FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 
Własna firma - trudna sprawa?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 77, 78, 79  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Nieruchomości Strona Główna -> Hydepark
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
basiula
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 13 Maj 2015
Posty: 7

PostWysłany: Wto Cze 16, 2015 2:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Założenie własnej firmy nie jest trudne.Trudne za to jest prowadzenie jej i niedopuszczanie do tego by upadła. Piszesz o księgowym, a niestety wynajęcie jego też kosztuje, Zus ? tragedia ponad 1200 zł chyba w tej chwili, Pamiętam jak mój tata miał swoją działalność konkurencja i te Zusy go wykończyły.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mieszkaniowy






Wysłany:     Temat postu: Ogłoszenia z portalu

Ładowanie ogłoszeń...
Powrót do góry
Bukowy
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 18 Cze 2015
Posty: 2

PostWysłany: Czw Cze 18, 2015 9:03 am    Temat postu: Mieszkam w Polsce Odpowiedz z cytatem

W naszym kraju prowadzenie firmy to nigdy nie była łatwa sprawa. Wejście w biznes związany np. z produkcją bez odpowiedniej technologii jest usłane różnymi przeszkodami. Często właśnie od wyboru danej technologii zależy sukces komercyjny. Pamiętam, jak długo nam zajęło, żeby znaleźć system erp. W dzisiejszych czasach bez dobrego oprogramowania do prowadzeniu firmy ani rusz.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sołtys
Uczestnik
Uczestnik


Dołączył: 04 Cze 2015
Posty: 10

PostWysłany: Czw Cze 18, 2015 9:28 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Trudna sprawa bo nikt nawet nie chcę żadnym przedsiębiorcom. Bardziej się ich ogranicza i bardzie to jednak się ich trochę miażdy jak robaki. Nie podoba mi się to, że w Polsce takie rzeczy dzieją...Jak komuś idzie za dobrze to wtedy właśnie trzeba mu dać pod nogi kłody.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Franko
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 18 Paź 2011
Posty: 1063

PostWysłany: Sro Cze 24, 2015 10:14 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

basiula napisał:
Założenie własnej firmy nie jest trudne.Trudne za to jest prowadzenie jej i niedopuszczanie do tego by upadła. Piszesz o księgowym, ...


Bez księgowej w dzisiejszym biznesie ani rusz. Skomplikowane rozliczenia i możliwość popełnienia kosztownego błędu pochłaniają dużo czasu i nerwów. A właściciel jest od zarzadzania firmą, a nie sprawdzania VAT. Warto rozważyć zlecenie prowadzenia firmy księgowej z takim zakresem usług jak w biurze rachunkowym w Jaworznie Sykulska, gdzie również uzyskamy poradę podatkową w podejmowaniu biznesowych decyzji.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
killer
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 24 Cze 2015
Posty: 6

PostWysłany: Sro Cze 24, 2015 11:03 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zawsze można samemu na początku prowadzić księgowość. Bo na samym początku na pewno nie będzie nas stać na jakąś wykwalifikowaną kadrę. Trzeba będzie to nadrabiać. Później jak już wszystko się rozkręci to będzie można coś pomyśleć o księgowej. Na pewno ona pomoże.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kalamar
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 10 Lip 2014
Posty: 466

PostWysłany: Czw Cze 25, 2015 9:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

raczej bym tego nie polecał. Można sobie narobić niezłego bałaganu w papierach.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
jozko4x
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 26 Cze 2015
Posty: 6

PostWysłany: Pią Cze 26, 2015 3:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No niestety w naszym kraju samo otworzenie firmy jest łatwe, ale utrzymanie jej to bardzo ciężka sprawa. Podatki i ZUS są olbrzymim obciążeniem. Człowiek nic nie zarabia a płacić i tak musi, to jest na prawdę paranoja. Lepiej założyć firmę choćby w Czechach.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Natalia88
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 25 Cze 2015
Posty: 6

PostWysłany: Pią Cze 26, 2015 8:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja również zastanawiam się nad własną działalnością gospodarczą. Mam bardzo chorowite dziecko, praca na etat odpada, zbyt mało jestem dyspozycyjna. Ale przeraża mnie ilość papierków do wypełnienia, koszty ZUSu i to, że Skarbowy może się doczepić wszystkiego.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
trelkovska
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 22 Mar 2013
Posty: 430

PostWysłany: Nie Cze 28, 2015 6:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No niestety nie jest to wcale taka łatwa sprawa i trzeba wziąć to pod uwagę.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Crix
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 30 Cze 2015
Posty: 6

PostWysłany: Wto Cze 30, 2015 7:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam,
powiem Ci tak, nie zakładaj w Polsce firmy. ZUS to tak naprawdę małe piwo. Opłat jest cała masa różnych innych. Pamiętać też trzeba że każda Twoja spóźniona opłata jest zauważalna i automatycznie stajesz się przestępcą. Załóżmy, że coś nie pyknie. Nie zapłacisz za ZUS bo nie masz kasy, no niestety dla Państwa to nie wytłumaczenie, przyznajesz się ze nie masz kasy, masz firmę czyli już coś kombinujesz. Daruj sobie. Jak bardzo chcesz to za granicą. Lepiej pracować na umowie o dzieło.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kubioczek
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 02 Lip 2015
Posty: 5

PostWysłany: Czw Lip 02, 2015 7:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wszędzie jest lepiej pracować niż teraz zakładać jakąś firmę w Polsce..Najbardziej zyskały te osoby co otwierały firmy lekko przed rokiem 2000 albo w granicach roku 2000. Opłacało się teraz otworzyć jakiś zakład. W obecnych czasach nie warto tego robić i nie warto się pchać w te firmy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
rruki
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 02 Lip 2015
Posty: 5

PostWysłany: Wto Lip 07, 2015 3:26 pm    Temat postu: wlasna dzialalnosc Odpowiedz z cytatem

Ja myślę o działalności korepetytorskiej, zarówno online, jak i twarzą w twarz. Słyszałam jednak, że jest to nieopłacalne. Niech wypowie się ten, kto stworzył taki biznes i dał radę. Gdzie się zgłosić, by mnie odpowiednio pokierowali?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ludwik
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 30 Cze 2015
Posty: 6

PostWysłany: Wto Lip 07, 2015 6:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bo to prawda..To jest nieopłacalne. Przede wszystkim takie rzeczy robią studenci tylko po to aby sobie dorobić. Do niczego więcej tego nawet nie stosują. Według mnie można tym dorobić sobie jakąś kwotę ale czy tym można sobie zarobić na całe życie to już wątpliwa sprawa.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
trelkovska
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 22 Mar 2013
Posty: 430

PostWysłany: Wto Wrz 08, 2015 9:27 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mój znajomy skorzystał swego czasu z praktyk SAP w bpxglobal.pl, a teraz wdrożył ten system w swojej firmie i jest z niego naprawdę bardzo zadowolony. Jako przyszli przedsiębiorcy powinniście więc na pewno wziąć to pod uwagę.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
tom7878
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 28 Cze 2013
Posty: 144

PostWysłany: Czw Wrz 10, 2015 4:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie powiedziałbym że lepiej pracować na etat niz zakładać firmę... Faktycznie podatki są do opłacenia ale na umowie też się je płaci. Ja jestem za firmą. Zwłaszcza, że teraz jest mnóstwo możliwości na obnizenie rachunków. Można m.in zamiast biura wynająć miejsce pracy np w http://centralny.co/ To duża oszczędność dająca wiele możliwości.Przestrzeń jest duża. można korzystać z sal konferencyjnych i wirtualnego adresu. Poza tym biuro mieści się w centrum więc praktycznie wszystkie urzędy itd są pod nosem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Nieruchomości Strona Główna -> Hydepark Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 77, 78, 79  Następny
Strona 7 z 79

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Nieruchomości | Kredyt Mieszkaniowy