FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 
Tanie mieszkanie
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Nieruchomości Strona Główna -> Nieruchomości - dyskusje ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
jachu19
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 24 Paź 2009
Posty: 2

PostWysłany: Sob Paź 24, 2009 4:49 pm    Temat postu: Tanie mieszkanie Odpowiedz z cytatem

Czy jest jakieś dobre rozwiązanie żeby kupić mieszkanie taniej niż normalnie na rynku. Jak wiadomo mieszkania są strasznie drogie i nie każdego na nie stać. Ja się zastanawiam czy opłaca się kupić mieszkanie na aukcjach komorniczych albo zadłużone, tak że spłacam długi i jest moje (tylko nie orientuje się czy są to mieszkania spółdzielcze czy jak)

Mógłby ktoś napisać jak to wszystko wygląda, co się opłaca a co nie i dlaczego ? Może ktoś ma lepszy pomysł niż te które podałem wyżej. A możne znacie jakieś programy wspierające młodych ludzi/studentów w kupnie mieszkania ?

Z góry dziękuję za pomoc.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mieszkaniowy






Wysłany:     Temat postu: Ogłoszenia z portalu

Ładowanie ogłoszeń...
Powrót do góry
marek3108
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 04 Lut 2010
Posty: 3

PostWysłany: Czw Lut 04, 2010 6:03 pm    Temat postu: Re: Tanie mieszkanie Odpowiedz z cytatem

jachu19 napisał:
Czy jest jakieś dobre rozwiązanie żeby kupić mieszkanie taniej niż normalnie na rynku. Jak wiadomo mieszkania są strasznie drogie i nie każdego na nie stać. Ja się zastanawiam czy opłaca się kupić mieszkanie na aukcjach komorniczych albo zadłużone, tak że spłacam długi i jest moje (tylko nie orientuje się czy są to mieszkania spółdzielcze czy jak)

Mógłby ktoś napisać jak to wszystko wygląda, co się opłaca a co nie i dlaczego ? Może ktoś ma lepszy pomysł niż te które podałem wyżej. A możne znacie jakieś programy wspierające młodych ludzi/studentów w kupnie mieszkania ?

Z góry dziękuję za pomoc.


Są sposoby na zdobycie ofert tańszych niż rynkowe. Licytacje komornicze bardziej ograniczone są samymi dłużnikami a niżeli posiadanymi prze nich nieruchomościami. Tak więc na licytacjach można znaleźć różne formy własności.
_________________
NIERUCHOMOSCI CENTRUM
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
wawiak
Początkujący Uczestnik
Początkujący Uczestnik


Dołączył: 15 Lip 2010
Posty: 18

PostWysłany: Sob Wrz 18, 2010 3:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Warto po prostu rozmawiac z wlascicielami mieszkan, dogadac sie Smile SZukaj w necie roznych ogloszen, czesto mozna znalezc super mieszkania za bardzo niewielka kwote. I nie korzystaj z uslug posrednikow ;]

--
Interesują cię mieszkania Bielsko? Nie wiesz na co się zdecydować? Zaufaj naszym ekspertom!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Layla
Zaawansowany Uczestnik
Zaawansowany Uczestnik


Dołączył: 13 Wrz 2010
Posty: 37

PostWysłany: Wto Paź 05, 2010 8:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Można też szukać przetargów na sprzedaż nieruchomości. Z tym, że jest to czasochłonne i nie daje gwarancji zakupu po niskiej cenie, bo to zależy ile osób na przetargu się pojawi i za jakie kwoty licytują. Ale mam znajomego, który poszedł na przetarg, okazało się, że był sam Smile i dostał mieszkanie za cenę wywoławczą - bardzo niską Smile no ale wiadomo to są wyjątki Smile
_________________
Świadectwa Energetyczne
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
swod
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 09 Lis 2010
Posty: 6

PostWysłany: Wto Lis 09, 2010 2:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Warto poszukać na stronach spółdzielni mieszkaniowych, czy czuwać nad przetargami organizowanymi prez miasto. Bardzo często można w ten sposób znaleźć ciekawe lokale w niezłych cenach.
_________________
domy Bielsko
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
aizen
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 03 Sty 2011
Posty: 1

PostWysłany: Pon Sty 03, 2011 10:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dużo okazji jest na licytacjach komorniczych, a bardzo często zdarza się, że licytacja nie kończy się w pierwszej turze. Lepiej poczekać na drugą i można zaoszczędzić 30% początkowej wartości nieruchomości
_________________
dobre lokale na wynajem z dobrą lokalizacją
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Layla
Zaawansowany Uczestnik
Zaawansowany Uczestnik


Dołączył: 13 Wrz 2010
Posty: 37

PostWysłany: Pon Sty 03, 2011 11:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tylko czy na licytacji komorniczej nie kupuje się mieszkania z lokatorem?
_________________
Świadectwa Energetyczne
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
vezuviusz
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 11 Sty 2011
Posty: 3

PostWysłany: Sro Sty 12, 2011 11:20 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Często na rynku wtórnym wystarczy dogadać się z właścicielem - być może chce szybko sprzedać i spuści trochę z cemy. Jeżeli chodzi o nowe mieszkania to raczej nie bardzo - z tego co widze jest obecnie tendencja dododawania czegoś do oferty (np darmowa komórka albo większy metraż) niż dawanie rabatów.
________________________________________________
Budowa domów Poznań dla każdego
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
joanna85
Zaawansowany Uczestnik
Zaawansowany Uczestnik


Dołączył: 12 Sty 2011
Posty: 43

PostWysłany: Pią Sty 14, 2011 12:31 pm    Temat postu: Tanie mieszkanie;) Odpowiedz z cytatem

Zdecydowanie lepiej jest kupić mieszkanie bezpośrednio od właściciela, wtedy nie musimy już płacić prowizji u pośrednika. Możemy na prawdę sporo zaoszczędzić. Szukajmy więc ogłoszeń nieruchomości w internecie, w gazecie typu "sprzedam mieszkanie bez pośredników". Tak jak ktoś wcześniej napisał najlepiej samemu dogadać się ze sprzedającym, wtedy można liczyć także na zmniejszenie ceny.
_________________
Zapraszam do serwisu ogłoszeń nieruchomości - nieruchomości Nysa
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
rossa
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 25 Lip 2012
Posty: 1

PostWysłany: Sro Lip 25, 2012 11:59 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wiadomo że lepiej od własciciela, teraz jestem w trakcie poszukiwań i proszę mu uwierzyć że trudno znaleźć ładne mieszkanie bezpośrednio od włąściciela zobaczyłam jakie nieruchomości poznań proponuje pośrednik i niestety piją na głowę te które widziałałam od własciciela, albo to ja nie potrafię szukać ;/ może ktoś wie coś o jakimś fajnym dwupokojowym+salon mieszkaniu w Poznaniu?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
mariano
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 16 Kwi 2012
Posty: 6

PostWysłany: Czw Lip 26, 2012 3:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wakacje to sezon naprawdę dużych promocji i obniżek, polecam zerknąć tutaj: http://rynekpierwotny.com/wiadomosci/rynek-mieszkaniowy/wakacje-pod-znakiem-mieszkaniowych-promocji,702/

bardzo ciekawy tekst na ten temat.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
patison
Uczestnik
Uczestnik


Dołączył: 29 Sty 2012
Posty: 14

PostWysłany: Pon Lip 30, 2012 10:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W Piasecznie Artin ma mało wiele tanie mieszkania. Ja osobiście gdybym miał wybór kupna mieszkania w stolicy czy w pod Warszawą to ostawił bym na to drugie. Nie wiem ale jakoś ''piaskowe miasto'' przypadło mi do gustu. No ale na to na razie się nie zanosi może w przyszłym roku:)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
jania
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 30 Sie 2012
Posty: 2
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sob Wrz 01, 2012 12:47 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mieszkam w Warszawie od niedawna i bardzo mi się podoba. Co do cen mieszkań, to taka rada ode mnie: negocjujcie! Dobrze poprowadzone negocjacje naprawdę przynoszą skutek. Akurat ja korzystałam z pomocy negocjatora cen i w rezultacie kupiłam mieszkanko 15 procent taniej niż wynosiła cena wyjściowa. Korzystałam z usług firmy warszawskiej, więc jeśli ktoś by potrzebował to kontakt jest na stronie http://www.negocjator.warszawa.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
scarlett26
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 15 Paź 2012
Posty: 8

PostWysłany: Pon Paź 15, 2012 1:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Taniej?? To może poszperaj w ofertach internetowych ?? Ja tak wyszperałam kiedyś mieszkanie i jestem z niego zadowolona. Jest ich tam bardzo dużo więc poszperaj dokładnie a może i i Ty znajdziesz coś dla siebie Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kropka
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 31 Paź 2012
Posty: 6

PostWysłany: Sro Paź 31, 2012 10:50 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wydaje mi się, że lepiej kupić mieszkanie korzystając z programu rządowego "Rodzina na swoim". Wiele osób myśli, że jest on skierowany tylko i wyłącznie do rodzin, ale single też mogą z niego skorzystać. Przez pierwsze 8 lat państwo dopłaca 50 proc. raty Twojego kredytu czyli kwotę rzędu 500-700 zł. Warto popytać i dowiedzieć się więcej na ten temat.
_________________
Inwestycje budowlane Warszawa
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Nieruchomości Strona Główna -> Nieruchomości - dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Nieruchomości | Kredyt Mieszkaniowy