dom zostanie pokryty. Teraz wszystkie nowe domy są od razu uszczelniane.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Gabelris
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 08 Gru 2015
Posty: 1

PostWysłany: Wto Gru 08, 2015 8:18 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No dlatego warto sobie ogarnąć inteligentny dom który pomoże w ogrzewaniu oraz jest bardziej automatyczny od reszty, ja lubię nowe technologie które bardzo ułatwiają życie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bozus
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 10 Gru 2015
Posty: 7

PostWysłany: Pią Gru 11, 2015 9:22 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

inteligentny budynek jest to pewien wydatek ale na pewno się zwróci i ułatwi życie. A dom można ocieplić od środka jak i od zewnątrz. Metodą od zewnątrz częściej się stosuje. Tak samo jak wybiera się częściej styropian do ocieplania. Chociaż można również wełną która jest np niepalna.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
patrycjaa
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 14 Lis 2014
Posty: 101

PostWysłany: Pią Gru 11, 2015 10:07 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Myślicie, ze warto zdecydować się na takie badania termowizyjne? one w czymś pomagają? wykrywają nieszczelności?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
marysia_domownik
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 16 Cze 2015
Posty: 455

PostWysłany: Wto Gru 15, 2015 2:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Myślę, że tak. Ale sama izolacja domu i wymiana okien to tylko część inwestycji. Zamontowanie dobrego oszczędnego i wydajnego pieca i całej instalacji to też ważna rzecz. Ja zdecydowałam się na piec na miał z podajnikiem i montażem z http://kotlylubelskie.pl i jestem zadowolona. W łazience poradzono mi bym zamontowała ogrzewanie podłogowe, to było świetne rozwiązanie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Dorothy
Uczestnik
Uczestnik


Dołączył: 16 Paź 2015
Posty: 12

PostWysłany: Pią Sty 08, 2016 12:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wykonawcy, których zatrudniliśmy do budowy domu upierają się przy ociepleniu dachu wełną mineralną. Nie jesteśmy znawcami tematu ale nawet w sklepie z asortymentem dla branży budowlanej, sprzedawca zdziwił się, że nie wykorzystujemy pianki PUR.

Czy ktoś mógłby przybliżyć nam te dwie metody, jakie są różnice i co ostatecznie wybrać? Jesteśmy na bieżąco na budowie i staramy się wszelkie działania jeszcze konsultować. Wiadomo jak jest teraz z firmami wykonawczymi... można się zdziwić jak niskiej jakości materiały były użyte.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
franekbuduje
Uczestnik
Uczestnik


Dołączył: 10 Lis 2015
Posty: 12

PostWysłany: Sro Lut 10, 2016 2:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja myślę, ze opłacalną opcją jeżeli chodzi o ogrzewanie domu są kotły olejowe. Moi znajomi mają i sobie chwalą Smile Dobre modele kotłów znajdziesz na przykład w tym sklepie: http://www.sjsgroup.pl/pl/sklep/kategoria/kotly-olejowe,486,1172,1.html Polecam się zapoznać Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
montownia
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 12 Lut 2016
Posty: 8

PostWysłany: Pią Lut 12, 2016 10:56 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dorothy napisał:
Wykonawcy, których zatrudniliśmy do budowy domu upierają się przy ociepleniu dachu wełną mineralną. Nie jesteśmy znawcami tematu ale nawet w sklepie z asortymentem dla branży budowlanej, sprzedawca zdziwił się, że nie wykorzystujemy pianki PUR.

Czy ktoś mógłby przybliżyć nam te dwie metody, jakie są różnice i co ostatecznie wybrać? Jesteśmy na bieżąco na budowie i staramy się wszelkie działania jeszcze konsultować. Wiadomo jak jest teraz z firmami wykonawczymi... można się zdziwić jak niskiej jakości materiały były użyte.


Ja polecam wełnę. Sami ją mamy i dość dobrze się sprawuje.
_________________
https://cienkusz.com.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
malik
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 17 Sie 2015
Posty: 140

PostWysłany: Sro Mar 16, 2016 7:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja mam dom ocieplony standardowo styropianie, jeżeli ktoś z Was szukałby dobrych fachowców na terenie woj. śląskiego, sprawdźcie sobie stronę http://s3-bud.pl/oferta. Firma buduje domy od podstaw, poza tym świadczy również szereg usług dodatkowych, w tym ocieplenia budynków, usługi dekarskie, tynkarskie, zajmują się też hydrauliką i elektryką.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
prowansja
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 19 Lis 2014
Posty: 285

PostWysłany: Sro Mar 16, 2016 8:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ocieplenie domu to bardzo dobry pomysł, ale powinno to być równoległe z wymianą okien bo inaczej to traci sens Smile najlepiej zwykłe plastiki pcv, zobaczcie sobie np. ofertę na http://naszeokna.com/ Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
elfkaaa1
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 22 Mar 2016
Posty: 2

PostWysłany: Wto Mar 22, 2016 1:48 pm    Temat postu: dalmatyńczyk Odpowiedz z cytatem

Mój dom jest ocieplony styropianem w dalmatyńczyki firmy Termo Organiki, naprawdę bardzo polecam Exclamation Exclamation Exclamation Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Nieruchomości Strona Główna -> Budowa domu Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  Następny
Strona 1 z 11

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Nieruchomości | Kredyt Mieszkaniowy