FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 
Hotel, mieszkanie, czy apartament?
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Nieruchomości Strona Główna -> Nieruchomości - dyskusje ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Mieszkaniowy
Site Admin
Site Admin


Dołączył: 02 Lut 2007
Posty: 246

PostWysłany: Pią Sie 01, 2008 12:21 am    Temat postu: Hotel, mieszkanie, czy apartament? Odpowiedz z cytatem

Wybierając się w podróż na kilka dni, czy tygodni, bardzo ważnym jej elementem jest nocleg. Gdzie nocujemy? Zależy to głównie od naszych funduszy oraz osobistych upodobań.

Hotel, mieszkanie, czy apartament?

Wyjeżdżając na wakacje planujemy i rezerwujemy nocleg dużo wcześniej. Ciężko jest znaleźć wolne miejsce nad morzem w środku sezonu, dlatego wskazana jest rezerwacja z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem. Podobnie w górach i innych miejscowościach atrakcyjnych dla turystów.

Trochę inaczej sytuacja wygląda w większych miastach Polski, gdzie częstymi gośćmi są nie tylko turyści lecz również podróżujący służbowo. Tam wybór miejsc noclegowych jest duży i są one dostosowane do potrzeb odwiedzających. Hostele, apartamenty, hotele, kwatery prywatne, a także apartamenty z usługami room service to tylko niektóre możliwości na spędzenie nocy w większych miastach.

- Inwestycja Hubska Centre będzie zawierała mieszkania z usługami room service – mówi Witold Sadowski z Wrocławia, Deka Inwestycje - Cena jak również okres wynajmu będą zależeć od właściciela mieszkania

Najtaniej jest przenocować w kwaterach prywatnych i domach turystycznych - tam za dobę zapłacimy do 100 zł. Nieco więcej pieniędzy wydamy w hostelach, domkach na obrzeżach miasta, czy w tańszych apartamentach – będzie to nie drożej niż 200 zł. Kosztów rzędu 300-400 zł możemy się spodziewać w hotelach i droższych apartamentach. Jeśli cena nie gra roli, do głosu dochodzą upodobania – albo zaciszne miejsce z dala od centrum, albo ekskluzywny pokój z widokiem na panoramę miasta na Starówce.

Możliwości jest wiele i w każdym mieście inne. Na co się zdecydujemy zależy tylko i wyłącznie od gustu i... od naszego portfela.
_________________
Nieruchomości w Internecie Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mieszkaniowy






Wysłany:     Temat postu: Ogłoszenia z portalu

Ładowanie ogłoszeń...
Powrót do góry
Hipoteczna
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 11 Mar 2013
Posty: 1214

PostWysłany: Nie Gru 15, 2013 11:29 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zależy jeszcze dokąd jedziesz, bo kiedy wybierasz się za granicę, musisz liczyć się z tym, że łatwiej będzie zabukować nocleg w hotelu np. za pomocą takiej stronki: http://www.accorhotels.com/hotel-directory/gb/europe/germany/frankfurt/frankfurt-hotel.htm
Po pierwsze: w takie miejsce łatwiej trafić, mimo że nie będzie taniej niż np. w pensjonacie
Po drugie: w pensjonatach, agroturystykach itd możesz mieć problem z dogadaniem się nawet po angielsku
Po trzecie: łatwiej przez internet znaleźć hotel niż np. prywatne mieszkanie do wynajęcia.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ubezpieczeniemieszkania
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 21 Paź 2013
Posty: 7
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Wto Gru 17, 2013 1:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nikt nie wziął pod uwagę takiej opcji jak hostel. Wg mnie najlepsza możliwa, zwłaszcza że liczba hosteli, jak i ich standard rośnie. W centrum Paryża tydzień temu spędziłam 3 noce w hostelu za 130 zł za dobę. Pokój dwuosobowy z prywatną łazienką i wliczonym śniadaniem!

Oczywiście, jeśli ktoś chce poznać kulturę i dany region i życie ludzi od kuchni, pewnie lepiej przespać się w jakimś pensjonacie. Można też skorzystać z ofert couchsurferów, czyli osób które udostępniają za darmo swoją kanapę osobom podróżującym. Celem couchsurfingu jest wymiana doświadczeń, pomysłów, kultury, wymiana kanap, poznanie ciekawych ludzi i miłe spędzenie czasu - najlepszy sposób na tanie podróżowanie.

Osobiście jednak zawsze stawiam na hostel, preferuję wolnośćSmile
_________________
Ubezpieczeniemieszkania.pl - porównanie ofert, kalkulator ubezpieczeń, możliwość zakupu polisy online.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Eliza
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 07 Sie 2013
Posty: 624

PostWysłany: Wto Kwi 08, 2014 11:44 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A to ja bardzo lubie takie małe hoteliki, teraz np jade do Poznania i szukam czegoś takiego małego a fajnego.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Złośnica2
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 22 Paź 2013
Posty: 500

PostWysłany: Wto Kwi 08, 2014 11:55 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To ja tez lubie takie małe hoteliki albo pokoje gościnne. Mają taki fajny rodzinny klimat. A z Poznania to ja kojarzę Nest Poznań na grodziskiej 117. Mają bardzo fajne przytulne pokoje, tu masz ich strone http://nest.poznan.pl/ tam w galeri mozesz zobaczyć jak to wygląda. Według mnie na takie wyjazdy jak znalazł.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
KrymekP
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 02 Kwi 2014
Posty: 1

PostWysłany: Wto Kwi 08, 2014 7:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szczerze dziwi mnie popularność hoteli wśród ludzi, dla których korzystanie z nich nie jest tak naprawdę zasadne. Za często o co najmniej połowę niższą cenę można dostać apartament w identycznym lub wyższym standardzie - choć to opcja raczej nieopłacalna dla podróżujących w pojedynkę i na 1 noc.
_________________
http://www.fachowscy.pl/budownictwo
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
hanna
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 25 Kwi 2014
Posty: 3

PostWysłany: Pią Kwi 25, 2014 9:55 pm    Temat postu: Apartament to dobra atlernatywa dla hotelu Odpowiedz z cytatem

Hipoteczna napisał:
Zależy jeszcze dokąd jedziesz, bo kiedy wybierasz się za granicę, musisz liczyć się z tym, że łatwiej będzie zabukować nocleg w hotelu np. za pomocą takiej stronki: http://www.accorhotels.com/hotel-directory/gb/europe/germany/frankfurt/frankfurt-hotel.htm
Po pierwsze: w takie miejsce łatwiej trafić, mimo że nie będzie taniej niż np. w pensjonacie
Po drugie: w pensjonatach, agroturystykach itd możesz mieć problem z dogadaniem się nawet po angielsku
Po trzecie: łatwiej przez internet znaleźć hotel niż np. prywatne mieszkanie do wynajęcia.


Obecnie dużo więcej osób inwestuje w nieruchomości za granicą. Jest wiele stron, które pośredniczą w zakupie, jak i wynajmie apartamentów i domów. Jeśli wybieramy się w podróż większą grupą, korzystniej będzie wynająć dom/apartament.
Iberiahome proponuje zakup apartamentów w Hiszpanii. Z tego co zdążyłam się zaorientować, w ofercie pojawi się także oferta wynajmu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Zenek91
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 30 Kwi 2014
Posty: 3

PostWysłany: Sro Kwi 30, 2014 12:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jak wyjeżdżam w delegacje często do Warszawy na parę dni to firma wynajmuje dla mnie apartament. Jest to o wiele wygodniejsza opcja
_________________
wyjazdy dla grup
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Martina
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 11 Lis 2013
Posty: 204

PostWysłany: Nie Maj 04, 2014 8:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

My najczęściej hotele wybieramy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
honorata
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 08 Kwi 2013
Posty: 684

PostWysłany: Wto Maj 06, 2014 8:05 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To ja się wyróżnię i powiem Wam, że bardzo lubię apartamenty. Po całym roku pełnym ciężkiej pracy, naprawdę chętnie pozwolę sobie na odrobinę luksusu. W tym roku na wakacje zarezerwowałam sobie razem z przyjaciółmi apartament Tulipan w Zakopanem. Tutaj w przeciwieństwie do pensjonatów mamy wszystko co potrzeba pod ręką i nie musimy być skazani jak to zazwyczaj bywa na łazienkę na korytarzu. Na dodatek w apartamencie możemy swobodnie przyrządzać posiłki ze względu na doskonale wyposażony aneks kuchenny. Cenię sobie takie udogodnienia, szczególnie dlatego że nie przepadam za śmieciowym jedzeniem na mieście.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
badyl
Początkujący Uczestnik
Początkujący Uczestnik


Dołączył: 21 Sty 2014
Posty: 16

PostWysłany: Wto Maj 06, 2014 11:08 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W moim przypadku wszystko zależy od finansów. Generalnie na hotele pozwalam sobie bardzo rzadko. Po prostu szkoda mi pieniędzy. Jak będę starszy/dojrzalszy, to będę w nich nocował. A puki co wystarczą apartamenty i dobre hostele.
_________________
Mieszkania na sprzedaż Toruń
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
karrrola
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 08 Lut 2013
Posty: 142

PostWysłany: Sro Maj 07, 2014 9:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli tylko mogę decyduję się na nocleg w hotelu. Tak jest po prostu najwygodniej Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Martina
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 11 Lis 2013
Posty: 204

PostWysłany: Nie Cze 01, 2014 5:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I w miarę tanio.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
belcia
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 03 Cze 2014
Posty: 3

PostWysłany: Wto Cze 03, 2014 11:34 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja osobiście preferuje pensjonaty nie duze gdzie nie ma zbytnio rumory i hałasu bo w końcu jadę tam wypocząć.Smile
_________________
Dekoracje do domu http://amdecor.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Hanka32
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 27 Wrz 2013
Posty: 102

PostWysłany: Nie Cze 22, 2014 2:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pensjonat, hotel - ważne żeby było czysto.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Nieruchomości Strona Główna -> Nieruchomości - dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 1 z 5

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Nieruchomości | Kredyt Mieszkaniowy