FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 
Płyta elektryczna czy gazowa?

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Nieruchomości Strona Główna -> Remonty, wyposażenie wnętrz
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Mocnakawa
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 01 Paź 2012
Posty: 435
Skąd: Polska

PostWysłany: Sro Gru 09, 2020 3:47 pm    Temat postu: Płyta elektryczna czy gazowa? Odpowiedz z cytatem

Dużo nie gotuję, więc jaką kuchenkę radzicie z płytą gazową czy elektryczną?
_________________
ta da dam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mieszkaniowy






Wysłany:     Temat postu: Ogłoszenia z portalu

Ładowanie ogłoszeń...
Powrót do góry
Marta30
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 03 Paź 2012
Posty: 286
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw Gru 10, 2020 8:13 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Myślę, że nie powinnaś skupiać się na tym co teraz, bo jeśli aktualnie dużo nie gotujesz nie znaczy, że nie zaczniesz w bliższej lub dalszej przyszłości gotować więcej Very Happy
Dlatego bierz pod uwagę ceny gazu i energii, póki co na tradycyjnej gazówce gotowanie jest tańsze.
Jeśli jednak zdecydujesz się na podłączenie płyty indukcyjnej to ekonomiczniejsze jest gotowanie na elektrycznej.
Tu fajnie opisali plusy i minusy https://www.awconstruction.pl/blog/aranzacje-i-wystroj/plyta-indukcyjna-gazowa-czy-ceramiczna-podlaczenie-i-montaz-plyty-indukcyjnej-na-230v-oraz-400v/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ewell83
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 11 Gru 2020
Posty: 4
Skąd: Łódź

PostWysłany: Pią Gru 11, 2020 10:27 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zdecydowanie wybieram nowoczesną płytę gazową.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Aza
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 20 Maj 2015
Posty: 533

PostWysłany: Wto Kwi 06, 2021 10:57 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ewell83 napisał:
Zdecydowanie wybieram nowoczesną płytę gazową.


Zdecydowanie tak, też jestem za tym wyborem gdyż takie płyty są bardziej oszczędne i mogą wyglądać tek jak indukcyjne. mnie zauroczyła oferta naszej rodzimej firmy Solgaz http://solgaz.eu/, która jest twórcą płyt gazowych "gaz pod szkłem". Płyty te mają piękny wygląd, dużą funkcjonalność, zabezpieczenia jak i zużywają mniej gazu w porównaniu z tradycyjnymi kuchenkami.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MKO64
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 01 Lip 2021
Posty: 3

PostWysłany: Czw Lip 01, 2021 10:58 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Aza napisał:
ewell83 napisał:
Zdecydowanie wybieram nowoczesną płytę gazową.


Zdecydowanie tak, też jestem za tym wyborem gdyż takie płyty są bardziej oszczędne i mogą wyglądać tek jak indukcyjne. mnie zauroczyła oferta naszej rodzimej firmy Solgaz http://solgaz.eu/, która jest twórcą płyt gazowych "gaz pod szkłem". Płyty te mają piękny wygląd, dużą funkcjonalność, zabezpieczenia jak i zużywają mniej gazu w porównaniu z tradycyjnymi kuchenkami.


Też jestem tradycjonalistą. Indukcja do mnie nie przemawia. Wydaje mi się że gotowanie na samym gazie jest po prostu smaczniejsze. Może się mylę, może to tylko moje widzimisię. Ale tak mi pasuje. Każdy ma prawo do swojego wyboru Wink Spojrzałem sobie na to rozwiązanie i jestem zaskoczony. Wygląd Innovy to prawie indukcja ale tam pod spodem palnik gazowy. Taka zamknięta komora spalania, jak w niektórych piecach, gdzie jest wyższa sprawność. Ciekawe. Możliwe, że przez taki krok producent uzyskał właśnie większą sprawność i niższe zużycie gazu. Do tego gaz spalany w bardziej kontrolowanych warunkach jest po prostu bardziej czysty, ekologiczny.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ALar2
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 02 Lip 2021
Posty: 2

PostWysłany: Pią Lip 02, 2021 7:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Płyta elektryczna czy gazowa?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Nieruchomości Strona Główna -> Remonty, wyposażenie wnętrz Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Nieruchomości | Kredyt Mieszkaniowy