FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 
Parkiety
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Nieruchomości Strona Główna -> Remonty, wyposażenie wnętrz
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Emoulit
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 18 Maj 2014
Posty: 3

PostWysłany: Nie Maj 18, 2014 6:44 pm    Temat postu: Parkiety Odpowiedz z cytatem

Witam. Wydaje mi się, że to całkiem dobre miejsce do tego, żeby o to zapytać. Chcemy zrobić u siebie remont. Może za miesiąc albo dwa. Przy tej okazji planujemy wymienić podłogę na jakiś parkiet. I tutaj pytanie: jaki? Podzielcie się tym, co macie u siebie? Jakie parkiety? Jakie gatunki drewna? Czy dobrze się spisują? Na co patrzeć przy wyborze takiej podłogi?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mieszkaniowy






Wysłany:     Temat postu: Ogłoszenia z portalu

Ładowanie ogłoszeń...
Powrót do góry
Martina
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 11 Lis 2013
Posty: 204

PostWysłany: Sob Maj 24, 2014 3:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Był już taki wątek na forum , tam sobie dyskutowali o parkietach. Ja mam te panele vox- położone w styczniu. Codziennie utwierdzam się w przekonaniu, że to był dobry wybór Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Angellic
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 22 Lis 2013
Posty: 8

PostWysłany: Sob Maj 24, 2014 5:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tutaj chociażby: http://www.forum.mieszkaniowy.com/podloga-czy-klasc-samemu-vt2004.html?highlight=parkiet

Sporo już wątków było na ten temat. A od siebie to mogę polecić jednak parkiet - bo moim zdaniem trwalszy i ładniej się prezentuje Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
marsik94
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 29 Maj 2014
Posty: 1

PostWysłany: Czw Maj 29, 2014 11:46 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja w całym prawie całym mieszkaniu mam panele, sprawują się znakomicie, dodatkowo dobrze się sprząta..

-----------------------------
Polecam! drzwi vasco)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Emoulit
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 18 Maj 2014
Posty: 3

PostWysłany: Nie Cze 01, 2014 1:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Angellic napisał:

Sporo już wątków było na ten temat. A od siebie to mogę polecić jednak parkiet - bo moim zdaniem trwalszy i ładniej się prezentuje Smile


A jaki masz dokładnie? Może się pochwalisz? Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
szampanska
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 29 Sty 2013
Posty: 363

PostWysłany: Sro Cze 04, 2014 8:02 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sama jednak nie polecałabym parkietu. Miałam w poprzednim domu i nie byłam zadowolona - mimo iż wygląd jest faktycznie ciekawy to trzeba jednak cyklinować i lakierować a to zajmuje bardo dużo czasu. Nie jest również przyjemne i praktycznie trzeba ewakuować się z mieszkania Wink
Ze swojej strony polecałabym Ci położenie deski: http://nexterio.pl/14928,14924,14924,Podlogi_Deski-podlogowe.html jeśli zależy Ci właśnie na czymś takim porządnym. Bardzo wygodne rozwiązanie, z którego na pewno powinieneś być zadowolony.
May w mieszkaniu. Deska jest wprawdzie trochę droższa od paneli ale zapewnia bardzo dobrą izolację akustyczną tak więc warto jest sprawić sobie ją w bloku.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Aleka
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 04 Kwi 2014
Posty: 281

PostWysłany: Pią Cze 06, 2014 7:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak jak mówi Szampanska - mam porównanie panele vs deska i panele najbardziej irytowały mnie głuchym, nieprzyjemnym odgłosem, oraz zerową izolacją akustyczną. Mimo, że nie zniszczyły się jakoś wybitnie przez kilka lat używania, jedynie pod fotelami przy komputerach i przy biurkach dzieci, to z miłą chęcią wymieniałam je na podłogi z drewna.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Angellic
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 22 Lis 2013
Posty: 8

PostWysłany: Sob Cze 07, 2014 2:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Emoulit napisał:
Angellic napisał:

Sporo już wątków było na ten temat. A od siebie to mogę polecić jednak parkiet - bo moim zdaniem trwalszy i ładniej się prezentuje Smile


A jaki masz dokładnie? Może się pochwalisz? Smile


Sprawdź sobie tutaj: http://www.parkietstudio.pl/parkiet_egzotyczny/merbau,p1007657174 Stąd zamawialiśmy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
tom7878
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 28 Cze 2013
Posty: 144

PostWysłany: Wto Lip 29, 2014 6:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

My mamy panele w całym mieszkaniu i jesteśmy bardzo zadowoleni. Na deskę nie zdecydowaliśmy się głownie ze względów finansowych ale nie żałujemy. Teraz zastanawiamy się nad wymianą listw przypodłogowych na śnieżnobiałe z http://podlogi24.net/listwy-przyscienne-w-kolorze-biaym-biae-o_c_356_1.html Podpatrzyliśmy taką kombinację u znajomych i bardzo nam się spodobałaSmile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Miszka
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 21 Mar 2015
Posty: 2

PostWysłany: Sob Mar 21, 2015 7:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jest z montażem parkietów? Czy lepiej wziąć taki profesjonalny od razu z podłogą, czy to niepotrzebny wydatek? Czy laik sobie z tym poradzi?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Zellox
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 14 Sty 2014
Posty: 8

PostWysłany: Pon Mar 30, 2015 6:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Miszka napisał:
Jest z montażem parkietów? Czy lepiej wziąć taki profesjonalny od razu z podłogą, czy to niepotrzebny wydatek? Czy laik sobie z tym poradzi?


Jak dla mnie dość oczywiste jest, żeby wziąć z montażem. Po co ryzykować? My braliśmy z montażem i w ogóle nie żałowaliśmy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
fredi
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 07 Kwi 2015
Posty: 8

PostWysłany: Wto Kwi 07, 2015 10:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pod uwagę można brać także płytki ceramiczne, które wyglądają jak panele. Są solidne, a wyglądają bardzo fajnie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Miszka
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 21 Mar 2015
Posty: 2

PostWysłany: Czw Kwi 09, 2015 8:40 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zellox napisał:

Jak dla mnie dość oczywiste jest, żeby wziąć z montażem. Po co ryzykować? My braliśmy z montażem i w ogóle nie żałowaliśmy.


Można się z tym tylko zgodzić. A gdzie braliście, jeśli można wiedzieć? kto zajmował się wykonaniem dokładnie?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Zellox
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 14 Sty 2014
Posty: 8

PostWysłany: Pią Kwi 10, 2015 8:26 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Miszka napisał:

Można się z tym tylko zgodzić. A gdzie braliście, jeśli można wiedzieć? kto zajmował się wykonaniem dokładnie?


No my nie sami - nie polecam takiej opcji. Tam, gdzie parkiet był brany, tam i montaż, czyli Parkiet Studio.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
walt
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 17 Mar 2015
Posty: 6

PostWysłany: Sro Kwi 22, 2015 11:02 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wolisz parkiet? Czemu nie chcesz na przykład takiej podłogi z desek - http://www.bkdhome.pl/producent-podlog-drewnianych
W sumie każdy ma prawo do tego. Wiem że deski podłogowe wymagają więcej pielęgnacji i mają jeszcze kilka wad, ale o parkiecie można powiedzieć to samo, a jednak parkiet w porównaniu do podłóg wypada znacznie gorzej. To już lepiej zainwestować w drewniane panele, bo przynajmniej one trzymają poziom wizualny.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Nieruchomości Strona Główna -> Remonty, wyposażenie wnętrz Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Nieruchomości | Kredyt Mieszkaniowy