FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 
Ogromne zużycie miesięczne GJ a zimno w mieszkaniu

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Nieruchomości Strona Główna -> Deweloperzy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ania7
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 20 Sty 2014
Posty: 2

PostWysłany: Pon Sty 20, 2014 11:19 am    Temat postu: Ogromne zużycie miesięczne GJ a zimno w mieszkaniu Odpowiedz z cytatem

Witam.
Postanowiłam napisać o moim problemie,może ktoś z Państwa był w podobnej sytuacji lub też udzieli mi jakiejś porady.
W marcu 2013r. kupiłam 2-pokojowe,developerskie w stanie surowym mieszkanie na poddaszu(skosy są tylko z jednej strony bloku,duży pokój wolny od skosów),mieszkanie jest narożne. Mój problem dotyczy temperatury w mieszkaniu, nie mogę dogrzać mieszkania.Pomono iż termostaty nastawione są cały czas na maxa w mieszkaniu panuje temperatura 19-20 stopni C i ani stopni więcej, kaloryfery nie wyłączają się 24h na dobę, nawet na chwilkę, przy tym ogromnie szumią,czasami nie da się wysiedzieć. Mieszkanie ma 46 metrów a zużycie miesięczne ok.8 GJ na miesiąc!!! U nas 1 GJ wynosi 70 zł,tak więc za 560-600 miesięcznie mam w mieszkaniu 19-20 stopni(czuję się okradana, nie stać mnie na takie opłaty).Obecnie jestem w ciąży kosztuje mnie to dużo stresu,bo jest to dla mnie nie wytłumaczalne. W lipcu przyjdzie ma świat nasze dziecko i co będzie za rok?jak chować noworodka w takich warunkach? Napisałam już kilka pism do developera(bez odpowiedzi), wspólnota mieszkaniowa też załamuje ręce.Co robić?Czy można reklamować zimne mieszkanie? Pomóżcie...
Anka
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mieszkaniowy






Wysłany:     Temat postu: Ogłoszenia z portalu

Ładowanie ogłoszeń...
Powrót do góry
dżesii
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 17 Sty 2014
Posty: 1314

PostWysłany: Wto Sty 21, 2014 9:16 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A czy przy zakupie tej nieruchomości przedstawiono Pani świadectwo charakterystyki energetycznej? Przy zakupie na rynku pierwotnym powinna Pani otrzymać taki dokument.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ania7
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 20 Sty 2014
Posty: 2

PostWysłany: Wto Sty 21, 2014 2:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niestety przy zakupie nieruchomości nie dostałam takiego świadectwa.Tydzień temu napisałam jednak do Developera podanie o wydanie świadectwa energetycznego,do dnia dzisiejszego nie otrzymałam odpowiedzi.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
fabien
Uczestnik
Uczestnik


Dołączył: 16 Lut 2014
Posty: 10
Skąd: Sydney

PostWysłany: Nie Lut 16, 2014 5:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To jakaś masakra. Przez ostatnie trzy lata zajmowałem biuro 50m^2 w nieocieplonym budynku z pustaka. Cienkie ściany i płaski dach. No ale nie zależało mi bo nie płaciłem nic za wynajem a budynek był w bardzo dobrej lokalizacji. Grzać dało się tylko prądem i ogrzanie kosztowało mnie 300 pln miesięcznie. Więc to co się dzieje u Ciebie to coś bardzo dziwnego.

Przede wszystkim sprawdziłbym czy okna są szczelnie zamontowane, bo w jednym budynku widziałem okno zamontowane bez pianki.

Możesz też wynająć gościa z kamerą termowizyjną i za 200-300 pln powie Ci gdzie leży problem.
_________________
Działki Wola Justowska
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
domi.nika
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 06 Cze 2019
Posty: 473

PostWysłany: Sro Sty 12, 2022 8:15 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

trzeba rozważyć wymiane okien jesli jest za duzy spadek ciepla



__________________
https://www.soa.edu.pl/okna-w-szklarni/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
strosin.candice
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 12 Sty 2022
Posty: 4
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro Sty 12, 2022 12:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A teraz znowu wszystko podrożało...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Nieruchomości Strona Główna -> Deweloperzy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Nieruchomości | Kredyt Mieszkaniowy