FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 
Własne mieszkanie - ile metrów kwadratowych?

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Nieruchomości Strona Główna -> Nieruchomości - dyskusje ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Mieszkaniowy
Site Admin
Site Admin


Dołączył: 02 Lut 2007
Posty: 246

PostWysłany: Wto Maj 13, 2008 12:13 pm    Temat postu: Własne mieszkanie - ile metrów kwadratowych? Odpowiedz z cytatem

Według badań GUS, w ubiegłym roku, w miastach oddano do użytku ponad 40 tysięcy mieszkań przeznaczonych na sprzedaż lub wynajem. Średni metraż w roku 2007 wyniósł 66 metrów kwadratowych, a w roku 2006 – 63,5 m2.
Czy to oznacza, że wciąż wolimy średniej wielkości mieszkanie?

Własne mieszkanie - ile metrów kwadratowych?

Na wybór mieszkania wpływa wiele czynników. Przy zakupie własnego M w pierwszej kolejności patrzymy na cenę oraz lokalizację. Bardzo ważny jest również metraż. W przeciągu dwóch lat, średnia powierzchnia mieszkań w miastach wzrosła o jedynie 2,5 metra. Choć społeczeństwo się bogaci i stać nas na coraz więcej, to jednak ceny wciąż nie są adekwatne do naszych zarobków. Często jesteśmy zmuszeni zrezygnować z kilku bądź kilkunastu metrów, z powodu braku zdolności kredytowej na zakup wymarzonego M.
- W naszej inwestycji metraż mieszkań zawiera się między 25m2 a 85 m2. Średnia powierzchnia jest dostosowana do aktualnego zapotrzebowania na rynku nieruchomości – wyjaśnia Witold Sadowski współwłaściciel firmy deweloperskiej budującej Hubska Centre we Wrocławiu.

Potrzeby życiowe są dla każdego inne i stanowią bardzo indywidualną kwestię. Chętniej kupowane są mniejsze mieszkania - w centrum miasta - niż dużo większe - dostępne na obrzeżach. Lokalizacja jest niewątpliwie największym atutem dla chcących sprzedać mieszkanie. Mieszkańcy większych aglomeracji nie chcąc tracić czasu na ponad godzinne dojazdy do pracy w centrum, wybierają lokum w środku miasta. Czy ten trend wkrótce się zmieni? Na razie nic na to nie wskazuje.


GUS. Mieszkania oddane do użytkowania w budownictwie przeznaczonym na sprzedaż lub wynajem.
_________________
Nieruchomości w Internecie Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mieszkaniowy






Wysłany:     Temat postu: Ogłoszenia z portalu

Ładowanie ogłoszeń...
Powrót do góry
abdukhan
Zaawansowany Uczestnik
Zaawansowany Uczestnik


Dołączył: 18 Maj 2022
Posty: 38

PostWysłany: Sro Maj 18, 2022 5:35 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

https://pandrama.me
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kaper
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 27 Maj 2017
Posty: 455

PostWysłany: Sro Cze 15, 2022 3:44 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dla mnie 50-60m2 jest optymalne a że spodobało mi się osiedle Nowe Miasto Różanka Młynarska ładnie położone nad Odrą,to postanowiłem kupić tam mieszkanie, osiedle ma też doskonałe drogi dojazdowe, ładną architekturę na osiedlu, zrewitalizowano tam stary młyn i wbudowano go w infrastrukturę osiedla, to bardzo ciekawy pomysł
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
felicja116
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 15 Cze 2022
Posty: 1

PostWysłany: Sro Cze 15, 2022 6:54 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

My z mężem lubimy przestrzeń, pierwsze mieszkanie jakie kupiliśmy miało 52m2 i dla naszej dwójki wystarczało, ale jak tylko na świecie pojawiło się nasze dziecko szybko stało się za małe..
_________________
Nauka języków obcych - kursy online
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Olinka
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 26 Sie 2016
Posty: 181

PostWysłany: Sro Cze 15, 2022 9:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bardzo dobrze wytłumaczone , rzeczywiście wybór powierzchni mieszkania ma duże znaczenie, trzeba go dopasować nie tylko do obecnych potrzeb mieszkańców ale i przyszłych. Jak szukać mieszkania? Fachowcy z biura nieruchomości remax warszawa na pewno w tym pomogą. Zobaczcie jakie mają oferty obecnie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
stella00
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 25 Kwi 2018
Posty: 524

PostWysłany: Pią Cze 24, 2022 5:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Najlepiej tyle metrów żeby czuć się komfortowo i bez problemu ze wszystkim pomieścić. Wiadomo, im większe tym droższe, ale coś za coś. Moje mieszkanie jakie mam w stolicy jest dwupokojowe. W sumie jak dla mnie wystarczające, do tego blisko metra. Jakiś czas temu zarządca się zmienił, teraz jest Per Modum i muszę przyznać, że teraz jest dużo lepiej, tak profesjonalnie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Adrian77
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 02 Gru 2021
Posty: 549

PostWysłany: Sob Cze 25, 2022 10:57 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moim zdaniem wybór mieszkania to jedna z ważniejszych decyzji w naszym życiu. Jeżeli chodzi o mnie, to długo szukałem odpowiedniego mieszkania dla siebie, aż w końcu natrafiłem na ofertę dewelopera EKOPARK z Krakowa - https://www.ekopark.pl/turniejowa-59/lokalizacja/ .
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
porke
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 23 Lis 2015
Posty: 852
Skąd: Inowrocław

PostWysłany: Wto Paź 03, 2023 7:31 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moim zdaniem, jeśli zastanawiasz się nad sprzedażą nieruchomości z problemami prawnymi, warto zwrócić uwagę na skup nieruchomości z problemami. Sprzedaż nieruchomosci nie jest łatwa a w takim wypadku bywa jeszcze trudniej.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
fiodor90
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 17 Sty 2022
Posty: 75

PostWysłany: Pią Paź 27, 2023 1:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wszystko zależy od tego ile osób będzie takie mieszkanie zajmować. Osobiście uważam, że lepiej kupić trochę większe, mieszkania nie zmienia się co 5 lat a rodzina może się powiększać. Jeśli nie kupno to wynajem, na takich osiedlach jak https://katowice.mdr.pl/ można raz wynajmując mieszkanie mieszkać już w nim na zawsze dlatego wielkość też powinna przewidywać ewentualne pojawienie się dzieci.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
rossana
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 11 Gru 2017
Posty: 1430

PostWysłany: Pon Paź 30, 2023 4:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W dużej mierze, jest to kwestia indywidualna. Z tego co wiem, to na https://www.ekopark.pl/turniejowa-59/ są jeszcze dostępne nowe mieszkania i są różnej wielkości, na pewno znajdziecie coś dla siebie
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
robbstark
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 05 Maj 2019
Posty: 1614

PostWysłany: Sro Lis 08, 2023 12:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szukam mieszkania w dobrej lokalizacji. Szczerze mówiąc, nie łatwo jest znaleźć mieszkanie, które spełnia Twoje oczekiwania. Na szczęście mój przyjaciel powiedział mi, że mogę znaleźć tutaj świetny apartament w dobrej cenie https://slawbud.pl/osiedle-naturalife/. Moim zdaniem warto do nich zajrzeć.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Karma
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 14 Wrz 2020
Posty: 413

PostWysłany: Sro Lis 08, 2023 2:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ile metrów kwadratowych najlepiej?

__
zabudowa balkonu
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Nieruchomości Strona Główna -> Nieruchomości - dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Nieruchomości | Kredyt Mieszkaniowy