FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 
Tłumaczenie umowy kupna sprzedaży
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Nieruchomości Strona Główna -> Prawo na rynku nieruchomości
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
adammmoo
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 18 Lis 2017
Posty: 5
Skąd: Krosno

PostWysłany: Pon Lis 20, 2017 9:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wydaje mi się, że warto rozeznać się w tym temacie wśród znajomych.
_________________
Nie lubię niesprawiedliwości. Oczywiście świat jest niesprawiedliwy. Ale przynajmniej ja nie chcę do tego przykładać ręki.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mieszkaniowy






Wysłany:     Temat postu: Ogłoszenia z portalu

Ładowanie ogłoszeń...
Powrót do góry
kompozycja
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 14 Sty 2013
Posty: 1437

PostWysłany: Wto Sty 16, 2018 11:37 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Najlepiej zlecić to firmie, która współpracuje z obcokrajowcami. Przecież korekta native speakera pomoże wychwycić wszelkie błędy, a to najważniejsze. Czasami nawet bardzo dobry tłumacz może nie być wszystkiego pewny. Wtedy użytkownik danego języka rozwieje wątpliwości.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Witkarrek
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 23 Gru 2017
Posty: 76

PostWysłany: Pon Lut 05, 2018 2:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W takim przypadku warto wysłać umowę do biura tłumaczeń. Takie dokumentu muszą być dobrze przetłumaczone, żeby nie było jakiś niedomówień. Znajoma korzystała z usług biura http://www.verbo.com.pl Biuro te działa na terenie całej Polski. Dobrą opcją u nich jest jeszcze to, że korzystają na koniec ze sprawdzenia tekstu przez wspomnianego Native speakera żeby nie było to gołe tłumaczenie tylko jeszcze z zachowaniem sensu
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ortega
Specjalista
Specjalista


Dołączył: 15 Cze 2016
Posty: 46

PostWysłany: Pon Lut 19, 2018 9:05 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli szukacie dobrego biura tłumaczeń, to sprawdźcie https://www.biuro-punkt.pl/pl/tlumaczenia-angielski.html Zawsze wywiązują się na czas ze wszystkich zleceń i oferują wysoką jakość tłumaczeń z wielu języków.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
baska19
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 16 Lut 2018
Posty: 5
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon Lut 19, 2018 1:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Znakomicie Smile Dzieki wielkie za wszelkie porady w tym obszarze tematycznym. Z całą pewnością przydadzą mi się one Smile
_________________
Jest taki rodzaj przyjaźni, że robi się razem tylko dwie, trzy rzeczy i żadn
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Pawlam
Specjalista
Specjalista


Dołączył: 27 Kwi 2015
Posty: 56

PostWysłany: Wto Lut 20, 2018 2:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W przypadku tłumaczeń problemem jest dość duża liczba ofert typu http://www.angos.com.pl/. Problemem jest też różnica w cenie. Czasem kuleje jakość. Ktoś z was orientuje się od czego uzależniona jest cena? Jak wybrać dobre biuro tłumaczeń?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
jackwelss39
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 14 Mar 2017
Posty: 71

PostWysłany: Sro Mar 07, 2018 8:57 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z takimi rzeczami lepiej uważać i zdecydować się na biuro tłumaczeń. Jest to pewna opcja, gdzie wasz tekst będzie na pewno idealnie oddany, bo jak tłumaczycie z google translate to wiadomo jak to czasem wychodzi:P Mi pomogło kiedyś biuro tłumaczeń http://www.sct-tlumaczenia.pl W trudniejszych tekstach współpracują z fachowcami z danej dziedziny.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kazikz
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 06 Mar 2018
Posty: 5
Skąd: Białobrzegi

PostWysłany: Sro Mar 07, 2018 11:59 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Super. Wielkie dzięki za sprawdzone porady w tym obszarze tematycznym. Myślę, że z całą pewnością przydadzą mi się Smile
_________________
To, na czym można się oprzeć, tkwi w człowieku: sumienie, uczciwość, charakter, siła, wiedza.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
gosia2727
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 06 Mar 2018
Posty: 5
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Sro Mar 07, 2018 1:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hm... Ja bym doradził się w tym temacie znajomych. Moim zdaniem jest to dość dobre rozwiązanie Smile
_________________
Sama nigdy nie nazwie się buntowniczką. W żadnym kontekście. Bywać nią będzie mimochodem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
marynka85
Uczestnik
Uczestnik


Dołączył: 07 Kwi 2016
Posty: 13
Skąd: Olkusz

PostWysłany: Sob Mar 17, 2018 4:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Musisz dobrać tłumacza, który specjalizuje się w danej branży. Ja nigdy nie biorę się sama za tłumaczenie tekstów. Wolę to zlecić komuś, kto zrobi to szybko i tanio. Mogę polecić Ci centrumtlumaczen.pl. Co mnie do nic przekonało? Podchodzą indywidualnie do klienta, tłumacz wybierany jest z grona przysięgłych tłumaczy i specjalistów z różnych branż, dzięki czemu tekst będzie przetłumaczony w 100% poprawnie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
bakerdonald
Zaawansowany Uczestnik
Zaawansowany Uczestnik


Dołączył: 22 Lut 2018
Posty: 41

PostWysłany: Sro Mar 21, 2018 8:02 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Również uważam, że samemu lepiej się nie zabierać za tak istotne rzeczy. Ja korzystam od kilku lat już z biura tłumaczeń wrocław. Jeśli masz blisko do tego miasta, to warto zajrzeć do nich. Polecam ich usługi Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
KrzysiekD
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 23 Mar 2016
Posty: 504

PostWysłany: Sro Mar 21, 2018 2:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Najlepiej skorzystać z profesjonalnego biura tłumaczeń po prostu. Jak coś to dobre, sprawdzone biuro to http://www.lincare.pl/ z Gdyni. To bardzo profesjonalna firma, cenowo jak dla mnie ok. Oczywiście tłumaczenia specjalistyczne czy tłumaczenia przysięgłe jak najbardziej można u nich wykonać.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
m.m.m
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 30 Maj 2016
Posty: 1243

PostWysłany: Czw Cze 21, 2018 5:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wydaje mi się, że takie tłumaczenia powinny być robione przez tłumaczy przysięgłych. Dlatego ze swojej strony mogę Wam polecić taką osobę z Krakowa - tutaj strona http://tlumaczprzysiegly.krakow.pl/ z której na pewno dowiecie się dużo więcej. JA z doświadczenia wiem, bo tłumaczyłam tam trzy dokumenty z języka angielskiego i jestem bardzo zadowolona, zarówno z jakości jak i ceny za tłumaczenie Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
gerwaziusz
Początkujący Uczestnik
Początkujący Uczestnik


Dołączył: 07 Sty 2018
Posty: 18

PostWysłany: Pon Lip 09, 2018 11:31 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Umowa to tekst prawny, więc powinien być tłumaczony przez tłumacza przysięgłego. Centrum Tłumaczeń http://www.centrumtlumaczen.pl/tlumaczenia/ ma w ofercie tłumaczenia dokumentów z języków takich jak angielski, niemiecki, rosyjski czy ukraiński. Warto wiedzieć, że oprócz znajomości języka, dobry tłumacz przysięgły powinien też mieć wiedzę o kulturze prawnej, zwyczajach i przepisach obowiązujących w danym kraju.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
tom.m
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 04 Lut 2019
Posty: 77

PostWysłany: Czw Lut 07, 2019 9:31 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W przypadku dokumentów nie ma co próbować samemu tłumaczyć, chyba że ktoś zna język jak ojczysty. Szkoda że nie powiedziałeś o tłumaczenie na jaki język Ci chodzi, bo ja na przykład mogę Ci polecić tłumacz przysięgły hiszpański, jeśli to jest język którego szukasz. Firma oferuje też tłumaczenia z innych języków, ale ja korzystałem tyko z hiszpańskiego.
_________________
https://kancelaria-bonaartis.pl/


Ostatnio zmieniony przez tom.m dnia Czw Kwi 18, 2019 8:31 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Nieruchomości Strona Główna -> Prawo na rynku nieruchomości Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Strona 3 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Nieruchomości | Kredyt Mieszkaniowy