FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 
Pomieszczenie dodatkowe - mega problem

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Nieruchomości Strona Główna -> Spółdzielnie mieszkaniowe
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
lukmos1
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 09 Maj 2013
Posty: 3

PostWysłany: Czw Maj 09, 2013 1:39 pm    Temat postu: Pomieszczenie dodatkowe - mega problem Odpowiedz z cytatem

 spółdzielnia, dziwne prawo i pomieszczenie dodatkowe.Witam! Proszę o pomoc w sprawie dodatkowego pomieszczenia w bloku na pół piętrze. Kupiłem mieszkanie w połowie lutego. Poprzedni właściciel powiedział że użytkuje pomieszczenie na pół pietrze. W marcu dostałem informacje o wysokości czynszu. W tej informacji była pozycja o pomieszczeniu dodatkowym. W kwietniu zapłaciłem czynsz zgodnie z informacja. Nie miałem przy sobie książeczki i nie wiedziałem ile mam dokładnie zapłacić pani w systemie sprawdziła i zapłaciłem za kwiecień. Później sprawdzałem i kwota o którą prosiła mnie pani w kasie jest zgodna z informacja która dostałem od spółdzielni. W połowie kwietnia dostałem kolejną informacje ale juz bez pozycji dodatkowego pomieszczenia. Kilka dni później dzwonila pani ze śpoldzielni i powiedział żebym oddział klucze. Postanowiłem wybrać się do siedziby administracji żeby wyjaśnić sprawę. Dotarłem aż do kierownika który poinformował mnie ze mam oddać klucz do tego pomieszczenia. Powiedział że ktoś złożył pismo w sprawie pomieszczenia i ze ten ktoś dostanie do niego klucze. Zapytałem wtedy czy jest jakiś regulamin który by okreslal zasady przydzielania tych pomieszczeń. Odpowiedział że nie ma czegoś takiego i ze to jest taka nie pisemna zasada. Powiedziałem też ze ja dostałem informacje ze mam to pomieszczenie w informacji o wysokości czynszu oraz ze juz zapłaciłem za jeden miesiąc. Kierownik powiedział że to pomyłka i ze ta kwota będzie traktowana jako nadpłata.Proszę użytkowników tego forum o pomoc wv tej sprawie. Czy rację ma kierownik? Czy jednak mogę zatrzymać to pomieszczenie? Co zrobić w tej sytuacji gdy nie ma regulaminu mam wierzyc że to jest jednak zasada a nie kolega pana kierownika który potrzebuje tego pomieszczenia?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mieszkaniowy






Wysłany:     Temat postu: Ogłoszenia z portalu

Ładowanie ogłoszeń...
Powrót do góry
insomnia
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 06 Maj 2013
Posty: 92

PostWysłany: Pon Maj 13, 2013 12:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

trudno mi się prawdę mówiąc wypowiedzieć w tym temacie, podejrzewam, że będziesz potrzebować porady prawnika
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lukmos1
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 09 Maj 2013
Posty: 3

PostWysłany: Wto Maj 14, 2013 8:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziś dostałem wiadomość od spółdzielni, że muszę oddać klucze do 20.05 bo inaczej spółdzielnia przejmie pomieszczenie. Czas ucieka pomoże ktoś?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
janinar
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 23 Sie 2013
Posty: 7

PostWysłany: Pią Sie 23, 2013 2:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I jak się skończyło? Udało się coś wywalczyć?
_________________
Moje osiedle
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lukmos1
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 09 Maj 2013
Posty: 3

PostWysłany: Pią Sie 23, 2013 3:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niestety oddałem klucze. Stwierdziłem że życie jest za krótkie by zajmować takimi rzeczami. Napisałem podanie o przydzielenie takiego pomieszczenia i jako nikt takiego nie pisał to jestem pierwszy w kolejce. Pozdrawiam.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Telka
Początkujący Uczestnik
Początkujący Uczestnik


Dołączył: 19 Mar 2013
Posty: 26

PostWysłany: Wto Paź 08, 2013 7:53 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ze spółdzielnią ciężko wygrać.. Ale skoro masz takie podejście to bez problemu znajdziesz coś nowego Wink
_________________
Mieszkanie dla Młodych
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
gornik
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 24 Cze 2015
Posty: 7

PostWysłany: Nie Lip 05, 2015 2:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No właśnie w spółdzielniach jest taka niby totalna samowolka w bardzo wielu sprawach, ale też nie brakuje opinii, że jest to robione celowo, by wszystko zwalić na ten chaos i bałagan, a w rezultacie finalnie pokasować spółdzielnie, jak to teraz zresztą wszystko się kasuje na rzecz kapitalistów.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Nieruchomości Strona Główna -> Spółdzielnie mieszkaniowe Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Nieruchomości | Kredyt Mieszkaniowy