FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 
Klimatyzacja w domu -warto?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Nieruchomości Strona Główna -> Remonty, wyposażenie wnętrz
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
grabarz090
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 30 Cze 2015
Posty: 6

PostWysłany: Pon Lip 06, 2015 8:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sam zakup to nie problem i nie taki duży koszt, gorzej potem... poza tym taki klimatyzator jest bardzo szkodliwy dla zdrowia, to juz jest chyba udowodnione od wieków... wystarczy, że w aucie podziała, a u nas juz wszyscy chorzy na drugi dzień... Klimatyzatorom stanowczo nie! Wentylatory tak:-)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mieszkaniowy






Wysłany:     Temat postu: Ogłoszenia z portalu

Ładowanie ogłoszeń...
Powrót do góry
lemon88
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 30 Cze 2015
Posty: 7

PostWysłany: Wto Lip 07, 2015 10:07 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja bym odpuściła taki pomysł. U moich znajomych na suficie, wiecie, jest lampa i taki ogrooooooomny wiatrak z czterema ramionami i jak ona go pod tym sufitem włącza to normalnie taki huragan w pokoju się robi, jakby helikopter latał...Smile takie coś to cudo i nie zachoruje się od tego:-)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lingisun
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 08 Lip 2015
Posty: 5
Skąd: Poznań

PostWysłany: Sro Lip 08, 2015 11:06 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zależy ile masz gotówki, jeśli miałbyś wydawać ze swoich oszczędności na klimatyzację to nie rób tego - takich naprawdę gorących dni w roku jest 15-20 i tylko wtedy przyda sie klima.
Chyba, że chcesz też używać klimatyzacji jako ogrzewania nadmuchowego na zimę.
_________________
Solidna i dobra hurtownia elektryczna http://www.ligeroo.pl/ z osprzętem elektrycznym znanych firm Ospel, Legrand Simon i wiele więcej!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Luborr
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 03 Lip 2015
Posty: 4

PostWysłany: Sro Lip 08, 2015 6:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie jestem przekonany czy taka inwestycja ma sens. W końcu upały w Polsce nie trwają nie wiadomo jak długo góra 2-3 miesiące. Można się przemęczyć z wiatrakiem. Jeśli już bym miał inwestować to kupiłbym taki przenośny klimatyzator, a nie instalował nic dodatkowo w domu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
trybik
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 04 Sie 2013
Posty: 102

PostWysłany: Czw Lip 09, 2015 7:46 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tu można poczytać, jak wybrać - klimatyzator musi być regularnie czyszczony też: http://www.morele.net/wiadomosc/jak-wybrac-klimatyzator-ktory-kupic/1388/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
greepi
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 02 Lip 2015
Posty: 5

PostWysłany: Czw Lip 09, 2015 2:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Taki przenośny klimatyzator jest raczej wystarczający na te kilka lub kilkanaście dni w roku gdy w Polsce są upały. Użytkujemy od ponad 5 lat takie urządzenie i świetnie się sprawdza. CHyba nie ma sensu inwestować większych pieniędzy na pełną klimatyzację.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
grizi
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 03 Lip 2015
Posty: 4

PostWysłany: Czw Lip 09, 2015 3:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie, nie warto. Koszta utrzymania są duże... a upałów nie ma u nas w kraju aż tak dużo, jak w Afryce, także można spokojnie na wentylatorze przeżyć te kilka dni:-) i rachunki z prąd potem niższe przychodzić będą Smile ja nie polecam:-)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
charlotte1991
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 28 Cze 2013
Posty: 1128

PostWysłany: Wto Lip 28, 2015 5:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja myślałam o klimatyzacji ale odkryłam pompy ciepła i stwierdziłam, ze to się bardziej opłaca. Dzięki pompom można ochładzać i ogrzewać mieszkanie w zależności od potrzeby. Ja ostatnio mam fazę na eko rozwiazania a to spodobało mi sie w szczególności.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Marek82
Specjalista
Specjalista


Dołączył: 10 Cze 2014
Posty: 59

PostWysłany: Wto Sie 11, 2015 11:34 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A tak w skrócie, czym różni się proces wentylacji i klimatyzacji? Czy instalacje te mogą być ze sobą połączone?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
rejdioakti
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 04 Sie 2015
Posty: 3

PostWysłany: Wto Sie 11, 2015 3:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ostatnie dni dają dobitnie odczuć że taka klimatyzacja w domu to dobra rzecz. Nawet tylko w sypialni na pewno dużo da. Bo ja w takie ciepło nie umiem się wyspać.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
StrefaKlimatyzacji
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 14 Kwi 2015
Posty: 2
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro Sie 12, 2015 11:14 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Marek82 napisał:
A tak w skrócie, czym różni się proces wentylacji i klimatyzacji? Czy instalacje te mogą być ze sobą połączone?
Zadaniami wentylacji są po pierwsze dostarczanie do pomieszczenia świeżego powietrza z zewnątrz, a po drugie usunięcie zanieczyszczeń oraz przykrych zapachów. Wentylacja, w odróżnieniu od klimatyzacji, nie zmienia parametrów powietrza. Instalacja klimatyzacyjna jest w stanie wpłynąć na właściwości powietrza takie jak chociażby jego wilgotność czy temperatura (w zależności od potrzeb użytkownika klimatyzacji).
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Mikuser
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 07 Lip 2015
Posty: 5

PostWysłany: Pią Sie 14, 2015 8:01 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gdyby nie te upały nie miałbym dzisiaj klimatyzacji w domu i uważam, że naprawdę warto - ale montuj klimę poza sezon, bo teraz jest najdrożej - jeszcze 3 tygodnie będzie upałów, później będzie do zniesienia.
_________________
Nowoczesne lampy znajdziesz w sklepie internetowym http://lunaoptica.pl/ który jest pełen dobrych i sprawdzonych lamp firmy Philips.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Xoozecer
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 17 Sie 2015
Posty: 1

PostWysłany: Pon Sie 17, 2015 9:58 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wg mnie klimatyzacja w domu to bardzo dobra sprawa, sam mam i jestem bardzo zadowolony w te upały to idealne rozwiązanie, wiadomo o taką klimatyzację trzeba dbać aby się nie zagrzybiła albo coś.
_________________
serwis klimatyzacji gdańsk
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Tryhers
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 27 Sie 2015
Posty: 1

PostWysłany: Czw Sie 27, 2015 6:58 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie trzeba mieć dużo pieniędzy żeby założyć klimę mamy XXI wiek teraz to już praktycznie standardy w wielu domach jest to bardzo praktyczne i dobre urozmaicenie przydaje się na pewno
_________________
Polecam - klimatyzatory samsung sklep
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Eliza
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 07 Sie 2013
Posty: 624

PostWysłany: Pon Sie 31, 2015 1:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sądzę, że pomysł z instalowaniem klimatyzacji jest bardzo dobry. Jak sie już zdecydowałeś to może weź pod uwagę tą firmę http://www.elektroklim.pl/. Mają bardzo duże doświadczenie w montowaniu klimatyzacji. Popatrz jakie firmy im zaufały.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Nieruchomości Strona Główna -> Remonty, wyposażenie wnętrz Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Strona 2 z 9

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Nieruchomości | Kredyt Mieszkaniowy