FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 
Jak oszacować wstępnie koszt budowy domu?

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Nieruchomości Strona Główna -> Budowa domu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Hipoteczna
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 11 Mar 2013
Posty: 1214

PostWysłany: Pią Maj 09, 2014 5:57 pm    Temat postu: Jak oszacować wstępnie koszt budowy domu? Odpowiedz z cytatem

Jest jakaś szansa na to, żeby mając w ręku projekt domu, samodzielnie oszacować, chociaż mniej więcej ile może kosztować jego budowa?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mieszkaniowy






Wysłany:     Temat postu: Ogłoszenia z portalu

Ładowanie ogłoszeń...
Powrót do góry
kotycz
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 16 Maj 2013
Posty: 866

PostWysłany: Sob Maj 10, 2014 10:54 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W wielu pracowniach projektowych w tej chwili jest możliwość kupna takich projektów, gdzie średni koszt budowy jest już oszacowany.
Przykład: http://www.dobredomy.pl/ - mają tam gotowe projekty domów z takimi kosztorysami.
Takie informacje pozwalają podjąć lepszą decyzję, niż wybór w ciemno, bez wiedzy ile będzie kosztowała budowa.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Altair
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 20 Cze 2014
Posty: 1

PostWysłany: Pią Cze 20, 2014 8:57 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

1. Przy budowie nie warto oszczędzać, co nie oznacza aby nie taniej kupować i mieć "łeb na karku"
2. Kosztorysy są różne, najlepiej na portalu ogłoszeniowym zlecić wycenę domu z materiałem i będziesz miał dziesiątki propozycji z wyceną SSO
3. Jeśli chodzi o koszty budowy, tynków, elewacji liczone zazwyczaj są metry, mój jest bardzo "krzywy" a nikt za udogodnienia nie liczył więcej
4. Z doświadczenia - sąsiad dom z dachem dwuspadowym, mój kopertowy. Koszty podobne. U sąsiada więcej tynku, elewacji, dachówek krańcowych, u mnie więcej poddasza, dachówki. Podobnie wyszło z kasą
5. Polecam projekt indywidualny
6. Nie ma standardów ocieplenia są min. normy. Ociepl dobrze "z głową". Przelicz kiedy większe koszty na izolacje, okna, kominek się zwrócą.
7. Nie wiesz jaki dom zbudować a wiesz ile będzie kosztował ?
Dom 240 m2 z poddaszem dach kopertowy dachówka - SSO 170 tys, + stan deweloperski 150 tys + ogrodzenie 30 tys + przyłącza papierologia 30 tys. Czas budowy 2011-2013 okol Warszawy. Wykończeniówka liczę ok. 150 tys.
8. Deweloper zaoszczędzi nerwów, da więcej czasu i zabierze trochę kasy. Coś za coś.
_________________
Gozbet - siatka leduchowskiego
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Dychus
Uczestnik
Uczestnik


Dołączył: 04 Lip 2014
Posty: 12

PostWysłany: Pią Lip 04, 2014 11:42 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Licz 2000 zł na m2 domu...
_________________
Meble RTV
Meble Poznań
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kasia67
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 24 Lip 2016
Posty: 7

PostWysłany: Nie Lip 24, 2016 8:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Myślę, że najlepiej o to zapytać specjalistę. Ja swój dom budowałam z firmą Zarzycki konstrukcje http://www.zarzycki-konstrukcje.pl Załatwiają oni całą dokumentację, projekt, budowę. Na pewno przed załatwieniem wszystkiego, we wstępnej rozmowie powiedzą przybliżoną cenę budowy Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Orryn
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 07 Lip 2016
Posty: 5

PostWysłany: Wto Lip 26, 2016 8:55 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Poszukuję kierownika budowy, specjalistę który w Poznaniu nadzorował by budowę domu od podstaw. Ktoś może kogoś polecić?
_________________
Borówka Amerykańska - 2 letnie sadzonki w sprzedaży
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Złośnica2
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 22 Paź 2013
Posty: 500

PostWysłany: Sro Lip 27, 2016 2:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Samemu moze być bardzo ciężko oszacować takie koszty. Zastanawiałam się co będzie dla nas dobrym rozwiązaniem. Pomyślałam, ze warto było by poczytać takie artykuły jak na tym blogu http://www.mgprojekt.com.pl/blog/, dzieki temu można się dużo więcej dowiedzieć.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ala01
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 23 Mar 2017
Posty: 288

PostWysłany: Pon Cze 26, 2017 12:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W większości projektach taki przybliżony koszt masz podany, tak jak np. tutaj - http://www.wascovilla.pl/oferta/domy-mieszkalne.html. Zawsze można się dopytać, jak liczono koszty i ewentualnie skorygować je biorą pod uwagę jakie zmiany wprowadzamy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Jonek899
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 30 Paź 2017
Posty: 454

PostWysłany: Sob Mar 10, 2018 7:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W projektach nowoczesnych domów często pojawiają się dachówki w kolorze czarnym bądź antracytowym jeżeli chcesz mieć duży wybór modeli i dostępnych kolorów wśród dachówek ceramicznych i cementowych bezkonkurencyjnym liderem wśród producentów będzie Braas.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ramis88
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 30 Paź 2017
Posty: 1836

PostWysłany: Nie Lut 02, 2020 3:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kilka naprawdę ciekawych i porządnych propozycji do których moim zdaniem zdecydowanie można zaliczyć dachówki ceramiczne. Braas przygotował kilka fajnych modeli w tym cenione od lat modele zarówno w zakresie dachówek ceramicznych jak i cementowych w technologii trojwarstwowej Cisar
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sebcio77
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 19 Gru 2016
Posty: 68
Skąd: Podwilk

PostWysłany: Pią Lut 07, 2020 7:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to wszystko zależy tez jakie materiały będziesz mieć, ja na przykład sporo tez wydałem na ogrodzenie, ale to było ogrodzenie łupane wiec wiecie, najlepsze i najbardziej stylowe od Joniec ogrodzenie, oni pierwsi wymyślili własnie ten rodzaj ogrodzenia Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Nieruchomości Strona Główna -> Budowa domu Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Nieruchomości | Kredyt Mieszkaniowy