FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 
Opłaty związane z nieruchomością

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Nieruchomości Strona Główna -> Prawo na rynku nieruchomości
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
milii
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 13 Sie 2015
Posty: 1

PostWysłany: Czw Sie 13, 2015 9:48 pm    Temat postu: Opłaty związane z nieruchomością Odpowiedz z cytatem

Witajcie!
Jakiś czas temu odziedziczyłam dom na wsi. Oczywiście zdaję sobie sprawę, że jako włascicielka nieruchomości, będe musiała ponosić pewne koszty z nią związane. Znalazłam takie informacje odnośnie opłat:
"Opłata jednorazowa od wzrostu wartości nieruchomości w wyniku uchwalenia planu miejscowego – potocznie zwana opłatą planistyczną – wydatek jednorazowy o ile zaistnieją konkretne przesłanki od Nas zależne.
Opłata adiacencka z tytułu wzrostu wartości wskutek podziału geodezyjnego nieruchomości.
Podatek z odpłatnego zbycia nieruchomości – wydatek jednorazowy o ile zaistnieją konkretne przesłanki od Nas zależne.
Podatek od spadku i darowizn – wydatek jednorazowy o ile zaistnieją konkretne przesłanki od Nas zależne.
Opłata za wyłączenie z produkcji rolnej i leśnej – wydatek jednorazowy (w części cykliczny) o ile zaistnieją konkretne przesłanki od Nas zależne.
Opłata za usunięcie drzew i krzewów – wydatek jednorazowy o ile zaistnieją konkretne przesłanki od Nas zależne." (fragment skopiowany z http://wycena.net)

Niestety nie wszystko jest dla mnie jasne, dlatego proszę o odpowiedzi na poniższe pytania:

1. Co autor ma na mysli odnośnie podziału geodezyjnego nieruchomości i podniesienia jej wartości?
3. Przy domu, który odziedziczyłam jest pole. Pole w spadku otrzymał inny członek rodziny. Czy w tym wypadku powinnam zainteresowac się "wyłączeniem z produkcji rolnej i leśnej"? Nie do końca rozumiem ten punkt...
4. Gdzie nalezy uiścić opłatę za wycięcie drzew? Gdzie należy to zgłosić?

Bardzo prosze o pomoc i z góry dziekuję za odpowiedź!
Pozdrawiam, Magda
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mieszkaniowy






Wysłany:     Temat postu: Ogłoszenia z portalu

Ładowanie ogłoszeń...
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Nieruchomości Strona Główna -> Prawo na rynku nieruchomości Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Nieruchomości | Kredyt Mieszkaniowy