FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 
Prosze o opinie spekulantów od nieruchomosci

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Nieruchomości Strona Główna -> Nieruchomości - dyskusje ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
mss_15
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 1
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Pon Lis 24, 2008 8:42 pm    Temat postu: Prosze o opinie spekulantów od nieruchomosci Odpowiedz z cytatem

Od kilku tygodni przymierzam sie do kupna jakiejś nieruchomości w związku z tym że można wyłowic atrakcyjne kąski. Odpuściłem sobie mieszkania, gdyż uznałem że stopień zwrotu będzie znikomy, a mam wielką ochote na ziemie rolną.
Doczytałem że najlepiej sie dorobili spekulanci na tym jak kupowali ziemie rolną i pózniej ja przekształcali na działki budowlane.
kupno ziemi rolnej tez niby ma sens, ale przewertowałem naprawde bardzo dużo ogłoszeń itp. ziemie mozna kupic od 90 groszy za metr do jakiś 1,50zł /metr pisze tu o ziemi która za pare lat bedzie dalej tylko ziemią rolną lub nieużytkami najczesciej.. wiec ile ona może wzrosnąć ?? 20%, 40% no chyba więcej juz nie bez przesady.
Ale ziemia kupiona jako rolna która jest przy drogach asfaltowych przy uzbrojeniu czy przy zabudowaniach, to jak by sie udało przekształcić no to wtedy wychodzi mi ze nawet jakbym miał dac po 5 zł/metr to zarobie 1000%

Mam kilka takich znalezionych atrakcji, ale chciałbym zapytac troche osób o opinie co o tym sadzicie. prosze tylko o szczere odpowiedzi.

Sorki ale nie podam wam wszystkich szczegółów, bo naprawde chce coś kupić, ale naprrzykład zastanówmy sie nad takim jednym przykladem:


www.otodom.pl/index.php?mod=show&insId=1753465

ja znalazłem kilka podobnych i blizej mojego miejsca zamieszkania wiec w razie czego jak to bedzie nieaktualne to mam jeszcze co kupic.

W tym konkretnym przykladzie sprawdzałem ksiege wieczystą, dzwoniłem do gminy czy to prawda że to jest działka budowlana na 75 arach..
Gosc tutaj twierdzi że sprzedaje bo potrzebuje pieniedzy na inny cel i dlatego wyprzedaje sie z inwestycji.

Podobnie mam z inna działka którą naprawde chce kupić. Rolnik tez tam twierdzi ze sporzedaje bo potrzebuje pieniedzy itp..

Niestety jestem bardzo nieufny, wiec mam duzo podejrzeń. Dlaczego ludzie chcą sprzedac coś na czym mozna zarobic kilkaset procent w ciagu kilku lat, czy nie wiem moze jak by sie udało nawet kilku miesiecy.. za przysłowiowe grosze ??? Czy to ja jestem takim łowcą okazji że znalazłem takich okazji conajmniej kilka , czy to jednak gdzies jest wał ??? i szukanie leszcza ?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mieszkaniowy






Wysłany:     Temat postu: Ogłoszenia z portalu

Ładowanie ogłoszeń...
Powrót do góry
rolnik89
Uczestnik
Uczestnik


Dołączył: 31 Maj 2021
Posty: 14

PostWysłany: Pon Maj 31, 2021 7:21 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jest możliwość zakupu działki rolnej, a później odrolnienia ziemi Smile Są to jednak rzeczy, które trzeba skonsultować z prawnikiem Smile Jednak czasem się opłacają finansowo Smile
_________________
działalność rolnicza
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
znowuwbiegu
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 24 Maj 2021
Posty: 5

PostWysłany: Pon Maj 31, 2021 8:12 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mnie denrwuje w przypadku kupowania mieszkania, że często administracja budynków jest na naprawdę niskim poziomie.
Czy jako nowy właściciel nieruchomości będę miał na to wpływ?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Nieruchomości Strona Główna -> Nieruchomości - dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Nieruchomości | Kredyt Mieszkaniowy