FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 
Projekt domu
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Nieruchomości Strona Główna -> Budowa domu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
palma
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 16 Sty 2014
Posty: 4

PostWysłany: Sro Mar 26, 2014 2:39 pm    Temat postu: Projekt domu Odpowiedz z cytatem

Chce zbudować dom. Mam już architekta z. Mają doświadczenie w budowie domów mieszkalnych, budynków użyteczności publicznej czy obiektów przemysłowych. Jaki według was powinien być dom? Jakie papiery muszę załatwić?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mieszkaniowy






Wysłany:     Temat postu: Ogłoszenia z portalu

Ładowanie ogłoszeń...
Powrót do góry
Aleka
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 04 Kwi 2014
Posty: 281

PostWysłany: Pią Kwi 04, 2014 12:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Budowali dom moi rodzice, brat i ja. Po naszych perypetiach mogę powiedzieć tak: piwnica - bardzo dobrze gdy jest, poddasze - niekoniecznie, ale też się przydaje. Musisz pomyśleć o pomieszczeniu czyli pokoju dla każdym z was oraz jednym dodatkowym, ja na to mówię gościnny - uciekam tam, gdy potrzebuję być sama, lub jest to sypialnia dla gości. U mnie w domu brakuje osobnego pomieszczenia z jadalnią, mam kuchnię łączoną z salonem i stół mi nieco pomieszczenie zagraca. gdybym budowała jeszcze raz - zrobiłabym dodatkową jadalnię. Niekoniecznie też łączyłabym salon z kuchnią. No i ważna rzecz w naszym domu - kominek. Centralne miejsce zimą. Podobają mi się takie projekty, jak Marysia z HB Studio. Idealne na małą działkę. Bo o tym też pamiętaj - dopasuj wielkość budynku do działki, bo co z tego, że wciśniesz rozległą parterówkę na 900 m2 działkę, skoro będziesz miała miejsca na ogród, co kot napłakał. Potem pozwolenie na budowę, kierownik budowy, warunki i zgody na przyłącza wody, prądu, gazu i kopiesz dziurę pod fundament. A potem... to już inna historia.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
budowniczy
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 16 Kwi 2014
Posty: 7

PostWysłany: Sro Kwi 16, 2014 9:10 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Aleka napisał:
piwnica - bardzo dobrze gdy jest, poddasze - niekoniecznie, ale też się przydaje.


Moim zdaniem to właśnie poddasze jest korzystniej zrobić niż piwnicę, ale to też w zależności od potrzeb. Koszty zrobienia piwnicy są zazwyczaj większe niż poddasza, a można je przecież zagospodarować pod pokoje sypialniane, garderobę, łazienkę czy co tam się podoba.

Na pewno zgodzę się z tym, że warto zaplanować jeden dodatkowy pokój, chociażby na gościnny. Jeżeli nie mamy jeszcze na niego pomysłu - nie trzeba go wykańczać od razu, a bardzo często jak już jest po fakcie to żałujemy, że go nie uwzględniliśmy.

Warto również przeznaczyć dodatkowe pomieszczenia na garderobę i inne graty - takich pomieszczeń nigdy za mało oraz na jakąś małą spiżarkę w okolicy kuchni.
Dobrym i bardzo funkcjonalnym pomysłem w przypadku piętrowych domków jest także zrobienie dwóch łazienek - jednej na parterze, takiej "gościnnej" i typowej łazienki dla domowników na piętrze, gdzie są np. sypialnie.

Jeżeli możesz sobie na to pozwolić, to fajnie mieć chociaż mały pokoik na biuro domowe - pomieszczenie dosłownie na biurko, komputer i jakąś szafę, gdzie można trzymać wszystkie dokumenty, uporządkowane i w jednym miejscu.

Reszta to już chyba naprawdę zależy od typowo indywidualnych potrzeb i możliwości finansowych.
_________________
Skuteczne izolacje i ocieplenia pianką poliuretanową dachów i poddaszy: http://agmainvest.pl/ocieplanie-dachow-i-poddaszy/18
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
sylwiana
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 10 Kwi 2014
Posty: 913

PostWysłany: Sro Kwi 16, 2014 12:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Aleka napisał:
piwnica - bardzo dobrze gdy jest, poddasze - niekoniecznie, ale też się przydaje.


Piwnica bardzo się przydaje, to racja. Świetne miejsce na trzymanie chociażby rowerów, nart, etc. poza sezonem. Ja osobiście mam też w piwnicy spiżarkę na domowe przetwory.

Aleka napisał:
U mnie w domu brakuje osobnego pomieszczenia z jadalnią, mam kuchnię łączoną z salonem i stół mi nieco pomieszczenie zagraca. gdybym budowała jeszcze raz - zrobiłabym dodatkową jadalnię. Niekoniecznie też łączyłabym salon z kuchnią.


I tu też się muszę zgodzić. Bardzo teraz żałuję, że zdecydowaliśmy się na kuchnię otwartą połączoną z salonem. Może i ładnie to-to na zdjęciach wygląda, ale w ogólnym rozrachunku okazało się niepraktyczne.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
budowniczy
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 16 Kwi 2014
Posty: 7

PostWysłany: Sro Kwi 16, 2014 8:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sylwiana napisał:
Piwnica bardzo się przydaje, to racja. Świetne miejsce na trzymanie chociażby rowerów, nart, etc. poza sezonem.


A to na to jest dobry garaż. Rzadko, żeby teraz jak się ktoś buduje nie planował garażu - tym bardziej, że mało kto teraz samochodu nie ma Wink
Ale tak jak mówię - każdy ma indywidualne zapotrzebowania, a piwnica - konkretnie jej budowa (bądź też nie) to zawsze był i będzie dylemat dla przyszłych inwestorów Smile
_________________
Skuteczne izolacje i ocieplenia pianką poliuretanową dachów i poddaszy: http://agmainvest.pl/ocieplanie-dachow-i-poddaszy/18
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
sylwiana
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 10 Kwi 2014
Posty: 913

PostWysłany: Czw Kwi 17, 2014 7:06 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W garażu narty i sezonowe pierdołki całej rodziny by mi się nie zmieściły Wink Co nie zmienia faktu, że teraz garaż też bym większy budowała Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Dobre Domy
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 21 Kwi 2014
Posty: 1
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Pon Kwi 21, 2014 10:38 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dom z poddaszem na pewno jest funkcjonalny. Znaczenie oczywiście ma także rozmiar działki. Przy niewielkiej powierzchni budowa domu z poddaszem daje możliwość uzyskania dodatkowej powierzchni użytkowej. Oczywiście wiąże się to z dodatkowymi kosztami. Decydując się na poddasze, należy przede wszystkim pamiętać o odpowiedniej izolacji, która zminimalizuje różnice temperatur w domu. Jednak ostatecznie koszty budowy domu nie zależą od liczby kondygnacji, ale od wielkości domu, konstrukcji czy zastosowanych technologii i materiałów.

Jeśli chodzi o formalności związane z budową domu, to przede wszystkim należy uzyskać pozwolenie na budowę. Przydatne informacje na ten temat, czyli jak uzyskać pozwolenie krok po kroku znajdują się tutaj:
http://www.dobredomy.pl/poradnik/20-krokow-do-uzyskania-pozwolenia-na-budowe.

Mamy nadzieję, że te rady okażą się pomocne:)
_________________
Pracownia projektowa Dobre Domy
www.dobredomy.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
dorota
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 23 Mar 2014
Posty: 373

PostWysłany: Pon Kwi 28, 2014 5:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Smile

Ostatnio zmieniony przez dorota dnia Wto Lip 15, 2014 4:53 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Franko
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 18 Paź 2011
Posty: 1063

PostWysłany: Sro Kwi 30, 2014 9:00 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zatrudnij inspektora nadzoru, on papiery załatwi za ciebie, tylko wybierz projekt.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Martina
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 11 Lis 2013
Posty: 204

PostWysłany: Sob Maj 03, 2014 8:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ładny ten projekt domu!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
daga
Początkujący Uczestnik
Początkujący Uczestnik


Dołączył: 28 Kwi 2014
Posty: 22

PostWysłany: Wto Lip 15, 2014 4:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A budując domek nie zastanawialiście się nad oczyszczalnia przydomową .Ostatnio tutaj czytałem www.eko-house.info że mając oczyszczalnie dużo zyskujemy .Nie obchodzą nas koszty związane z wywózką nieczystości , nie czuć brzydkiego zapachu z szamba ,a koszt budowy zwraca się w bardzo szybkim tempie .
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
boczek952
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 25 Maj 2013
Posty: 9

PostWysłany: Czw Lip 31, 2014 9:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja osobiście korzystałem z usług firmy Mgprojekt www.mgprojekt.com.pl . Stworzyli mi plan domu taki o jakim marzyłem Very Happy całe życie mieszkałem w bloku w końcu odłożyłem troszke pieniazkow , kredyt i mogłem sobie pozwolić na budowę domu .Jestem bardzo zadowolony z ich usługi . Sam od siebie moge tylko tyle dodać że polecam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
tom7878
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 28 Cze 2013
Posty: 144

PostWysłany: Wto Sie 12, 2014 6:17 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nas też czeka budowa domu. Na razie mamy działkę od rodziców i jesteśmy na etapie wybierania projektu z http://www.dobredomy.pl/projekty/domy-na-waska-dzialke/ Nasza działka jest dość wąska i nie możemy za bardzo poszaleć z wielkością domu, ale to nic. Z tego co wiem, nie będziemy mieć piwnicy tylko poddasze z względu na mniejsze koszty.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
hania123
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 16 Maj 2014
Posty: 730

PostWysłany: Sro Wrz 03, 2014 1:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mnie najbardziej przekonują projekty domów parterowych z małym poddaszem. Bardzo chciałabym mieć taki mały zgrabny domek Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Aleka
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 04 Kwi 2014
Posty: 281

PostWysłany: Nie Paź 19, 2014 10:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No, cóż. Każdy ze swoją budową musi zmierzyć się sam. Moje doświadczenia i spostrzeżenia opisałam wyżej. Mój dom ma garaż, ale jest za mały, by zrobić z niego zarówno warsztat do dłubania dla mojego męża i graciarnię na rowery, narty i akcesoria ogrodowe dla mnie. Musileiśmy dostawić szopę na na narzędzia do ogrodu. Najbardziej żal mi, że nie mam piwnicy Smile
__________________________
tarasy drewniane w Warszawie
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Nieruchomości Strona Główna -> Budowa domu Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Nieruchomości | Kredyt Mieszkaniowy