FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 
Uwaga na AGROMANA

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Nieruchomości Strona Główna -> Developerzy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Robert S
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 19 Maj 2008
Posty: 1

PostWysłany: Pon Maj 19, 2008 2:36 pm    Temat postu: Uwaga na AGROMANA Odpowiedz z cytatem

Uwaga na AGROMANA - !!!!!!!!!!!!

w proponowanej umowie aż roi się od klauzul niedozwolonych prawem. Tak aroganckiej firmy wobec przyszłego klienta nie widziałem.,... Na każde pytanie mówią "nie" . Czytajcie uważnie proponowaną umowę a oto uwagi do :

Jeśli macie wzór umowy lub już podpisaną to zapraszam do ciekawego porównania :

Proponujemy wprowadzenie poniższych zmian w umowie:

§2
pkt.2a
„projektowana powierzchnia 82,93 m²” – proszę precyzyjnie określić w umowie czy chodzi o powierzchnię całkowitą lokalu, czy też użytkową.
Proszę o wykreślenie z punktu opcji balkon/ogródek- umowa jest sporządzona dla konkretnego lokalu posiadającego tylko taras.
pkt.5c
„do rozpoczęcia , najpóźniej w terminie do 31 marca 2009, procedury zmierzającej do uzyskania pozwolenia na użytkowanie budynku” – wnosimy o bezwzględne podanie terminu końcowego uzyskania przez Spółkę pozwolenia na użytkowanie budynku. Ponad to w § 10 pkt. 1 przyznajecie sobie Państwo dodatkowych 90 dni zwłoki na rozpoczęcie procedury zmierzającej do uzyskania pozwolenia na użytkowanie budynku, co w praktyce oznacza, że możecie tę procedurę rozpocząć do 30 czerwca 2009, a kiedy zamierzacie Państwo uzyskać stosowne pozwolenie?
Dodatkowo w żadnym z paragrafów nie podajecie państwo terminu podpisania umowy przyrzeczonej przeniesienia odrębnej własności lokalu.
pkt.6
„ pomiar dokonany zostanie na poziomie podłogi zgodnie z następującymi zasadami: tylko części zewnętrzne budynku (balkony)” – a co z tarasami? Proszę precyzyjnie określić w nawiązaniu do §2, pkt. 2a o jaką powierzchnię chodzi, użytkową czy całkowitą i jak ten pomiar odnosi się do tarasów.
§3
pkt. 1
„Nabywca oświadcza, że zapoznał się z koncepcją architektoniczną budynku, osiedla i lokalu”- proszę zastąpić przez „zapoznał się z projektem wykonawczym”. Nie mamy szansy zapoznania się z „koncepcją architektoniczną”. Zgodnie z przepisami koncepcja architektoniczna jest podstawą projektu budowy (na tym etapie wydawane jest pozwolenie na budowę), następnie powstaje projekt wykonawczy i to jest dopiero dokument, z którym chcemy się jako nabywcy zapoznać.
pkt. 2, 3, 4 – proszę wykreślić, ponieważ terminy na jakie powołuje się Spółka w w/w punktach są już zapadłe i jako takie nie dotyczą wymienionego we wstępie lokalu. W obecnym stanie zaawansowania budowy lokalu wykluczacie Państwo wprowadzanie zmian w jego projekcie.

§4
pkt. 2
„uprawnienia z tytułu rękojmi przysługują nabywcy w przypadku rękojmi fizycznej w ciągu trzech lat od dnia wydania przedmiotu umowy” – proszę zastąpić „od dnia przeniesienia odrębnej własności lokalu”.
pkt.3
„spółka przekaże nabywcy gwarancje udzielone przez producentów wyposażenia wraz z przekazaniem lokalu” – proszę uzupełnić punkt o zapis stwierdzający, że „Agroman” udziela gwarancji na wybudowany przez siebie lokal i na jaki okres (proponujemy 3 lata).

§5
pkt.1
proszę o zastąpienie „należny podatek VAT” - „podatek VAT obowiązujący w dniu wystawienia faktury”.
pkt.8
„w przypadku zmiany stawki VAT, w odniesieniu do elementów nieruchomości określonych w ust. 1, stawka ta naliczana będzie stosownie do przepisów obowiązujących w dniu dostawy” - proszę zastąpić „w dniu wystawienia faktury VAT”.

§6
pkt.2
„po zakończeniu realizacji budowy wszystkich budynków na osiedlu „Lewandów Leśny” i uzyskaniu pozwolenia na użytkowanie budynku oraz po dokonaniu wpłat jak w §5, ust. 1, spółka zobowiązuje się przenieść własność lokalu itd.” – to znaczy kiedy? Wnosimy o podanie dokładnej daty. NAJWAŻNIEJSZE Rolling Eyes
pkt.3
„Termin notarialnego przewłaszczenia lokalu mieszkalnego wyznaczony zostanie w okresie trzech miesięcy od daty uzyskania przez spółkę decyzji o pozwoleniu na użytkowanie budynku itd.” – to znaczy kiedy? Bezwzględnie wnosimy o określenie daty przewłaszczenia lokalu „nie później niż do dnia......” NAJWAŻNIEJSZE

Rolling Eyes §7
„strony oświadczają, że dokonana przez nabywcę opłata rezerwacyjna w wys. 1% ceny określonej w §5 , ust.1 niniejszej umowy zostanie zaliczona na poczet zapłaty ceny”- proszę o wpisanie przy płatności, której raty opłata rezerwacyjna zostanie zaliczona na poczet ceny.


§8
pkt.2
wnosimy o zmianę terminu opóźnienia wpłaty z „7 dni” na „14 dni ”.

§9
pkt.3
proszę dodać ” ten ustęp nie stosuje się do odstąpienia od umowy przez nabywcę w terminie do wpłaty I raty, czyli po wpłacie przez nabywcę tylko opłaty aktywacyjnej”. Punkt w brzmieniu przedstawionym w umowie przez Państwa jest klauzulą prawnie niedozwoloną orzeczoną prawomocnym wyrokiem sądu.

§10
pkt.5a
treść tego punktu jest klauzulą prawnie niedozwoloną orzeczoną prawomocnym wyrokiem sądu. – wnosimy o usunięcie.
pkt. 5b
do zdania „o ilość dni w ciągu, których wystąpił przynajmniej jeden z ww. czynników” wnosimy o dodanie zdania „o ile łączny czas opóźnienia nie przekroczy dwóch miesięcy”.

§11
pkt.1a
„zapłaceniu przez nabywcę wszelkich zobowiązań finansowych wynikających z niniejszej umowy, w tym całości ceny przedmiotu umowy oraz kaucji czynszowej, określonej w §12, ust.5 niniejszej umowy”- wnosimy o dodanie zdania ostatnia rata wpłaty 15% ceny nastąpi po zawiadomieniu nabywcy przez spółkę o uzyskaniu przez spółkę prawomocnej decyzji o pozwoleniu na użytkowanie budynku. To zdanie należy też umieścić w załączniku nr 3 do niniejszej umowy (harmonogram wpłat).
pkt.1b
„dokonaniu przez nabywcę odbioru technicznego lokalu” – wnosimy o ustalenie możliwości wydania lokalu po uzyskaniu przez spółkę prawomocnej decyzji o pozwoleniu na użytkowanie budynku.
pkt.2
„termin odbioru technicznego lokalu zostanie ustalony wspólnie przez nabywcę i spółkę nie później niż do końca terminu wskazanego w §2, ust.5 pkt c.” czyli 31 marca 2009.- wnosimy o zastąpienie przez „po uzyskaniu przez spółkę prawomocnej decyzji o pozwoleniu na użytkowanie budynku”.
pkt.4
Na jakiej podstawie spółka nakłada na nabywcę karę umowną , jeśli ten po dwukrotnym wezwaniu nie dokona odbioru lokalu? – jako bezpodstawny, wnosimy o usuniecie tego punktu.
pkt.6
„protokół przekazania zostanie podpisany po dokonaniu odbioru technicznego lokalu.....” – w tym miejscu proszę wstawić „bez wad”.

§16
Powołujecie się Państwo w tym paragrafie na ustawę z dnia 24 czerwca 1994 o własności lokali, regulacji której nie przestrzegacie, konstruując umowę w takiej formie, jaką przedstawiliście nam do podpisu. W żadnym paragrafie niniejszej umowy nie określacie Państwo precyzyjnie swoich zobowiązań wobec nabywcy, mianowicie:
a. w jakim terminie uzyskacie pozwolenie na użytkowanie budynku
b. kiedy ustanowicie odrębna własność wymienionego we wstępie lokalu
c. kiedy, co dla nabywcy jest informacją najważniejsza z punktu widzenia prawa, przeniesiecie odrębną własność lokalu na nabywcę.
Tym samym nie wywiązujecie się Państwo z 3 podstawowych obowiązków nałożonych przez na Was przez powołaną powyżej ustawę. W jakim więc celu odwołujecie się Państwo do regulacji tej ustawy?

§18
pkt. 1
nawet podpisanie przez nabywcę umowy zawierającej ten punkt nie chroni Państwa przed ewentualnymi konsekwencjami prawnymi posługiwania się umową zawierającą klauzule niedozwolone prawem. Nabywca zawsze kupuje towar w dobrej wierze, wolny od wad prawnych i fizycznych.
Proponujemy usuniecie tego punktu.

Wnosimy także o usunięcie z załącznika nr 3 niniejszej umowy „etapów budowlanych” i dostosowanie załącznika do umowy przedwstępnej sprzedaży określonego we wstępie pisma lokalu. Lokal ten jest już wybudowany, więc uzależnienie harmonogramu wpłat od postępów budowy nie jest zgodny ze stanem faktycznym.

Także w §1 pkt. 2 pominęliście Państwo ważną informację o odniesieniu do wpisu w III księdze wieczystej (swoją drogą ciekawe, że nie poinformowaliście Państwo nas, jako potencjalnych nabywców, o gazociągu o znacznych rozmiarach biegnącego w bezpośredniej okolicy osiedla „Lewandów Leśny”), prosimy o uzupełnienie brakującej informacji, a także o wpisanie zgodnie z obowiązującymi aktualnie przepisami kapitału zakładowego spółki „Agroman” w nagłówku umowy.

I jeszcze to :


Cudownie , że po odpowiedziach AGROMANA na każdy punkt "nie" zdecydowałem się na innego DEWELOPERA u którego w umowie brak jest klauzul niezgodnych z prawem...
Dziękuję opaczności Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mieszkaniowy


Wysłany:     Temat postu: Ogłoszenia z portalu

Ładowanie ogłoszeń...
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Nieruchomości Strona Główna -> Developerzy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Nieruchomości | Kredyt Mieszkaniowy