FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 
Zmiękczacz w domu - w tym kraju nikt nie myśli
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Nieruchomości Strona Główna -> Budowa domu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Hydraulik
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 20 Maj 2014
Posty: 6

PostWysłany: Wto Maj 20, 2014 11:04 pm    Temat postu: Zmiękczacz w domu - w tym kraju nikt nie myśli Odpowiedz z cytatem

Witam (to mój pierwszy post Smile)
Chciałem podzielić się moim spostrzeżeniem - ludzie inwestują kupę kasy w zaawansowane instalacje wodne w domu, kupują dobrej jakości materiały, mosiężne rury, przyłącza.

Potem kilka stów leci na kabiny prysznicowe, baterie zlewowe itp. itd. Nie mówię już o sprzęcie AGD (pralki, zmywarki, ekspresy do kawy).

Na to wszystko leci mnóstwo monety, a klientom jest żal wydać 2000zł na urządzenie, które zmiękczy im wodę i zabezpieczy instalacje, armaturę oraz wszystkie urządzenia. Przecież to jest śmiech na sali.

Dlaczego w tym kraju nikt nie myśli?
_________________
Hydraulik? Najlepszy przyjaciel Twojej żony Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Mieszkaniowy






Wysłany:     Temat postu: Ogłoszenia z portalu

Ładowanie ogłoszeń...
Powrót do góry
Instalator
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 02 Cze 2014
Posty: 5

PostWysłany: Pon Cze 02, 2014 11:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cóż za emocjonalny przekaz myśli Wink Odpowiedzi na Twoje pytanie szukać na próżno.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Hydraulik
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 20 Maj 2014
Posty: 6

PostWysłany: Sob Cze 14, 2014 5:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Instalator napisał:
Cóż za emocjonalny przekaz myśli Wink Odpowiedzi na Twoje pytanie szukać na próżno.

Daj spokój nawet. Szkoda gadać.

PS.
Pisałeś na PW to proszę... link
_________________
Hydraulik? Najlepszy przyjaciel Twojej żony Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
kompozycja
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 14 Sty 2013
Posty: 1437

PostWysłany: Nie Cze 15, 2014 11:59 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To w sumie ważne, by woda nie była tak twarda. Nie tylko dla rur i instalacji ale też dla naszego zdrowia i urody. Ale jak napisałeś - ludzie nie instalują tego, bo wydaje im się to zbędne albo może po prostu nie wiedzą, że coś takiego istnieje?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Hydraulik
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 20 Maj 2014
Posty: 6

PostWysłany: Pon Cze 16, 2014 8:48 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może faktycznie mało o tym się mówi. Ludzie kupują różne pierdoły do domu, inwestują setki (czasami tysiące) złotych w odkurzacze i nawilżacze powietrza, jonizatory itp., a nie pomyślą o takich rzeczach jak jakość wody, która ma wpływ nie tylko na nasze ciało, ale przede wszystkim na urządzenia grzewcze, armaturę czy w perspektywie wielu lat - na jakość instalacji wodnej w domu.
_________________
Hydraulik? Najlepszy przyjaciel Twojej żony Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Dychus
Uczestnik
Uczestnik


Dołączył: 04 Lip 2014
Posty: 12

PostWysłany: Pią Lip 04, 2014 11:45 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tania Reklama...
_________________
Meble RTV
Meble Poznań
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
henryk123
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 14 Lip 2014
Posty: 7

PostWysłany: Pon Lip 14, 2014 8:05 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

niepotrzebny wydatek ja nie mam żadnych zmiękczaczy wody i nic się złego nie dzieje
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
alirewa
Uczestnik
Uczestnik


Dołączył: 07 Sie 2014
Posty: 11

PostWysłany: Sro Sie 20, 2014 10:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Naprawdę sądzisz, że to jest takie niezbędne? Mało kasy to nie kosztuje, a są jakieś dowody na skuteczność takich rozwiązań?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Hydraulik
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 20 Maj 2014
Posty: 6

PostWysłany: Czw Sie 28, 2014 3:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

henryk123 napisał:
niepotrzebny wydatek ja nie mam żadnych zmiękczaczy wody i nic się złego nie dzieje

A jaką masz twardość w domu? Widziałem jak wygląda armatura u ludzi, którzy mają ponad 500 ppm twardość?
_________________
Hydraulik? Najlepszy przyjaciel Twojej żony Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Hydraulik
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 20 Maj 2014
Posty: 6

PostWysłany: Czw Sie 28, 2014 3:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

alirewa napisał:
Naprawdę sądzisz, że to jest takie niezbędne? Mało kasy to nie kosztuje, a są jakieś dowody na skuteczność takich rozwiązań?

2000zł to nie mało, owszem, ale kto powiedział, że inwestycja w miękką wodę będzie tania. Możesz kupić zmiękczacz wody za 1000zł, ale wtedy naprawdę możesz się zastanawiać CZY i JAK to działa.
_________________
Hydraulik? Najlepszy przyjaciel Twojej żony Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Aleka
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 04 Kwi 2014
Posty: 281

PostWysłany: Wto Wrz 23, 2014 9:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A mnie to zaciekawiło, może dlatego, że mamy tak twardą wodę, że czasem się zastanawiam, jakim cudem leci jeszcze z kranu... niszczą się wszystkie sprzęty przez osadzający się kamień, generalnie dramat. Więc może podstawowe pytanie - można to ustrojstwo założyć na już istniejącą instalację, czy trzeba rozbabrać całość? I czy założy to zwykły hydraulik, taki jak ten, czy musi jakiś wyższych lotów fachman?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Hydraulik
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 20 Maj 2014
Posty: 6

PostWysłany: Pon Paź 27, 2014 10:30 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Aleka napisał:
A mnie to zaciekawiło, może dlatego, że mamy tak twardą wodę, że czasem się zastanawiam, jakim cudem leci jeszcze z kranu... niszczą się wszystkie sprzęty przez osadzający się kamień, generalnie dramat. Więc może podstawowe pytanie - można to ustrojstwo założyć na już istniejącą instalację, czy trzeba rozbabrać całość? I czy założy to zwykły hydraulik, taki jak ten, czy musi jakiś wyższych lotów fachman?

Nie wiem jak inne zmiękczacze wody, ale w przypadku Denvera Plus 30 (http://www.krainawody.pl/406-zmiekczacz-denver-plus-30.html) spokojnie zainstalujesz samemu.
_________________
Hydraulik? Najlepszy przyjaciel Twojej żony Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
regina.retina
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 27 Paź 2014
Posty: 2

PostWysłany: Pon Paź 27, 2014 10:44 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To ciekawy temat, byłam wiele razy w Stanach i teraz przy budowie własnego domu, większość rozwiązań technicznych, takich jak młynek w zlewie, filtr wbudowany czy zmiękczacz instaluje sama u siebie
_________________
Wszyscy rodzimy się szaleni. Niektórzy już tacy pozostają.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
MaryDeKaWa
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 09 Sty 2014
Posty: 92

PostWysłany: Wto Gru 16, 2014 11:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Instalator napisał:
Cóż za emocjonalny przekaz myśli Wink Odpowiedzi na Twoje pytanie szukać na próżno.

Emocjonalny, nie emocjonalny, ale jakże prawdziwy. Sama teraz będę taki zmiękczacz instalować, no, nie swoimi rękoma, i nie była to tylko moja decyzja, ale w związku z tym, że wolę wydać dwa tysiące i mieć spokój,( a nawet trochę mniej), niż wydawać 1500 lub więcej co 3 lata na nową zmywarkę i pralkę uznałam, że mam dosyć kamienia w wodzie. Nie wiedziałam, że w okolicy w której mieszkam jest taki problem z wodą, w poprzednim miejscu woda była super, żadnego kamienia, chyba, że latami nie sprzątałam Smile A tutaj - masakra jakaś, armatura siebie nie przypomina, kabina woła o pomstę do nieba, a najlepsze z tego jest to, że żaden środek sobie z tym syfem nie radzi. Hydrauliku złoty, gdyby mi ktoś powiedział, że mogę mieć taki problem z wodą, to bym się chyba 5 minut w czasie budowy nie zastanawiała. Więc siej dalej kaganek oświaty Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Aleka
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 04 Kwi 2014
Posty: 281

PostWysłany: Wto Mar 24, 2015 9:28 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hydraulik napisał:
Aleka napisał:
A mnie to zaciekawiło, może dlatego, że mamy tak twardą wodę, że czasem się zastanawiam, jakim cudem leci jeszcze z kranu... niszczą się wszystkie sprzęty przez osadzający się kamień, generalnie dramat. Więc może podstawowe pytanie - można to ustrojstwo założyć na już istniejącą instalację, czy trzeba rozbabrać całość? I czy założy to zwykły hydraulik, taki jak ten, czy musi jakiś wyższych lotów fachman?

Nie wiem jak inne zmiękczacze wody, ale w przypadku Denvera Plus 30 (http://www.krainawody.pl/406-zmiekczacz-denver-plus-30.html) spokojnie zainstalujesz samemu.

Bardzo, bardzo dziękuję Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Nieruchomości Strona Główna -> Budowa domu Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Nieruchomości | Kredyt Mieszkaniowy