FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 
Kominek - budowa od podstaw

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Nieruchomości Strona Główna -> Remonty, wyposażenie wnętrz
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Hipoteczna
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 11 Mar 2013
Posty: 1214

PostWysłany: Pią Mar 13, 2015 4:45 pm    Temat postu: Kominek - budowa od podstaw Odpowiedz z cytatem

Skąd wziąć materiały na budowę kominka od podstaw?
Wiem, że można kupić gotową konstrukcję, ale marzy mi się coś unikalnego.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mieszkaniowy






Wysłany:     Temat postu: Ogłoszenia z portalu

Ładowanie ogłoszeń...
Powrót do góry
kotycz
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 16 Maj 2013
Posty: 866

PostWysłany: Sob Mar 14, 2015 11:35 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szukaj w sklepach internetowych - tam zwykle oferta jest bardziej rozbudowana, a ceny korzystniejsze.
Jednym z takich miejsc jest ten sklep: http://www.vitcas.pl/ a jednocześnie producent ogniotrwałych materiałów zduńskich.
Można sobie poczytać dokładniej na ich stronce co mają w ofercie i ile to kosztuje oraz jakie właściwości posiadają poszczególne materiały.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
dorota
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 23 Mar 2014
Posty: 373

PostWysłany: Czw Cze 25, 2015 1:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moim zdaniem lepiej zostawić to całkowicie specjalistom. Będziesz mieć pewność ze wykonane jest to tak jak być powinno. Jak nie wiesz do kogo się zgłosić to proponowałabym Ci skontaktować sie z ta firmą http://www.nowickikominki.com/. Robią świetne kominki. Wybór mają spory.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
tom7878
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 28 Cze 2013
Posty: 144

PostWysłany: Nie Wrz 20, 2015 6:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

My właśnie budujemy kominek Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
teressa
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 07 Mar 2015
Posty: 559
Skąd: Polska

PostWysłany: Pon Wrz 21, 2015 9:47 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

obi castorama
_________________
be the winner !
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
charlotte1991
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 28 Cze 2013
Posty: 1128

PostWysłany: Pon Wrz 21, 2015 11:15 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Budując kominek dobrze jest pomyśleć o czymś takim jak osłony kominka Dzięki temu dziecko nie będzie mogło zbliżyć się do niego i sie popatrzyć. My chyba się w coś takiego zaopatrzymy bo nasz syn coraz częściej podchodzi do kominka i trochę mnie to przeraża. Zwłaszcza, że zimą kominek będzie częściej używany.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Zyga
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 01 Kwi 2016
Posty: 4
Skąd: Tychy

PostWysłany: Wto Lip 12, 2016 12:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

gdyby ktoś jeszcze był zainteresowany budową kominka, to tu można zamówić drzwiczki kominkowe drzwiczki-kominkowe.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Złośnica2
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 22 Paź 2013
Posty: 500

PostWysłany: Wto Sty 03, 2017 7:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zawsze bardzo chciałem mieć kominek w swoim salonie. Zastanawiałem się tylko czy koszty takiego kominka będą bardzo duże. Aktualnie poszukuje jakiś montaż kominków poznań bo poczyniłem pewne kroki by ten kominek w końcu mieć. Znalazłem też ta firme http://kominki-ratajczak.pl/ , która świadczy takie usługi więc się pewnie zdecyduje.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
GrazynkaKowalska
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 26 Lut 2016
Posty: 464

PostWysłany: Czw Lut 09, 2017 2:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wszystkie części najlepiej będzie, jak kupisz w jednym sklepie tak abyś w razie czego nie musiał jeździć w różne miejsca jak coś będzie nie tak. Ja polecam firmę z oferty której sam korzystałem http://kratki.com/sklep/pl/category/2/wklady-kominkowe/4/wklady-powietrzne Jak byś się na nich zdecydował, to koniecznie dopytaj się o wszystkie szczegóły. Adaptacja kominka jest bardzo skomplikowana i bez fachowej wiedzy radzę nie zaczynać. Dobór mocy kominka służącego jako źródło ogrzewania i przygotowywania ciepłej wody użytkowej wymaga dość skomplikowanych obliczeń wydajności cieplnej oraz zapotrzebowania energetycznego domu i dlatego warto to zadanie powierzyć specjaliście. Przy doborze mocy wkładu pod uwagę brana jest powierzchnia pomieszczeń do dogrzania, a także izolacja budynku. W przybliżeniu 1 kW mocy kominka ogrzewa ok. 10 m² powierzchni. Jest to jednak wskaźnik bardzo orientacyjny, bowiem różne budynki mają różne zapotrzebowanie energetyczne do osiągnięcia komfortu cieplnego pomieszczeń, za który uznaje się temperaturę 20ºC.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lucynka
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 07 Kwi 2016
Posty: 569

PostWysłany: Pon Mar 13, 2017 12:35 pm    Temat postu: Jak ogrzewać Odpowiedz z cytatem

A ja stawiam siebie w roli obrońców pieca. Od lat korzystam z niego i mimo kilku remontów chwalę sobie. Pamiętajcie, że najlepszy węgiel to workowany - nie tylko kupując go, macie pewność, ile bierzecie, ale łatwiej zachowa swoje właściwości niż węgiel luzem. Ja korzystam z węgielsztygar.pl już dwie zimy i jeszcze się nie zawiodłem - http://wegielsztygar.pl/pol_m_Wegiel-workowany-169.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
walentin
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 03 Kwi 2020
Posty: 313

PostWysłany: Sro Lis 24, 2021 1:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ekstra sprawa, popieram, też mamy!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ramis88
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 30 Paź 2017
Posty: 1859

PostWysłany: Sob Gru 11, 2021 7:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W takim razie jeżeli już zabieracie się za poszukiwania konkretnej pomocy i najwyższej jakości w zakresie wyboru elementów do wykonania kominka w swoim domu, jak wkłady stalowe w promocyjnych cenach i jednocześnie terminowością realizacji to w Warszawie mogę polecić Wam do współpracy firmę https://kominki-sklep24.pl/pl/c/wklady-stalowe/45 z których pomocy również mieliśmy okazję korzystać. Wybraliśmy BLANKA 12 lewy BS z acumotte + dolot moc 7,1-14,5kw także śmiało polecam i oczywiście dobrych wyborów do swojego wnętrza życzę!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
robert10015
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 14 Mar 2020
Posty: 299

PostWysłany: Czw Gru 16, 2021 3:51 pm    Temat postu: Re: Kominek - budowa od podstaw Odpowiedz z cytatem

Hipoteczna napisał:
Skąd wziąć materiały na budowę kominka od podstaw?
Wiem, że można kupić gotową konstrukcję, ale marzy mi się coś unikalnego.


Zobacz na stronie https://sobir.pl/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
marzenasajdak
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 24 Cze 2017
Posty: 818

PostWysłany: Sob Gru 18, 2021 3:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

na pewno przydadza sie tez porzadne szyby kominkowe łódź - nie tylko z powodow bezpieczenstwa ale tez wygladu naprawde polecam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
dernitaeran
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 30 Maj 2019
Posty: 1232

PostWysłany: Pią Kwi 22, 2022 1:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lepszym rozwiązaniem jest zgłoszenie się do firmy, która zajmuje się sprzedażą kominków. Ja osobiście polecam wam przyjrzeć się ofercie https://www.wilinski.pl/oferta Sam znalazłem tam idealny kominek do mojego domu. Wy na pewno też znajdziecie tam coś dla siebie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Nieruchomości Strona Główna -> Remonty, wyposażenie wnętrz Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Nieruchomości | Kredyt Mieszkaniowy