FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 
Wynajmować czy nie?

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Nieruchomości Strona Główna -> Hydepark
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
parisan
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 02 Lip 2015
Posty: 6

PostWysłany: Nie Lip 12, 2015 8:45 pm    Temat postu: Wynajmować czy nie? Odpowiedz z cytatem

Witajcie!
od jakiegoś czasu zastanawiam się nad zainwestowaniem w kupno mieszkania i wynajmowanie go studentom. Moim głównym problemem jest jednak wyliczenie korzyści - czy jeśli kupię mieszkanie w jakimś większym mieście np. Wrocław czy też Poznań to czy będą chętni? Czy przychody z najmu pozwolą na spłatę ewentualnego kredytu na jego zakup? No i najważniejsze - czy wynajmowanie mieszkań studentom jest bezpieczne? Mieliście może jakieś do czynienia z wynajmowaniem mieszkań? Czy raczej sami wynajmujecie od kogoś?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mieszkaniowy






Wysłany:     Temat postu: Ogłoszenia z portalu

Ładowanie ogłoszeń...
Powrót do góry
meejd
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 03 Lip 2015
Posty: 5

PostWysłany: Pon Lip 13, 2015 7:15 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To zależy w której części np. Wrocławia chcesz kupić takie mieszkanie, Pamiętaj ,że mieszkania w centrum zawsze są drogie , co jest równoznaczne z tym ,że czynsz który będziesz nakładać na najemców również będzie wysoki ( będziesz chciała wyrównać spłatę kredytu itd. )Podam Ci na przykładzie mojej koleżanki , studiowała na politechnice w Gliwicach, wynajmowała z koleżanką mieszkanie w centrum Gliwic i czynsz wynosił 1000 zł ( fakt w tym mieszkaniu było wszystko, było super , 3 pokojowe mieszkanie, duże stare budownictwo ). Co do studentów? Jest to bezpieczne Wink Nie ma się czego obawiać..
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
zygizygi
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 29 Cze 2015
Posty: 5

PostWysłany: Wto Lip 14, 2015 10:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Inwestowanie w nieruchomości to dziś chyba najbezpieczniejsza lokata pieniędzy, przyznaję że sami z mężem coraz częściej się nad tym zastanawiamy, nawet znaleźliśmy fajną stronę z tego działu: http://www.jestem-rentierem.pl/. A jeżeli na przeszkodzie stoi u ciebie to że nie do końca wiesz czy będą chętni studenci do wynajmu, to gwarantuję że będą, pamiętam jeszcze ze swoich czasów studenckich że trzeba było dużo wcześniej szukać mieszkania bo później nie było gdzie mieszkać a było to raptem 4 lata temu

Ostatnio zmieniony przez zygizygi dnia Sro Lip 29, 2015 9:29 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
zigizigi
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 03 Lip 2015
Posty: 5

PostWysłany: Sro Lip 15, 2015 9:53 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Według mnie jest to najlepszy sposób na to by kiedyś mieć na przykład na życie. Myślę, że na pewno dasz sobie radę. A jeśli chodzi o koszta to Ci się wszystko zwróci. Chętnych też będzie na pewno wielu. Powodzenia.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
grizi
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 03 Lip 2015
Posty: 4

PostWysłany: Sro Lip 15, 2015 7:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj, a w jakim mieście Ty mieszkasz? Moim zdaniem kupno mieszkania ma sens, wtedy jeśli i Ty mieszkasz w tym mieście. Jest mnóstwo rzeczy, które trzeba dopilnować przy wynajmie. Czasami w mieszkaniu pojawia się jakaś usterka i jeśli mieszkasz w innym mieście to jak pomożesz osobom wynajmującym od Ciebie? Zarówno w Poznaniu, jak i we Wrocławiu jest naprawdę sporo studentów.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
parisan
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 02 Lip 2015
Posty: 6

PostWysłany: Pon Lip 20, 2015 9:06 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wydaje mi się, ze w przypadku zakupu mieszkania 2-3 pokojowego czynsz nie może być wyższy niż ok. 500 zł za osobę! Tak jak się orientowałem to takie ceny są na rynku - nie chcę kupować gdzieś w centrum. Myślę o okolicach spokojniejszych. A takie przychody powinny pozwolić mi zapłacić kredyt - taka mam nadzieję! Wiem, ze studentów coraz więcej więc mam nadzieję, ze się uda!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
dorota
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 23 Mar 2014
Posty: 373

PostWysłany: Sro Wrz 30, 2015 2:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wydaje mi się, by to była jakaś opłacalna inwestycja. Sprawdzałeś jak będzie Ci się to opłacało. Nie lepiej kupić lub postawić hale magazynową taką jak tutaj ? Na tym można zarobić dużo większe pieniądzę.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
maryla.sobczak
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 29 Wrz 2015
Posty: 3

PostWysłany: Sro Wrz 30, 2015 6:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zbyt ryzykowny i mało zyskowny interes długoterminowy, nie polecam...
Wynajmować to można mieszkanko spadkowe po dziadkach.
_________________
polecam usługi instalacje elektryczne wrocław
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
rossana
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 11 Gru 2017
Posty: 1462

PostWysłany: Sro Mar 28, 2018 8:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Warto też wiedzieć, że mieszkanie można po prostu komuś użyczyć. Jeśli jesteście ciekawi tego tematu, to na tej stronie https://inewi.pl/Blog/umowa-uzyczenia-lokalu-wzor-z-omowieniem znajdziecie taki wzór umowy użyczenia wraz z dokładnym omówieniem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
malinowa
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 31 Paź 2014
Posty: 508

PostWysłany: Wto Kwi 03, 2018 3:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moim zdaniem lepiej jest kupić własne mieszkanie. To bardziej opłacalne niż ciągłe wynajmowanie. Jeżeli chcesz szybko znaleźć mieszkanie w dobrej lokalizacji najlepiej będzie skorzystać z ich http://nieruchomosci123.pl/ usług. Według mnie świetnie sobie poradzą. Działają głównie na terenie Rzeszowa i okolic więc jeżeli ten rejon Cię interesuje odwiedź ich koniecznie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Radek44
Zaawansowany Uczestnik
Zaawansowany Uczestnik


Dołączył: 16 Sty 2018
Posty: 43

PostWysłany: Pią Kwi 06, 2018 8:10 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam własnościowe mieszkanie, moja partnerka również i jak zamieszkaliśmy razem to jej mieszkanie wynajęliśmy. Mieszkanie nie stoi puste, jest grzane i pieniądze z tego są. Trzeba się liczyć z tym, w jakiej okolicy jest usytuowane mieszkanie i jaki jest jego standard. Chociaż ja nie ufałbym studentom i stworzył taką umowę, żeby nie zniszczyli mieszkania. Sam pamiętam domówki studenckie:D
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Fernena
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 14 Sty 2018
Posty: 509

PostWysłany: Wto Kwi 17, 2018 9:16 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chętni na najem zawsze się znajdą jeśli zadbasz o dobrą lokalizację, standard i cenę. Mimo wszystko jest dużo pracy przy tym i lepiej skorzystać z pomocy agencji nieruchomości. W Warszawie na przykład Eugeniusz Jaworski zajmuje się sprzedażą/kupnem mieszkań, a także zarządzaniem wynajmem - tel. do niego 603 195 624 . Wystarczy przedzwonić i porozmawiać w jakim celu potrzebujemy kupić/wynająć mieszkanie a on się wszystkim zajmie
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
franciszek29
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 17 Kwi 2018
Posty: 1

PostWysłany: Wto Kwi 17, 2018 1:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wynajmowanie mieszkania jest bardzo dobrą inwestycją. Wiem to po sobie. Miałem wolną gotówkę, kupiłem kawalerkę. Własną pracą troszkę ją odnowiłem, a teraz zbieram tylko pieniążki za wynajem. Ekstra kasa i przede wszystkim łatwa kasa.
_________________
mind up suplement - grinday.com
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kewa3939
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 10 Sie 2018
Posty: 622

PostWysłany: Pon Sie 20, 2018 10:04 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sam wynajmuję mieszkanie studentom i jeśli mam być szczery to nie masz czego się obawiać. Tak się składa, że usterki, jakie temu towarzyszą są klasyczne : czyli to wszystko, co może równie dobrze nas spotkać w mieszkaniu. Na wszelki wypadek mogą Ci się przydać namiary na specjalistę, który załatwi wszelkie usterki. http://noproblemlublin.pl/ nie raz załatwili dla mnie problemy związane z rurami, czy mniejszymi usterkami na terenie mieszkania. Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Aza
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 20 Maj 2015
Posty: 534

PostWysłany: Pon Sie 20, 2018 5:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeżeli macie tyle obaw odnośnie wynajmu mieszkania to warto pomyśleć o powierzenie tego zadania profesjonalistom z Wynajem Bezpieczny. Dzięki nim moje mieszkanie zawsze ma lokatorów, a w umowie z najemcami mają zapis o obowiązkowym OC, z którego pokrywane są naprawy ewentualnych szkód.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Nieruchomości Strona Główna -> Hydepark Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Nieruchomości | Kredyt Mieszkaniowy